Gyvenimas

Kas trukdo vasarą poilsiauti?

Nepagrįsti lūkesčiai. Žmonės dažnai nepagrįstai iš atostogų tikisi kažko labai daug, laukia, kad įvyks kažkas ypatinga. Jei taip neatsitinka, jaučiasi nusivylę.

Tam įtakos turi ir reklama, įkyriai peršanti poilsį egzotiškuose kraštuose. Negalėdamas pasinaudoti jų vilionėmis, dažnas patiki, kad jo atostogos nevertingos. Tačiau žmonės pagal savo galimybes puikiausiai gali pailsėti ir Lietuvoje. Ne atostogų vieta lemia jų kokybę.

Šeimos bendravimas. Per atostogas gali labai paaštrėti šeimos bendravimo problemos. Jei sutuoktinių nuomonė apie vasaros poilsį nesutampa, lieka dvi išeitys.

Pirmoji – vienas iš sutuoktinių taikosi prie kito. Tad jis jausis nuskriaustas, nepatenkintas. Kita- atostogauti atskirai.

Jeigu jau nusprendėte atostogauti kartu, nedarykite kitos klaidos- nepradėkite aiškintis tarpusavio santykių. Tokių norų neretai sukirba, nes per atostogas ilgai būnant kartu išlenda įvairiausių nesutarimų, charakterio skirtumų.

Vaikų auklėjimas. Taip pat atostogos nėra pats geriausias laikas imtis auklėti vaikus. Viena vertus, atrodo, kad dabar tam kaip tik yra laiko. Antra vertus, neišvengiami konfliktai, ašaros ir pyktis tikrai aptemdys atostogas. Ar ne geriau atsipalaiduoti ir tiesiog pailsėti? Gal po to ir problemos neatrodys tokios baisios.

Depresija ir kitos ligos. Tikrai nepailsėsite, leisdami atostogas poliklinikose. Sveika pasirūpinkite iš anksto, kad įvairūs negalavimai netrukdytų poilsio.

Image by svetlanasokolova on Freepik

Jei įtariate, kad kamuoja depresija, nemanykite, kad pailsėsite, ir viskas praeis. Nedelsdamos eikite pas gydytoją, ir gerai prieš atostogas, nes pradėję gydytis antidepresantais savijauta pagerės po poros savaičių. Pasirūpinkite, kad depresija netrukdytų mėgautis atostogų malonumais.

Džiaukitės gyvenimu. Būna žmonių, kurie apskritai nemoka džiaugtis gyvenimu, tuo, ką turi. Jie visą laiką niurzga, yra kažkuo nepatenkinti, nors, atrodo, tikrai neturi kuo skųstis.

Negatyvus mąstymas, nuolatinis bambėjimas iš tiesų veikia žmogaus psichiką, pasąmonę. Daug kas smerkia nuolatinę, neretai dirbtinę amerikiečių šypseną, bet tyrimai rodo, kad ta šypsena veikia nuotaiką. Iš pradžių gal tenka prisiversti šypsotis, bet po kurio laiko šypsena jau natūraliai nušviečia veidą, ir nuotaika pasitaiso.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker