Mityba

Tinkamiausia dieta pagal figūros tipą

Svajoji atsikratyti nereikalingų kilogramų? Nori ilgai džiaugtis puikia figūra? Valgyk tai, kas tinka tavo figūros tipo moteriai!

Endomorfinis figūros tipas

Tau sunku pralai­mėti. Prisipažink- esi garbėtroška. Lieknėdama būtinai pasi­naudok šia savybe: dietos laikykis su drauge!

Optimalus kalorijų skaičius laikantis dietos

Ne mažiau kaip 1200 kcal per dieną (150 g baltymų, 100 g sudėtinių angliavandenių ir 20 g riebalų). Gerk daug vandens- ne mažiau kaip 8 stiklines per dieną. Atkreipk dėmesį- tavo maiste neturi trūkti baltymų!

Būtini produktai

Vaisiai ir uogos, visų rūšių daržovės, grūdų produktai (duonos gaminiai, kruopos), balta mėsa (paukštiena, triušiena), žuvis, neriebūs pieno produktai, kiaušiniai (trynius geriau išimti).

Retkarčiais gali pasmaguriauti

Alyvuogių (iki 2 šaukštų per dieną), avokadų (turi nesočiųjų riebiųjų rūgščių); medaus (iki 4 šaukštų per savaitę) vaisių (stiklinę per dieną), kavos (ne daugiau kaip 2 puodelius per dieną).

Produktai, kurių turėtum atsisakyti

Sviestas, grietinė, 3,5 % riebumo pieno produktai, riebus fermentinis sūris, riebūs padažai, pyragai, keksai, bandelės, pyragaičiai, saldainiai, raudona mėsa, kiaušinio trynys, alkoholis.

Kada valgyti

Vakarop tavo apetitas ypač padidėja. O medžiagų apykaita, atvirkščiai, tuo metu sulėtėja. Paskutinį kartą stenkis pavalgyti ne vėliau kaip 18 vai. Vakarienei rinkis daug baltymų turinčius produktus (paukštieną, žuvį). Jie puikiai pasotina, todėl vakare nejausi alkio. Per dieną valgyk ne mažiau kaip 5 kartus.

Image by Freepik

Mezomorfinis figūros tipas

Esi tikra perfekcionistė. Viską nori da­ryti tobulai (taip pat ir gražindama kūną). Ta­čiau motulę gamtą pergud­rauti tau kažin ar pavyks… Lieknėdama siek realių tikslų!

Optimalus kalorijų skaičius laikantis dietos

Ne mažiau kaip 1400 kcal per dieną (70 g baltymų, 210 g sudėtinių angliavandenių ir 30 g riebalų). 6- 8 stiklinės skysčių (žolelių arbatos, vandeniu skiestų sulčių).
Atkreipk dėmesį- didžiąją tavo valgiaraščio dalį turi sudaryti sudėtiniai angliavandeniai (rupi duona, daržovės, bulvės, rudieji ryžiai, makaronai).

Būtini produktai

Daug daržovių (ypač brokoliai ir žiediniai kopūstai), vaisiai, sojos, jūros dumbliai, žuvis, balta mėsa (be odelės), alyvų aliejus.

Retkarčiais gali pasmaguriauti

Neriebių pieno produktų (ne daugiau kaip 750 g per savaitę), medaus (ne daugiau kaip šaukštą per dieną), kavos (daugiausia- 2 puodelius per dieną), liesos mėsos, vaisių sulčių.

Produktai, kurių turėtum atsisakyti

Druska, aštrūs prieskoniai, actas, riebi mėsa, riebūs pieno produktai, ypač sviestas, grietinė, sūris, padažai, aukščiausios rūšies miltų kepiniai, konservai, gazuoti gėrimai.

Kada valgyti

Kad išvengtum alkio, svarbu kasdien valgyti tuo pačiu metu, 4 kartus per dieną. Rytą tavo apetitas būna nedidelis, bet nepraleisk pusryčių. Antraip vakare bus sunku sutramdyti alkį. Kad nepersivalgytum, pirmiausia išgerk vandens. Sočiausia turėtų būti vakarienė. Jai rinkis kruopų patiekalus- sudėtiniai angliavandeniai ilgai virškinami. Po 19 val. stenkis nieko nebeimti į burną!

Image by Racool_studio on Freepik

Ektomorfinis figūros tipas

Tau patinka viską analizuoti. Pasitelk analitinį mąstymą ir lieknėdama. Susidaryk kon­krečią programą, pasižymėk visus savo laimėjimus. Taip greičiau pasieksi tikslą.

Optimalus kalorijų skaičius laikantis dietos

Ne mažiau kaip 1500 kcal per dieną (110 g baltymų, 110g sudėtinių angliavandenių ir 60 g riebalų). Pakaks 4- 6 stiklinių skysčių. Atkreipk dėmesį- tavo maiste net ir laikantis dietos neturi trūkti riebalų!

Būtini produktai

Visų rūšių daržovės (nepamiršk bulvių, morkų, burokėlių), ankštinės daržovės, kruopos (ypač avižos bei soros), paukštie­na, žuvis (geriau- riebesnė), kiaušiniai, aliejus.

Retkarčiais gali pasmaguriauti

Riebesnės mėsos (kiau­lienos, jautienos), sub­produktų (pvz., kepe­nėlių), egzotinių vaisių, ypač saldžių melionų, alyvuogių, avokadų, šviežių ir šaldytų uogų.

Produktai, kurių turėtum atsisakyti

Visi pieno produktai (taip pat ir sūris, varškė, ledai, pieninis šokoladas), aukščiausios rūšies miltų kepiniai, makaronai, mieliniai kepiniai (pyragai, bandelės, alus, gazuoti gėrimai).

Kada valgyti

Tau svarbiausi- skanūs pusryčiai, kuriuos galėtum suvalgyti neskubėdama. Nespėjusi papusryčiauti visą dieną jautiesi vangi. Pusryčiams rinkis sočius patiekalus, pavyzdžiui, rupių miltų bandelės sumuštinį su vištos krūtinėle, omletą su pomidorais ar žaliaisiais žirneliais. Per dieną turėtum valgyti ne mažiau kaip 3 kartus.

Naudingi patarimai

Endomorfams

  • Po ranka visada turėk „užkandžių dėžutę“: nuplautų ir šiaudeliais supjaustytų daržovių (morkų, agurkų, paprikų, žiedynėliais išskirstytų brokolių). Taip paruoštos daržovės praverčia, kai užklumpa alkis.
  • Pagundai suvalgyti dar kąsnelį atsispirti būtų lengviau, jei iš karto po valgio išsivalytum dantis mėtine dantų pasta.
  • Staiga nežmoniškai įsigeidei saldumynų? Ar žinai, kad kartais užtenka tik pauostyti vanilės (aromatinio aliejaus arba paprastų vanilės lazdelę).

Mezomorfams

  • Venk aštrių prieskonių. Jie sutrikdo tavo medžiagų apykaitą. Maistą skanink prieskoniniais žalumynais.
  • Užsinorėjusi saldumynų rinkis kokį nors skanų vaisių: bananą, meliono riekę. Tačiau nepanikuok, jei neatsispyrei pagundai ir suvalgėt saldainį. Verčiau eik pasivaikščioti.
  • Ar žinai, kad linų sėmenys mažina apetitą? Pakepink sausoje keptuvėje ir sumalk kavamale. Sėmenų milteliais gali skaninti daugelį patiekalų.

Ektomorfams

  • Jokiu būdu neatsisakyk pusryčių. Tik iš ryto valgyk ne angliavandenių turinčio, o baltymingo maisto, pavyzdžiui, kiaušinių.
  • Valgyk kuo daugiau daržovių. Tik nepamiršk, kad tavo virškinamajam traktui netinka žalias maistas. Daržoves virk ant garų arba troškink.
  • Po pietų išgerk puodelį imbiero arbatos. Ji pagerins virškinimą ir suteiks energijos likusiai dienos daliai.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker