Grožis

Akių makiažas- kaip teisingai daryti?

Dažytos blakstienos atrodo ilgesnės, tinkamai padaryti vokų šešėliai ir brūkšniai pabrėžia akis, jos atrodo didesnės, spalvingesnės ir optiškai gi­lesnės.

Prieš kalbant apie makiažo tipus, pateiksime pagrindinių žinių apie kas­dienes akių gražinimo priemone

Pasirenkant blakstienų tušą ir vokų šešėlius, reikia atkreipti dėmesį ne tik į jų dekoratyvines ir spalvines savybes, bet ir į toleranciją jiems.

Produktai turi būti idealiai švarūs, nes vis dar pasitaiko, kad jie patenka ant akių gleivinės. Akių srities makiažo produktuose visada yra konser­vuojančių medžiagų. Žinoma, kosmetikos gamintojai stengiasi dėti kuo švelnesnes medžiagas, kad jos nesukeltų nemalonių reakcijų.

Blakstienų tušas dažniausiai sudarytas iš vaško, aliejų, glicerino, konser­vuojančių ir dažinių medžiagų. Vartojami bičių ir karnaubos vaškai, hidrinti augaliniai riebalai arba parafinas, ricinos, lanolino, parafino ir silikono aliejai. Glicerinas padeda tušui glaudžiai padengti blakstienas.

Blakstienos „pailginamos” dažant arba prie blakstienų prikabinami smulkūs dirbtinės medžiagos plaukeliai, kurie jas pastorina ir pailgina.

Pagrindinės vokų šešėlių sudėtinės dalys yra vaškas, aliejus, dažai ir kon­servuojančios medžiagos, taip pat pudra ir labai dažnai ultravioletinius spindulius (UV) absorbuojančios ir odą drėkinančios medžiagos.

Daugelis vokų šešėlių ne tik slaugo, bet ir saugo nuo ultravioletinių spin­dulių.

Image by Racool_studio on Freepik

Dabar apie svarbiausią – kaip naudoti tas stebuklingas priemones, kurios daro mūsų akis kerinčias ir spindinčias:

 • Prieš makiažą nuo vokų stropiai nuvalykite riebalus.
 • Po to padenkite specialiais odos dažais arba įprastine kosmetika ir šiek tiek papudruokite.
 • Ant šio pagrindo pudra, kremu, pieštuku arba fluidu užtepami vokų šešėliai. Pudros šešėliai gali būti drėgni arba sausi.
 • Vokų pabrėžimas – tai mados klausimas. Jis priklauso nuo stiliaus; vis dėlto juo naudokitės santūriau. Jis neturėtų būti labai storas. Plonyčio brūkšnelio ant vokų krašto pakaks, kad jūsų blakstienos atrodytų tan­kesnės, o akys išraiškingesnės. Specialūs aplikatoriai, panašūs į švel­nius fetrinius pieštukus, arba plonyčiai teptukai padės nubrėžti ploną liniją. Kas labiau mėgsta koreguojantį akių pieštuką, turi pabrėžimą kiek užmaskuoti, kad atrodytumėte natūraliai.
 • Po to blakstienos du kartus iš eilės tušuojamos. Nudžiuvus pirmajam sluoksniui, jos šepetėliu sušukuojamos, kad nesuliptų.

Baigdamos šį skyrių, dar panaršykime „triukų dėžutę” ir ištraukime ke­letą makiažo tipų nedidelėms akims, nusvirusiems vokams ir nešiojančiosioms akinius.

Makiažas nedidelėms akims

 • Vokų šešėlius dažykite šviesiais pasteliniais dažais (!) iki blakstienų krašto. Po antakiais tamponu užtepkite skaistalą. Akys „atsiveria” ir atrodo didesnės. Tušuojamos tik viršutinės blakstienos (tris kartus!).

Makiažas nusvirusiems vokams

 • Pabrėžkite vokų kontūrus reliatyviai tamsiais šešėliais. Skaistalui tin­ka šviesi spalva arba auksinė (vakarui) vidiniuose akių kampučiuose. Švelniai apibrėžkite vokus pagal viršutinių ir apatinių blakstienų kraštus. Po to blakstienas tirštai nutušuokite.

Makiažas trumparegėms, nešiojančiosioms akinius

Akiniai optiškai pakeičia akių išvaizdą. Dėl įgaubtų stiklų trumparegių akys atrodo mažesnės.

Štai teisingas koreguojantis makiažas:

 • Panaudokite trijų atspalvių vokų šešėlius. Šviesia spalva dažykite vo­kus ištisai, sodresne – vidinius akių kampus. Tamsią spalvą užtepkite nuo vokų vidurio iki smilkinių. Kontūriniu pieštuku apveskite blaks­tienų kraštus nuo vokų vidurio, kad brūkšnys apie 5 mm nusitęstų už išorinio akių kampo. Blakstienas tušuokite du arba tris kartus.

Makiažas toliaregėms, nešiojančiosioms akinius

Toliaregėms reikia tokio makiažo, kuris dėl išgaubtų stiklų padidintas akis padarytų optiškai gilesnes:

 • Kontūriniu pieštuku apibrėžkite apatinį voką. Tamsios spalvos šešėlius užtepkite ant vidinės vokų dalies. Išorines vokų dalis padenkite šviesesniais šešėliais. Taip pat šviesesniais tonais nuspalvinkite plotą po antakiais.

Blakstienų nedažykite arba dažykite tik vieną kartą.

Makiažas nešiojančiosioms kontaktinius lęšius

Jūs nenešiojate akinių, tik kontaktinius lęšius, ir bijote, kad makiažas gali dar labiau suerzinti ir taip jau varginamas akis. Nebūgštaukite. Laiky­kitės šių taisyklių ir makiažas nesudarys jokių problemų:

 • Visi akių srities priežiūrai vartojami produktai turi būti absoliučiai švarūs.
 • Išvengsite visokio sudirginimo, jei vartosite produktus be kvapiųjų medžiagų, nesukeliančius alerginių reakcijų.
 • Prieš darydama makiažą, įsistatykite kontaktinius lęšius ir išimkite juos prieš nusivalydama grimą.
 • Labiau tinka vandenyje tirpstantis blakstienų tušas. Nenaudokite blakstienas pailginančio tušo: jis lengvai patenka į akis…
 • Naudokite tik kremo arba skystus vokų šešėlius, nes pudros šešėlių dulkelės gali suerzinti akis.
 • Makiažui geriau vartokite emulsijas be riebalų.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker