Pagražinkime tai, kas matoma pro iškirptę
Kalbant apie vadinamosios dekoltė srities odą, jos pokyčių į gerąją arba blogąją pusę jokiu būdu negalima sieti su amžiumi. Nėštumas ir gimdymas net ir jaunoms moterims gali smarkiai sugadinti šią patrauklią kūno vietą. Neretai pastebima tokia nedarna: dar tvirtas kūnas, jaunatviškas veidas, bet krūtinė… Tad ką reikia žinoti apie kaklo bei krūtinės viršutinės dalies odą ir kaip ją puoselėti.
Gimdžiusioms ir maitinusioms moterims tenka ypač rūpintis krūtinės oda, atlikt daug specialių procedūrų.
Jas atliekant nereikėti pamiršti ir kaklo. Jei tenka ilgai sėdėti nuleidus galvą, susilpnėja kaklo raumuo, poodžio ir riebalų ląstelės su minkštėja, tad pamažu atsipalaiduoja visi veido, kaklo ir aplinkinių organų raumenys ir ima formuotis dvigubas pagurklis.
Todėl po gimdymo ypač svarbu vartoti riebius kremus ir kaukes, masažuoti dekoltė srities odą, bet jokiu būdu negalima nei masažuoti, nei šildyti odos skydliaukės srityje.
Kodėl dažniausiai nukenčia krūtinės oda?
Labai plona ir švelni moters krūtinės oda nuolat įvairiai veikiama. Pirmiausia ji prilaiko pieno liaukas, kurias tankiai gaubia jungiamasis ir riebalinis audinys. Be to, krūtinėje nėra nei sausgyslių, nei raumenų, kurie ją prilaikytų.
Tinkama liemenėlė nevargina krutinės ir padailina ją
Kaip pačios suprantate, krūtys patiria ir kitokių papildomų nepatogumų: dėvime per mažas liemenėles, laikomės alinančių dietų, per daug kaitinamės saulėje. Galop krūtinės oda praranda elastingumą, o atnaujinti jį, deja, itin sudėtinga.
Tad jei norime, kad krūtinė ir jos oda būtų graži, reikėtų nuolat ją puoselėti. Šiuo atveju padėtų stiprinamosios, tonizuojamosios ir keliamosios (liftingo) procedūros.
Krūtinės oda valoma labai lengvai, švelniai, nevartojant šiurkščių medžiagų ir koncentruotų rūgščių. Ji šveičiama labai švelniais judesiais. Taip pašalinamas viršutinis negyvų ląstelių sluoksnis, pagerėja medžiagų apykaita, oda parengiama būsimoms maitinamosioms procedūroms. Pakaklei tinka lyginamosios kaukės su kalninių arnikų, kaštainio ar ginkmedžio ekstraktais.
Praverstų kaklą, pakaklę ir kutinės viršutinę dalį masažuoti ir atlikti specialius gimnastikos pratimus, kad sustiprėtų audiniai ir raumenys. Didieji krūtinės raumenys išsidėstę ant šonkaulių, prie pieno liaukų jie pritvirtinti jungiamuoju audiniu. Kai raumenys treniruojami, jie „atsikiša“ į priekį įtempdami odą ir pakeldami krūtis.
Jei turite galimybę plaukioti baseine, lankydamosi jame kasdien ne tik patirsite malonumą, bet ir stiprinsite krūtinę laikančius raumenis. Gimnastikos pratimus lengva atlikti ir namie.
Masažas gerina kraujotaką
Be to, labai teigiamai krūtinės odą veikia kontrastinis dušas. Kontrastinės srovės didina odos atsparumą, gerina kraujotaką ir stiprina kraujagysles. Prieš dušą sukamaisiais judesiais masažuokite kūną nuo krūtinės kaklo link ranka arba minkšta pirštinėle. Yra specialių švelnių šepečių krūtinei masažuoti, nieku gyvu nenaudokite šiurkščių pirštinių. Masažuokite mažais sukamaisiais judesiais, aplenkiant spenelius. Po dušo įtrinkite odą kraujotaką gerinančiais rozmarinų arba kitokių vaistažolių aliejais.
Puikių rezultatų galima pasiekti darant manualinį arba taškinį masažą.
Pratimai krūtinės raumenims stiprinti
Labai tikslinga dažniau mankštintis. Keletas efektyvių pratimų:
- Tvirtai atsistokite išžergusi kojas, pakelkite alkūnes iki pečių aukščio.
- Rankas sudėkite priešais save, delnus suglauskite lyg plodamos.
- Spauskite delnus vieną prie kito kuo stipriau, nenuleisdamos pečių.
- Darykite tai 8- 10 kartų.
- Taip mankštintis galima kasdien, nei daug vietos, nei laiko šiam pratimui atlikti nereikia.
- Į rankas paimkite po svarmenį, rankas ištieskite i šonus ir po 10 kartų pasukite jas į priekį ir atgal.
- Gulėdama ant nugaros rankas su svarmenimis pakelkite aukštyn. Nelenkdama per alkūnes, 20 kartų jas sukryžiuokite.