Pamiršk nuolatinį šaknų dažymą: „Gray Blending“ – gudrybė žiliems plaukams
Kaip subtiliai paslėpti žilus plaukus, išsaugoti natūralumą ir prailginti laiką tarp dažymų – ekspertų patarimai.

Žili plaukai nereiškia, kad esi sena, ir tikrai nereiškia, kad nebeturi pasirinkimų dėl savo plaukų spalvos. Bent jau ne šiais laikais! Daugybė įžymybių ir paprastų moterų visame pasaulyje drąsiai priima savo sidabrines sruogas – nuo pavienių žilų plaukelių iki visiškai žilos galvos. O plaukų stilistai atrado naujų būdų, kaip išlaikyti bet kokio tipo žilus plaukus atrodančius gaiviai ir stilingai. Naujausia technika, leidžianti „susidraugauti“ su savo žilais plaukais ir vis dar atrodyti jaunatviškai? Tai „gray blending“ (liet. žilų plaukų įliejimas arba maišymas). Ši technika apima žilų plaukų įmaišymą į pagrindinę plaukų spalvą, bet tai šiek tiek daugiau nei įprastas dažymas. Sužinok viską apie šią dažymo gudrybę, jos privalumus ir profesionalų patarimus, kaip pasiekti puikių rezultatų.
Kas yra „Gray Blending“?
Įsivaizduok „gray blending“ kaip subtilią ir potencialiai mažiau priežiūros reikalaujančią strategiją paslėpti baltas ar sidabrines sruogas. „Tai technika, kai plaukų dažais nudažoma tik dalis plaukų, paliekant šiek tiek žilų plaukų, kad sušvelnėtų ataugimo linija, atsirandanti po keturių–šešių savaičių,“ – sako Jay Small, sertifikuotas trichologas, plaukų stilistas ir „Arey“ bendraįkūrėjas. „Dažnai, pilnai nudažius plaukus, ši linija gali būti labai ryški. Tačiau palikus kelias žilas sruogas, jos padeda sklandžiai įsilieti ir plaukų dažai atrodo natūraliau.“
Nors stilistai mato „gray blending“ kaip natūralesnį būdą žilti gražiai, šią techniką galima taikyti tiek natūraliai plaukų spalvai, tiek dažytiems plaukams. Tikslas – sąmoningai nepadengti dalies žilų plaukų, kad būtų sukurtas „gyvesnis“, natūralesnis įvaizdis. Ši dažymo technika tinka visoms plaukų spalvoms, tačiau ypač naudinga tamsiems plaukams dėl didesnio kontrasto tarp žilų ir tamsių sruogų.
„Gray Blending“ Privalumai
- Natūraliai atrodo: Pilnas plaukų nudažymas siekiant paslėpti žilus plaukus sukuria ryškią ataugimo liniją. Tai reiškia, kad turėsi ją maskuoti vėl ir vėl, dažnai atlikdama šaknų dažymą. Naudojant „gray blending“, dalis žilų plaukų paslepiama, bet išsaugomas plaukų daugiamatiškumas. Be to, jei kada nors nuspręsi visiškai pereiti prie natūraliai žilų plaukų, tai padaryti bus daug lengviau.
- Gali padėti išsaugoti sveikesnius plaukus: Pasirodo, ši technika gali būti švelnesnė tavo plaukams dėl būdo, kaip paprastai tepami dažai. „Dažniausiai „gray blending“ atliekamas naudojant foliją arba laisvos rankos technika, taip apribojant dažų sąlytį su galvos oda,“ – sako Small. „Kai plaukai dažomi pilnai padengiant žilus plaukus, dažai paprastai tepami ant galvos odos, o tai gali sukelti oksidacinį stresą.“ Iš esmės, kuo mažiau galvos oda liečiasi su dažais, tuo geriau, nes oksidacinis stresas gali trukdyti normaliam plaukų augimui.
- Taupo laiką ir pinigus: „Kitas privalumas – ilgesnis laikas tarp dažymo procedūrų,“ – teigia Small. „Plaukai vidutiniškai paauga apie 1,3 cm per mėnesį, o toms, kurios visiškai dengia žilus plaukus, tai reiškia, kad šaknys bus matomos jau po trijų–penkių savaičių.“ Kadangi „gray blending“ leidžia palikti dalį žilų plaukų, ataugimo linijos bus švelnesnės, o tai, pasak Small, gali pridėti kelias savaites prie įprasto dažymo grafiko.
- Gali padėti pereiti prie natūraliai žilų plaukų: Jei svarstei atsisakyti dažų ir priimti savo natūralią žilę, ši technika gali padėti. Gali įlieti tiek mažai (ar tiek daug) žilų plaukų, kiek nori. Pavyzdžiui, jei žili plaukai linkę atsirasti priekyje ar ties sklastymu, galima sukurti sruogeles, kurios pabrėžtų žilus plaukus, bet tuo pačiu metu juos įlietų į bendrą masę jiems augant. Visa tai reiškia, kad „gray blending“ galima pritaikyti individualiai, siekiant norimų rezultatų.

Kaip Atlikti „Gray Blending“?
„Gray blending“ galima atlikti keliais skirtingais būdais. Kokią techniką pasirinkti, priklauso nuo to, kiek žilų plaukų turi, kur jie yra, kokio padengimo nori ir kokia tavo pagrindinė plaukų spalva. Tamsesnius plaukus dažnai paprasčiau dažyti vienu atspalviu, artimu natūraliai spalvai, o šviesesniems plaukams dažnai naudingas sruogelių (šviesių ir tamsių – highlights ir lowlights) derinys. Štai kelios skirtingos strategijos, priklausomai nuo to, kur nori paslėpti žilus plaukus.
- Jei turi tik pavienes žilas sruogas: Geriausiai tiks plaukų blizgis arba pusiau ilgalaikiai dažai (demi-permanent, naudojant 10 vol arba 3% oksidacinę emulsiją). „Pavienėms žiloms sruogoms naudočiau laisvos rankos techniką ir pusiau ilgalaikius dažus,“ – sako Small. „Tai geras pasirinkimas pavieniams žiliems plaukams, nes greičiausiai nepakeis plaukų, kurie nėra žili, ir leis spalvai natūraliai nusiplauti per kelias savaites po dažymo.“ Guy Tang, įžymybių koloristas ir „#myidentity“ įkūrėjas, pataria rinktis atspalvį, artimą tavo natūraliai plaukų spalvai. Nors pusiau ilgalaikiai dažai būna skysti arba kreminiai, Small teikia pirmenybę kreminėms formulėms. „Tai leis tiksliau užtepti, nes skysti produktai gali lengvai pasklisti ant plaukų, kurių nenorite dažyti,“ – sako jis. Tepant dažus, Tang siūlo naudoti teptuką tikslumui užtikrinti. Svarbu, kaip laikote teptuką ir tepate spalvą. „Dirbant laisva ranka, dažymo teptukas turėtų būti lygiagretus sruogoms, tepant nuo šaknų žemyn,“ – sako Small. „Užbaigus tepti, naudočiau šukas, kad padėčiau paskirstyti spalvą ir įlieti ją į likusią sruogos dalį ar sruogas,“ – priduria jis. Palik dažus veikti pagal instrukcijas ant pakuotės ir kruopščiai išskalauk plaukus.
- Jei turi žilų plaukų visose šaknyse: Tikėtina, kad reikės šiek tiek stipresnės oksidacinės emulsijos, o tada atsargiai tepti spalvą ant šaknų, išsklaidant ją į išorę. „Kai žilų plaukų procentas didesnis, siūlyčiau naudoti oksidantą, kuris gali prasiskverbti į žilą plauką, bet nepersistengti,“ – sako Small. „Dažnai mums, kirpėjams, sakoma naudoti 20 vol (6%) oksidantą žiliems plaukams padengti, bet savo salone naudočiau kažką tarp 10 ir 20 vol (3-6%), priklausomai nuo kliento žilų plaukų procento, tekstūros ir tankio.“ Tang siūlo pradėti nuo pakaušio, skirstant plaukus sekcijomis, kad dažai pasiskirstytų tolygiai, ir prisiminti nepadengti kiekvieno žilo plauko, kad išgautum natūralų vaizdą. O jei pastebi, kad spalva nusiplauna per greitai? Small sako, kad to galima išvengti parenkant spalvą puse ar visu tonu tamsesnę. „Tai suteiks daugiau dažų molekulių ir geresnį, ilgiau išliekantį padengimą,“ – sako jis. „Taip pat gali tekti šiek tiek padidinti oksidanto stiprumą. Pastebiu, kad su spalva maži pakeitimai, stebimi laikui bėgant, padeda atrasti geriausią formulę norimai plaukų spalvai.“
- Jei turi žilų plaukų smilkiniuose: Tang siūlo ties smilkiniais imti plonesnes sruogas, sklaidant spalvą teptuku į išorę, kad vaizdas būtų švelnesnis. Small sutinka, bet siūlo šioje vietoje rinktis šiek tiek šviesesnę spalvą, kad perėjimas būtų sklandus. „Žiliems plaukams smilkiniuose taikyčiau laisvos rankos metodą, panašiai kaip aptarėme pavienių žilų plaukų dažymą su pusiau ilgalaikiais dažais ir kremine baze,“ – sako Small. „Plaukai aplink priekinę plaukų liniją paprastai būna trumpesni, plonesni ir šviesesni. Parenkant dažus šiai sričiai, pradėčiau nuo puse ar visu tonu šviesesnio atspalvio nei naudočiau likusiai galvos daliai. Kartais priekinė plaukų linija gali sugerti daugiau spalvos ir atrodyti tamsesnė nei likę plaukai.“
- Jei turi žilų plaukų ties sklastymu: Prieš nuspręsdama dėl oksidanto stiprumo, atidžiau įvertink, kiek tiksliai pigmento netekusių plaukų turi. „Priklausomai nuo žilumo procento, naudočiau silpnesnį oksidantą turinčioms mažiau žilų/baltų plaukų ir stipresnį – turinčioms daugiau,“ – sako Small. „Dažant ties sklastymu, svarbu nepakeisti plaukų aplink žilas sruogas, nes tai plaukai, kurie vis dar turi pigmento. Jei parinksi per tamsią spalvą ar naudosiesi per stiprų oksidantą, gali tapti akivaizdu, kad plaukai dažyti. Be to, ataugimo procesas taip pat tampa labiau pastebimas.“ Dėl šios priežasties Small mėgsta naudoti foliją su labai plonomis sruogelėmis. „Tai leis pasiekti švelniausią, natūraliausią įliejimą ir tikslesnį užtepimą.“
Geriausios „Gray Blending“ Praktikos
„Bandant įlieti spalvą, visada rekomenduoju kelis kartus peršukuoti produktą po užtepimo, kai dažai jau beveik baigė veikti,“ – sako Small. „Pavyzdžiui, užtepus spalvą ant visos galvos, grįžk, suskirstyk plaukus sekcijomis ir peršukuok produktą nuo šaknų iki plaukų vidurio. Tai paskleis dažus ir padės jiems natūraliausiai susilieti su likusia sruogos dalimi.“
Su folija technika šiek tiek kitokia. „Jei produktą tepei folijoje, likus maždaug 5–10 minučių iki skalavimo, išimk folijas po vieną,“ – pataria Small. „Su kiekviena išimta folija peršukuok plaukus, kad paskleistum produktą per visą sruogą.“