Plaukų priežiūra

Slenka plaukai. Ką daryti ???

Kai rudenėjant nuo tankių plaukų debesų tenka „vaduoti” ne tik mėgstamiausią plaukų šepetį ir pagalvę, bet ir vonią, apsiaustą, kilimą, belieka tik atsidusti: „O… jie vėl ėmė siaubingai slinkti!” Nepasiduokite panikai!

Kiekvienam žmogui per dieną normaliai iškrenta 50- 100 plaukų. Plaukų slinkimas yra natūralus procesas, kurio metu seną plauką pakeičia naujas. Be to, esame gamtos vaikai, ir jos ciklai bei metų kaita taip pat daro mums nemažą įtaką. Pastebėta, kad plaukai intensyviau ima slinkti pavasarį ir rudenį. Tačiau jei pastebite, kad prarandate daugiau plaukų negu derėtų, jei jie ima kristi tiesiog „saujomis”, nedelsdamos ieškokite priežasčių, kodėl plaukai ėmė „maištauti”.

Šiek tiek apie plaukų fiziologiją

Per mėnesį plaukai vidutiniškai paauga 1-1,5 cm. Vidutiniškai galvoje yra nuo 80 000 (rudaplaukių) ar 100 000 (brunetų) iki 120 000 (blondinų) plaukų svogūnėlių. Jų skaičius nulemiamas genetiškai, taigi beprasmiška bandyti kokiomis nors priemonėmis priversti plaukus patankėti ir atrodyti vešlesnius.

Plauko gyvenimo amžius- 3- 5 metai. Plaukai greičiau auga vasarą, lėčiau- žiemą.

Sveikas organizmas- stiprūs plaukai

Į plauko svogūnėlį ateina kraujagyslės ir smulkūs nervai, todėl svogūnėlis yra gyvybiškai svarbiausia plauko dalis. Taigi lemiantis faktorius, įtakojantis plaukų slinkimą, yra įvairūs organizmo bei sveikatos sutrikimai.

Image by Freepik

Plaukai gali pradėti slinkti dėl:

  • poilsio ir miego stokos, pervargimo, nuolatinės psichologinės įtampos;
  • neracionalios mitybos, virškinamojo trakto sutrikimų, badavimo;
  • endokrininių ligų atveju (ypač kiaušidžių, skydliaukės patologijos atveju);
  • pernelyg dažnai ir didelėmis dozėmis vartojamų raminamųjų ir kontraceptinių- hormoninių preparatų;
  • ūmių infekcinių ligų (pvz., gripo, lydimo ilgo karščiavimo);
  • dėl hormonų disbalanso po gimdymo ar klimakteriniu laikotarpiu.

Plaukų šaknys taip pat sensta

Tyrimais įrodyta, kad plaukai gali pradėti slinkti dėl pagreitėjusio plaukų šaknų senėjimo. Dėl šios priežasties plaukų šaknys praranda lankstumą, maitinančios plauko svogūnėlį kraujagyslės užspaudžiamos ir nebefunkcionuoja. Išdava- nusilpę plaukai, retos sruogos, sulėtėję plaukų augimas, prasidėjęs slinkimas.

Vitaminai ir mikroelementai plaukams – būtini

Dėl virškinamojo trakto sutrikimų ar neracionalios mitybos organizmas gali pristigti vitaminų, mikroelementų (geležies, magnio, cinko, sieros ar silicio), įeinančių į plauko cheminę sudėtį. Taigi dažniau vartokite avižinių ar kvietinių miltų produktus, daugiau valgykite grikių, ryžių, sorų, neriebios mėsos ar aliejuje pakepintos duonos, žuvų patiekalų, gerkite pieno.

Prie veidrodžio

  • Slenkantiems plaukams leiskite išdžiūti natūraliai, lengvai juos nusausindamos pašildytu kilpiniu rankšluosčiu.
  • Nenaudokite metalinių šukų ir šepečių su plastmasiniais dantukais. Plaukus šukuokite natūralių šerelių arba medinių dantukų šepečiais ir šukomis iš specialios plastmasės, neįelektrinančios plaukų.
  • Venkite karšto vandens ir tik išskirtiniais atvejais (jei išties neturite kitos išeities) naudokitės plaukų džiovintuvu, nustačiusios kuo vėsesnę oro srovę.
  • Neįtempkite plaukų viršugalvyje sukdamos kuodelį ar stipriai suverždamos gumele į uodegėlę. Atsisakykite pernelyg standžių šukuosenų.
  • Rinkitės nespaudžiančius galvos apdangalus, pagamintus iš natūralių audinių.

Nervai kenkia plaukams!

Psichologinės pusiausvyros sutrikimai gali tapti plaukų slinkimo priežastimi. Kai žmogaus nervų sistema yra nuolat dirginama, įsitempia ne tik kūno raumenys. Atitinkami pakitimai (biocheminės reakcijos) vyksta ir plaukų šaknyse. Taigi depresija, nusivylimas darbe ir meilėje, artimo žmogaus netektis gali būti plaukų slinkimo priežastis.

Tai – svarbiausia!

Slenkant plaukams būtina gerinti plaukų šaknų mitybą ir galvos kraujotaką. Priemones nuo plaukų slinkimo reikia tepti ant galvos odos, o ne ant plaukų, švelniais judesiais pagal laikrodžio rodyklę.

Į pagalbą – apyniai, medus ir…

  • Plaukus stiprina apyniai. Šaukštą jų užpilkite stikline karšto vandens ir pusvalandį pakaitinkite ant ugnies. Atšalusį nuovirą įtrinkite į galvos odą.
  • Litre šalto (ne karšto!) vandens išmaišykite du šaukštus medaus ir šiuo tirpalu švelniai sukamaisiais judesiais pirštų galiukais pamasažuokite galvos odą (mišinio pakaks dviem kartams).
  • Du šaukštus beržų lapų užpilkite dviem stiklinėmis verdančio vandens. Atvėsusiu nuoviru skalaukite galvą.
  • Lygiomis dalimis sumaišykite citrinų bei morkų sultis ir jomis įtrinkite galvos odą.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker