Plaukų priežiūra

Pleiskanos, nuplikimas ir žili plaukai

Pleiskanos

 Paprastai pleiskanų sinonimu laikoma seborėja. Pleiskanų atsiradimas- tai ne liga. Nuolat vyksta išorinio odos sluoksnio pleiskanojimas ir atsinaujinimas. Negyvos ir nusilpusios ląstelės yra vadinamos pleiskanomis. Tiems žmonėms, kurių plaukai labai riebūs, galvą reikia plauti kasdien, blogiausiu atveju kas antra diena. Vanduo ir geras šampūnas nepadarys jokios žalos. Priklausomai nuo riebalinių išskyrų kiekio pleiskanos bus sausos arba riebios.

 Pleiskanos ne tik neužkrečiamos, bet ir turi tam tikrų antiseptinių savybių. Jeigu žmogaus odą pažeidžia infekcija, tai išsiskiria daug riebalų. Įsiveržusias bacilas jie apsupa ir su išoriniu odos sluoksniu pašalina. Kad pleiskanos nenusėstų ant galvos odos ir plaukuose, odą reikia du kartus per dieną energingai masažuoti. Be masažo, plaukus reikia spausti rankomis ir energingai judinti galvos odą iš vienos pusės į kitą, kol kiekvienas jos ruožas laisvai judės. Kieno plaukai ploni, spausti ir traukti juos galima tik baigus masažą.

  Nuplikimas

 Nuplikimas beveik išimtinai priklauso civilizuotiems žmonėms. Retai rasi plikų tarp primityvių žmonių, kurie valgo natūralų maistą ir gyvena gryname ore. Todėl manoma, kad plikimas yra proto energijos požymis. Žinoma, kad nėra plaukų, tai neturi nieko bendra su protu. Tiesiog šių žmonių gyvenimo būdas yra sėdimas ir nelabai tvirta jų sveikata. Kaip minimumas, jie nervingi, sutrikusi jų vidinės sekrecijos liaukų veikla. Dėl šiuolaikinio gyvenimo įtampos ir stresų susergama tokiomis ligomis kaip plikimas.

 Mokslininkai išaiškino, kad žmonės, gyvenantys dirbtinai šildomose ir aušinamose patalpose, greitai plinka. Plaukams ir galvos odai reikia saulės šviesos ir gryno oro. Žmonės, dirbantys prie dirbtinės šviesos ir kvėpuojantys kondicionuotu oru, turi nors pietų pertrauką praleisti lauke.

 Plikimo priežastis taip pat gali būti ankšti galvos apdangalai, trukdantys kraujui laisvai cirkuliuoti. 98% galvos apdangalų spaudžia pagrindines kraujagysles, kuriomis nešamas deguonis ir maistas į plaukus. Galima pastebėti, kad plikė paprastai būna po galvos apdangalu, žemiau plaukai auga gerai. Todėl žmonės, priversti nešioti galvos apdangalus, turi kasdien daryti galvos masažą. Tų, kurie turi įprotį vaikščioti be kepurės plaukai paprastai būna geri.

 Sandariai uždėtos, neventiliuojamos vyrų ir moterų  kepurės arba skrybėlės yra baisios. Jos, sukeldamos garavimą, erzina galvos odą ir atveria kelią infekcijai. Tą patį galima pasakyti ir apie maudymosi kepuraites. Dauguma žmonių pradeda kažką daryti prieš plikimą tiktai tada, kai ėmė plikti. Jau vaikams reikia sakyti apie šį pavojų ir mokyti juos tinkamos gyvenimo programos. Norint paslėpti plikę, galima nešioti peruką, jeigu jis pagerins jūsų moralinę būseną.

 Žili plauki

 Manoma, kad žilas plaukas yra senatvės požymis. Tačiau gali pražilti bet kokio amžiaus žmonės. Įvairiose šalyse galima pamatyti pražilusius 14-mečius vaikus ir senius su puikiais plaukais be žilumo požymių. Daugeliui žilų plaukų pasirodymas — tai tragedija, ir jie pradeda dažyti plaukus. Jeigu žmogus jaučiasi jaunesnis,  tai mes už, kad jis dažytų plaukus. Tačiau atsiminkite, kad jūs statote save į pavojų. Dažų veikimą reikia sekti, nes net nedaug perdozavus galima pakenkti plaukams ir net bendrai sveikatai. Tai gali įvykti veikiant nuodingoms medžiagoms, kurios prasiskverbia per odą.

 Dermatologai nuolat susiduria su apsinuodijimo dažais atvejais. Apsinuodijimo požymiai gali atsirasti tuoj panaudojus dažus, tiek daugelį metų. Plaukų dažymas namų sąlygomis retai būna sėkmingas. Jeigu jūs manote, kad plaukus turite dažyti, tai naudokitės profesionalų paslaugomis ar ba pirkite tik kokybiškus plaukų dažus.

 Jeigu jūs rengiatės plaukus dažyti patys, iš pradžių juos išbandykite, nes kai kurie plaukai dažų „nepriima” arba būna baisūs atspalviai. Užtepkite dažų ant plaukų sruogos nuo šaknų į galus, laikydamiesi pridedamos instrukcijos. Palikite ją reikiamam laikui, paskui nudažytą plaukų sruogą išplaukite ir išdžiovinkite. Jeigu rezultatas patenkinamas, galite dažyti visą galvą.

 Plaukų negalima dažyti sergant bet kuria galvos odos liga.

 Taip pat gali būti, kad oda nepakenčia dažų. Tai patikrinkite. Nuplaukite odos ruožą už ausies, vata užtepkite truputį dažų, palikite dienai. Paskui nuplaukite vandeniu su šampūnu ir, jeigu nėra uždegimo, dažus galima vartoti. Netepkite vienų dažų ant kitų-  dėl to gali lūžinėti plaukai arba būti neįprasta spalva. Visi dažai plaukus džiovina, o dar labiau džiovinimą sustiprina frizavimas.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker