Sveikata

Ką daryti, kai kankina ausies skausmas?

Peršalus, ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems dažnai suskausta ausį. Negalima į tai numoti ranka, nes negydant gali pablogėti klausa.

Keletą dienų jus kankino gripas, angina arba viršutinių kvėpavimo takų kataras. Naktį staiga pabundate nuo pulsuojančio ausies skausmo. Atrodo, kad ausyje kažkas įstrigę. Dažniausiai būtent taip prasideda vidurinės ausies infekcija. Po kelių dienų iš jos pasirodo pūlingų išskyrų, ir negalavimas beveik praeina. Bet tai anaiptol nereiškia, kad infekcija nugalėta. Galbūt uždegimas pasidarė lėtinis. Jis gali sukelti aplinkinių kaulų infekciją, smegenų dangalų uždegimą, pažeisti veido nervus arba vidinę ausį. Tai rimta- visam gyvenimui galima prarasti klausą.

Gali prireikti antibiotikų

Infekciją dažniausiai sukelia bakterijos ir virusai, kurie buvo ankstesnės ligos- anginos arba gripo- priežastis. Jei tuo metu patinsta ir užsikemša ausies trimitas, mikroorganizmai ima daugintis vidurinėje ausyje.

Kartais infekcija prasideda išorinėje ausyje. Ji dažnai kamuoja plaukikus, kurie išlipę iš vandens gerai neišsivalo ausų. Tada ausies viduje pradeda niežtėti. Nepradėjus gydytis, bakterijos ir virusai gali pereiti į vidurinę ausį. Net jeigu manote, kad nėra nieko rimta, jokiu būdu neatidėliokite vizito pas laringologą. Esant virusinės kilmės uždegimui, kuris paprastai yra gripo komplikacija, padeda paprastos antiuždegiminės priemonės, pavyzdžiui, aspirinas.

Tačiau bakterinę infekciją reikia gydyti antibiotikais. Be to, gydytojas skiria ir skausmą malšinančių vaistų, dažniausiai lašinamų į ausį.

Image by master1305 on Freepik

Kaip sušvelninti skausmą

Stovint, sėdint ar vaikštant išskyros natūraliai nuteka į gerklę, ir vidurinę ausį laisvai pasiekia oras. Tačiau atsigulus išskyros nebegali nutekėti ir užkemša ausį. Tada joje padidėja slėgis. Būtent todėl naktį skausmas stipriausias. Nebandykite jo švelninti užkimšdamos ausį vatos tamponėliu, pamirkytu kamparo aliejuje. Esant pūlingam ausies uždegimui kamparas ir kiti aliejiniai tirpalai gali pažeisti ausies būgnelio plėvę ir jį prakiurdyti. „Naktinį” ausies skausmą malšinkite kitais būdais, o kitą dieną būtinai nueikite pas gydytoją laringologą.

Tai pat galite sumažinti skausmą:

  • Išgerkite skausmą malšinančių vaistų, pavyzdžiui, aspirino, paracetamolio arba ibuprofeno. Po kelių minučių skausmas turėtų atlėgti.
  • Uždėkite šiltą kompresą. Priglauskite prie skaudamos ausies pašildytą rankšluostį, butelį su šiltu (ne karštu) vandeniu arba elektrinę pagalvėlę, nustatytą mažiausiu šildymo režimu.
  • Atsisėskite. Tada išskyros vėl pradės tekėti žemyn, skausmas sumažės.
  • Kramtykite kramtomąją gumą arba žiovaukite. Judėdami raumenys „atkemša” ausį, ir spaudimas jos viduje sumažėja.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker