Odos priežiūra

Senstančios odos priežiūra

Senėjimas yra žmogaus gyvenimo dalis. Trečiojo dešimtmečio pradžioj- ketvirtojo pabaigoje prasideda lėtas ir iš pradžių nepastebimas senėjimas. Medžiagų apykaitos procesai organizme jau nebevyksta labai sparčiai, gali išryškėti pirmieji senėjimo požymiai. Deja, neįmanoma paprasčiausiai imti ir sustabdyti laiko tėkmes. Nė vienas žmogus negali amžinai likti jaunas, nors visais laikais buvo ieškoma stebuklingų būdų jaunystei išsaugoti. Vis dėlto senėjimą galima šiek tiek pristabdyti ar bent jau išvengti pernelyg ankstyvų jo reiškinių.

Kiekvienas mūsų pažįsta žmonių, kurie gyvena sveikai ir išmintingai, nuolatos sistemingai savimi rūpinasi, ir todėl atrodo daug jaunesni, negu yra iš tikrųjų.

  Raukšlės- brandžios odos požymis

 Ryškiausi laiko ženklai yra metams bėgant atsiradusios  raukšlės. Jų atsiradimas yra natūralus procesas, vykstantis keliomis fazėmis ir priklausantis nuo įvairių faktorių.

 • Pirmiausia tarp nosies ir burnos, prie akių ir ant kaktos atsiranda plonos linijos. Tai vadinamosios mimikos raukšlės. Jos įsirėžia nuolat pasikartojant veido judesiams. Pavyzdžiui, juokiantis kiekvieną kartą veido raumenys veikia tą pačią sritį, o kartu ir jos elastingas jungiamojo audinio skaidulas. Taip jos praranda savo elastingumą, ir odos paviršiuje pasilieka mažutės raukšlelės.

 • Kolageno, o kartu ir elastingų jungiamojo audinio skaidulų, sudarančių labai išsiraizgiusį tinklą, metams bėgant mažėja. Todėl oda sukaupia mažiau drėgmės.

 • Epitelio ląstelės dalijasi perpus lėčiau negu dvidešimtmečio. Taigi raginis sluoksnis jau nebėra toks nepažeidžiamas ir stiprus kaip jaunos odos. Todėl senstelėjusioje odoje greičiau atsiranda drabužių klostes primenančių raukšlelių.

 • Odos riebalų ir prakaito liaukos jau nebedirba taip intensyviai. Pasekmė: senatvėje jos pagamina sekreto trečdaliu mažiau negu jaunystėje. Dėlto oda tampa sausesnė, pasikeičia jos rūgščioji apsauginė plėvelė. Atsiranda į drabužių klostes panašių raukšlelių, ir oda nebegali taip gerai apsiginti nuo kenksmingo aplinkos poveikio.

 Tačiau senėjimo procesas nebūtinai turi būti toks ryškus. Ne visi žmonės sensta vienodai greitai. Kai kurie net ir būdami penkiasdešimties atrodo kaip keturiasdešimtmečiai, o kiti visada atrodo vyresni, negu yra iš tikrųjų. Tai, kaip greitai mes senstame, priklauso nuo mūsų genų. Paveldimumas 50 % veikia mūsų išvaizdą. Likusieji 50 % yra mūsų rankose. Tai reiškia: tikslinga priežiūra ir išmintingas gyvenimo būdas.

 Senstančios odos priežiūros procedūros

 Valymas

 Veido odos priežiūros procedūras pradėkite nuo švelnaus valymo. Jeigu mėgstate naudoti cheminius muilus ar sintetinius ploviklius, rekomenduotini kiek rūgštokos terpės preparatai, turintys mažą, maždaug 5.5 pH. Jie saugo rūgščiąją apsauginę odos plėvele, o baziniai muilai ją ardo. Dar labiau brandžiai odai tinka valomasis kremas. Tokio pavidalo valymo preparatai, priešingai negu kiti, turi ypač daug riebalų- senstančiai odai tai idealu. Švelniai įtrinkite kremą į odą ir nusiliekite švariu drungnu vandeniu. Paskui švelniai nusausinkite gabalėliu minkštos medvilnės.

 Intensyvi odos priežiūra

 Švelniu tualetiniu vandeniu, skirtu veidui, parengiame odą maitinimui. Senstančiai odai reikėtų tokių tonizuojamųjų priemonių, kurios neturi alkoholio, nes jis sausina odą ir gali ją suerzinti. Galima rinktis iš daugybės švelnių tualetinių vandenų, turinčių gamtinių, nestipraus poveikio, biologiškai aktyvių medžiagų, pavyzdžiui: levandų arba hamamelio.

 Dabar senstančią odą reikėtų intensyviai pamaitinti. Dieninis kiemas aprūpina odą riebalais ir drėgme, ir padeda šioms substancijoms kauptis. Šiais laikais yra būtinas ir ultravioletinių spindulių filtras. Jo šviesos apsauginis faktorius turėtų būti ne mažesnis kaip 4, nes ultravioletiniai spinduliai yra vieni agresyviausių odos priešų. Jiems veikiant oda sensta greičiau, daugėja raukšlių. Dauguma dieninių kremų turi ultravioletinių spindulių filtrą, net jeigu šviesos apsauginis faktorius nėra nurodytas.

 Dieniniai kremai turi maitinti ir saugoti odą, o naktiniai kremai padėti senstančiai odai atsigauti ir regeneruotis. Nauji ląstelių dalijimosi mechanizmo tyrimo rezultatai parodė, kad odos ląstelės aktyviausiai dalijasi pirmosiomis nakties valandomis, tai reiškia, kad tuo metu oda intensyviai atsinaujina. Tada jūsų odai teikiamos medžiagos sunaudojamos efektyviau negu kitu paros metu. Todėl, kad šis regeneracijos procesas vyktų sparčiau, naktiniuose kremuose turėtų būti ypač daug naudingų medžiagų ir riebalų.

 Kitos odos priežiūros procedūros

 • Kad išvengtumėte odos suragėjimo, kas 14 dienų galite pašalinti negyvas odos ląsteles. Tam reikia truputį vandens sumaišyti su migdolų arba kviečių sėlenomis, kurios ne tik nuvalo negyvas ląsteles, bet ir švelniai maitina odą riebalais. Be to, yra sėlenų, sumaišytų su jūros smėliu. Tačiau jas turėtumėte naudoti tik visų kitų kūno dalių negyvai odai šalinti, nes veido oda stambiagrūdėms gramdymo priemonėms yra per jautri

 • Pigmentines dėmes ant veido arba rankų galima naikinti uždėjus žalių tarkuotų bulvių košelę. Maždaug 15 minučių leiskite masei veikti, o paskui nusiprauskite šiltu vandeniu.

 • Odos regeneracijai rekomenduotina kaukė. 1 kiaušinio trynį sumaišykite su 1 arbatiniu šaukšteliu alyvų aliejaus ir tiek pat šviežių morkų sulčių. Šią tyrelę užtepkite ant veido, plotą apie akis palikdamos tuščią, ir 30 minučių leiskite jai veikti. Paskui gerai nuplaukite.

 • Jei akys pavargo, žolelių losjone suvilgytus vatos gniužulėlius uždėkite ant užmerktų vokų ir taip palaikykite 10 minučių,- tai padeda. Tam reikia po pusę arbatinio šaukštelio pankolio sėklų, džiovinto šalavijo, rozmarino ir akišveitės sumaišyti su žiupsneliu juodosios arbatos; šį žolelių mišinį užpilkite ketvirtadaliu stiklinės distiliuoto vandens ir kaitinkite beveik iki virimo. Palaukite 10 minučių, kol pritrauks, tada perkoškite ir palikite atvėsti.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker