Miegamojo pasaulis

14 intymių klausimų ir atsakymų

  1. Kokia poza partneriams suteikia didžiausią malonumą? Tai priklauso nuo kiekvieno žmogaus individualių savybių. Didžiausią pasitenkinimą moterys patiria, kai jaudinamos erotiškai jautriausios kūno vietos- klitoris ir G taškas. Todėl labai maloni gali būti „raitelio“ poza, leidžianti moteriai judėti, kaip jai patinka, o vyrui- glamonėti savo partnerę. Daugelis vyrų mėgsta mylėtis tokiomis pozomis, kurios leidžia įvesti varpą kuo giliau, pavyzdžiui, kai moteris aukštai pakelia kojas arba klūpi nugara į jį. Tačiau kurios nors vienos pozos, idealiai tinkančios visoms poroms, nėra. Kiekvienas meilės žaidimuose atranda tai, kas maloniausia ir labiausiai tinka. Tad nebijokite eksperimentuoti.
  2. Ar mylėjimasis gali padėti suliesėti? Lytiniam aktui reikia nemažai fizinių pastangų. Tai priklauso ir nuo to, kokia poza mylitės. Suprantama, jei lovoje imsite demonstruoti akrobatinius gebėjimus, jėgų išeikvosite gerokai daugiau nei, tarkim, užsiėmę prancūziškomis glamonėmis. Paskaičiuota, jog vidutiniškai per suartėjimą „sudeginama“ 200 kalorijų. Taigi dažnai mylintis galima išlaikyti gražią figūrą. Tačiau neperlenkite lazdos- juk nebūtina sekso griebtis vietoj dietos.
  3. Ar nutrauktas lytinis aktas apsaugo nuo nėštumo? Ne. Nutrauktas lytinis aktas- labai nepatikima kontracepcijos priemonė. Dar prieš išsiveržiant sėklai, ant varpos būna šiek tiek spermos. Todėl net jei vyras ir spėja prieš pat ejakuliaciją ištraukti varpą, spermatozoidai jau gali būti nukeliavę ten, kur jiems reikia. Be to, šis metodas moteriai trukdo atsipalaiduoti ir patirti pasitenkinimą- ji nebegali mėgautis savo pojūčiais, nes galvoja tik apie tai, ar vyras spės laiku ištraukti varpą.
  4. Ar tiesa, kad juo dažniau mylimės, juo labiau norime tą daryti? Taip yra iš tikrųjų. Bet tik tuomet, jei mylimės su tuo pačiu partneriu. Nuolatiniai intymūs santykiai su tuo pačiu partneriu leidžia geriau pažinti savo ir jo reakcijas, suprasti vienas kito poreikius. Todėl nenuostabu, jog abipusio artumo trokštame dažniau. Išmokti vienas kitam teikti didelį malonumą- tikras menas, tad verta pasistengti, jei norime gyventi visavertį intymų gyvenimą.
  5. Ar bėgant metams geismas silpnėja? Ne. Geismas mus lydi visą gyvenimą. Metams bėgant intymiame poros gyvenime neretai iškyla įvairių problemų. Pavyzdžiui, klimakterinio amžiaus moterims būna nemalonu mylėtis, nes dėl hormoninių pokyčių organizme makštis išskiria mažiau drėkinamų gleivių. Tuomet moterys nebenori suartėti. Tačiau šią problemą nesunku išspręsti. Nemalonių pojūčių galima išvengti naudojant specialias priemones makščiai drėkinti, o pasitarus su gydytojais- tinkamą hormonų terapiją. Vyresnio amžiaus vyrų bėda- erekcijos sutrikimai, tačiau ir juos šiuolaikinė medicina pajėgi įveikti.
  6. Ar oralinis seksas nekenkia sveikatai? Oralinis seksas, arba prancūziškoji meilė, visiškai nekenkia sveikatai. Jei esame sveiki ir laikomės intymių kūno vietų higienos, oralinis seksas net mažiau kenksmingas nei gilus bučinys, kurio metu per seiles ir gleivinę gali būti perduodami įvairūs ligos sukėlėjai. Jei su partneriu sieja išties artimi dvasiniai ryšiai, pasitikėjimas, oralinis seksas gali suteikti daug malonių pojūčių. Bet jei dėl kokių nors priežasčių prancūziškos glamonės nepriimtinos, neturėtume savęs versti tai daryti.
  7. Ar masturbacija kenkia paaugliui? Paauglystės amžiuje daugelis berniukų ir mergaičių masturbuojasi, ir tai normalu. Taip jie pažįsta savo kūną, natūraliai ruošiasi seksualiniam gyvenimui. Glamonėdami save paaugliai sumažina seksualinę įtampą. Tai tikrai nekenkia sveikatai. Todėl nepulkite panikuoti ir gąsdinti savo vaikų nebūtais dalykais apie baisias masturbacijos pasekmes. Geriau atvirai pasikalbėkite, paaiškinkite, kas vyksta jo organizme.
  8. Kodėl moterys kartais suvaidina orgazmą? Dažniausiai tai daro nežinančios, kaip patirti pasitenkinimą. Galbūt drovumas, nepasitikėjimas savimi neleidžia geriau pažinti savo kūną, seksualines reakcijas. Nenorėdamos nuvilti partnerio ar bijodamos prisipažinti, kad mylėdamosios nejaučia jokio malonumo, moterys orgazmą tiesiog suvaidina. Tačiau tai nėra išeitis- vis tiek anksčiau ar vėliau partneris supras esąs apgaudinėjamas, ir pačiai juk norėsis patirti tikrų pojūčių.
  9. Ar pora turi orgazmą patirti kartu? Idealu, kai partneriai orgazmą patiria vienu metu, tačiau tai pavyksta toli gražu ne visiems. Paprastai moteris susijaudina lėčiau nei vyras ir jai reikia daugiau laiko, norint pasiekti orgazmą. Ne visi vyrai geba valdyti savo seksualines reakcijas ir „išlaukti“ partnerės pasitenkinimo. Visa tai normalu. Tačiau vyrai neturi pamiršti, kad jo mylimoji taip pat trokšta malonią pojūčių. Taigi svarbiausia, kad abu partneriai pajustų pasitenkinimą. Nebūtinai kartu.
  10. Ar skiriasi vyro ir moters orgazmas? Vyrų ir moterų pojūčiai per orgazmą labai panašūs. Abu apima stiprus atsipalaidavimo jausmas, kurį lydi malonūs lytinių organų raumenų spazmai. Paprasčiau tariant, malonumas tarsi išsilieja po visą kūną. Skiriasi tik vyrų ir moterų reakcija po orgazmo. Vyrams susijaudinimas labai greitai nuslūgsta, moteris juo gali mėgautis kur kas ilgiau.
  11. Ar prezervatyvas vyrui trukdo patirti pasitenkinimą? Taip kalba vyrai, kurie labiau rūpinasi savo pojūčiais nei partnerės saugumu. Norėdami įkalbėti partneres mylėtis be apsisaugojimo priemonių (tegul pati pasirūpina kontracepcija), jie ima dejuoti, kad su prezervatyvu nieko nejaučia. Tai nesąmonė- taikant šiuolaikines technologijas pagaminti prezervatyvai yra ypač ploni ir tikrai nesumažina vyro pojūčių.
  12. Ar klimakterinio amžiaus moteris gali pastoti? Taip, tokia tikimybė yra. Moteris tampa nevaisinga tik klimakteriniam laikotarpiui pasibaigus, kai visiškai išnyksta menstruacijos. Klimakteriniu laikotarpiu jos yra nereguliarios, tad ir ovuliacija būna nereguliari, todėl sunku nustatyti vaisingas bei nevaisingas dienas.
  13. Ar galima pastoti i per pirmąjį lytinį aktą? Galima, jei pirmąkart mylimasi per ovuliaciją. Ovuliacija, arba vaisingosios dienos, būna ciklo viduryje, likus apie 14 dienų iki kitų menstruacijų. Todėl jau per pirmąjį suartėjimą reikia pasirūpinti kontraceptinėmis priemonėmis.
  14. Ar galima mylėtis per menstruacijas? Kai kurios moterys didžiausią seksualinį potraukį jaučia per menstruacijas. Suartėjimas vienoms sušvelnina nemalonius pojūčius, pagerina savijautą. Kitos atvirkščiai- šiuo laikotarpiu apie seksą negali pagalvoti. Nedera pamiršti, kad per menstruacijas moters lyties organai kur kas „atviresni“ bet kokioms infekcijoms. Tad jei abu partneriai yra sveiki ir mylėtis šiomis dienomis jiems neatrodo neestetiška, intymūs santykiai tikrai nepakenks.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker