Plaukų standikliai
Plaukų fiksavimo priemones naudoja kone visi, jos populiarios tarp jaunimo ir vyresnių žmonių, tačiau ne visada aišku, kaip iš didelės gausos pasirinkti tinkamiausias.
Fiksavimo priemonių pasirinkimas didelis, žinomiausios jų – lakas, putos, žėlė ir plaukų vaškas. Pastarasis mados pasaulyje yra palyginti naujas dalykas, tačiau gana greitai išpopuliarėjęs.
Kokias priemones rinktis, priklauso nuo mėgstamo stiliaus, plaukų ilgio ir struktūros. Anot kirpėjų standikliai nekenkia plaukams, tačiau piktnaudžiauti jais nevertėtų. Ypač atsargiai laiką ir žėlė reikia naudoti tada kai, plaukai silpni, pažeisti ar dažyti.
Lakas
Kirpėjai teigia, kad plaukų lako dabar naudojama kur kas mažiau nei anksčiau, o prieš keletą metų tai buvo kone vienintelė šukuosenų fiksavimo priemonė. Stipriai susipurškia laku plaukus tik senamadiškos moterys, šukuosenai sutvirtinti jo reikia visai nedaug. Plaukus pagyvina blizgantis ar spalvotas lakas, tačiau tokio nederėtų naudoti kasdien – tik išskirtinėmis progomis. Per dažnai purškiant plaukus jie gali pasidaryti labai sausi. Naujovė– besvoris lakas, gerai sutvirtinantis šukuoseną, tačiau beveik nepastebimas.
Putos
Putos suteikia plaukams lengvumo, išpučia juos. Naudojant jas galima sukurti dabar stilingą netvarkingą, veltą šukuoseną, padaryti atskiras sruogas – todėl, matyt, ir yra labai mėgstamos jaunimo. Specialistai nerekomenduoja rinktis stiprios fiksacijos putų– jos skirtos kirpykloms. Namie užtenka turėti vidutinės fiksacijos putų. Per daug užtepus jų plaukai sulimpa ir atrodo negražūs, mažiau žvilga.
Želė
Ši priemonė labiau standina, ją naudojant galima pridaryti įvairių dantukų, ragučių, pašiaušti ir pakelti sruogeles. Ši priemonė gaminama įvairios fiksacijos – galima rinktis ir stipresnę. Be to, vėl madinga prieš kelerius metus primiršta šlapių plaukų efektą suteikianti želė, ypač tinkanti vasarą. Ją gali naudoti tiek ilgus, tiek trumpus plaukus nešiojantys žmonės.
Ši standinimo priemonė taip pat gaminama su įvairiomis priemaišomis – blizgučių milteliais ar didesniais folijos ornamentais: žvaigždutėmis, mėnuliukais, gėlytėmis. Lietuvoje prekiaujama visų tipų plaukams skirta želė. Yra ir tokios, kuri ištiesina garbanas.
„Guma“ vadinama želė galima padaryti glotnią šukuoseną. Pašildžius tos „gumos“ gabalėlį tarp rankų susidaro į drožles panašus mikropluoštas. Juo sutepti plaukai atrodo tarsi sulaižyti. Naudojant tokią želė gaunamas labai žaismingas efektas, šukuosena būna lengva, bet kartu ir standi.
Vaškas
Jame yra nedidelis kiekis riebalų, todėl plaukai, ištepti vašku, atrodo šiek tiek susiriebalavę, apsunkę, tačiau sveikai blizgantys. Ši priemonė suteikia plaukams elastingumo, jie nesukietėja, lieka minkšti. Tinka purių šukuosenų nemėgstančiam jaunimui. Tačiau ploni plaukai, gausiau patepti vašku, neatrodys įspūdingai.
Želė būna ne tik tepama, bet ir purškiama, o vaškas gaminamas ir pieštuko pavidalo. Toks labiausiai tinka, kai norima paryškinti plaukų galiukus.
Savybės
Geriausia rinktis fiksavimo priemones, esančias indeliuose su dozatoriumi. Tada lengviau išspausti reikiamą kiekį produkto. Jei dozatoriaus nėra, trumpiems plaukams užtenka pupelės dydžio vaško ar želė, ilgiems – pupos dydžio.
Kai norima sutvirtinti tik plaukų galiukus ar tam tikras sruogeles, standiklio reikia dar mažiau. Renkantis fiksavimo priemones galima atkreipti dėmesį ir į papildomus komponentus. Pavyzdžiui, kai kurios jų turi vitaminų, gydomųjų, ultravioletinius spindulius sulaikančių medžiagų, ypač reikalingų vasarą. Yra standiklių, padedančių ilgiau išsaugoti dažytų plaukų spalvą.
Fiksavimo priemonės galioja dvejus ar trejus metus, tačiau jų nereikėtų laikyti ant palangės, kitoje šviesioje ir šiltoje vietoje. Purškiamų standiklių buteliukai ilgai stovėdami saulės atokaitoje gali net imti sproginėti.
Beje, pasirinkus tinkamą šampūną plaukus sutvarkyti yra daug lengviau, tad reikia atkreipti dėmesį ir į tai.