Gyvenimas

Kaip kvapai veikia žmones?

Uoslė lemia žvėrių elgseną, tačiau mokslininkai vis daugiau dėmesio skiria tyrinėjimams, kaip kvapai veikia žmogų. Pasirodo, kad tai ir mums yra be galo svarbu.

Nors partnerį renkamės ne pagal kvapą, vis dėlto susižavėjimas yra sudėtingas procesas- tada suaktyvėja visos juslės. Pirmiausia informacijos gauname per regėjimą. Uoslė „įsijungia” tada, kai prisiartiname prie patinkančio žmogaus ir imame užuosti jo kvapus.

Partnerių santykiai gali būti puikūs: jums gera būti kartu, planuoti ir kurti idėjas, jūsų išrinktasis (išrinktoji) gražiai atrodo, tačiau kažkas ne taip – trūksta aistros. Atrodo, jog priežasties nėra, bet tai gali būti kvapas. Tyrimais įrodyta, jog dažnai santykiai nutrūksta dėl neigiamo kvapo. Galimas ir atvirkščias variantas: besivaidijanti pora negali vienas be kito, nes niekaip nepasisotina vienas kito kvapu.

Mums atrodo, kad esame racionaliai mąstančios būtybės ir vadovaujamės, sveiku protu. Visgi žmogų valdo primityvūs instinktai, nors tai skamba nepriimtinai. Neužtenka gerų santykių aiškinti taip: „mes turime tiek daug bendra” arba „mums taip linksma drauge” Yra dar kitų svarbių dalykų, kurių nederėtų pamiršti.

Primityviausias iš visų žmogaus jutimų- uoslė. Galbūt todėl mes mažiausiai žinome apie kvapų poveikį mūsų nuotaikoms ir poelgiams. Žmogus gali atskirti ir atpažinti apie 10 000 skirtingų kvapų. Tai daug mažiau, negu gali daugelis gyvūnų. Bet ir mes į aplinką kvapais siunčiame signalus. Dažniausiai cheminė komunikacija vyksta mums apie tai nė nenutuokiant.

Svarbiausias vaidmuo tenka feromonams- mažoms dalelėms, kurių išskiria lytinės liaukos ir kurios lemia seksualumą. Feromonai yra bekvapiai, juos užuodžia tiktai vadinamasis Jakobsono organas– nosyje esantis 2- 6 mm dirgiklis. Dalelės ne tiktai žadina aistrą, bet ir reguliuoja vaisingumą. Neseniai Amerikos mokslininkai Įrodė, kad moterų, kurios uostė viena kitos kvapus, kiaušinėlių irimo ciklas sutapo. Beje, taip pat nustatyta, kad nuo vyriškų liaukų išskirto kvapo vaisingumas padidėja.

Image by cookie_studio on Freepik

Dabar, kai žinome, kokie svaraus yra natūralūs kūnu kvapai, galime stengtis jų neužgožti kitais. Juk mes darome viską, kad tik paslėptume savo kūno kvapą. Taip moterys elgėsi nuo seniausių laikų. Skirtumas tik tas, kad kadaise jos naudojo augalų kvapus gundančiam savo kūno kvapui užgožti, kad vyrai jas paliktų ramybėje.

Kiekvieną žmogų gaubia kvapų aura. Pajuskite jus supančius kvapus. Kuo dvelkia lietaus nuplauta žolė, saulės įkaitintas asfaltas, žemė, obuoliai? Stenkitės išskirti savo kvapus ir aiškiau pajusti partnerio. Pamatysite, jums atsivers naujas pasaulis.

Norint išsaugoti kūno kvapą, geriausia praustis kartą per dieną. Švelnaus kvapo arba bekvapiu muilu, neskusti pažastų bei bikinio linijos plaukų ir visai nenaudoti kvepalų arba pasitenkinti minimaliu jų kiekiu.

Aišku, tai skamba paprastai ir neromantiškai, kartais net vulgarokai. Visgi gal verta pabandyti…

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker