Sportas

Judėjimas turi tapti įpročiu…

Patarimas daugiau judėti jums kelia siaubą? Suprantama: nuolatinis rūpestis, kad tik nepavėluotumėte į treniruotę, prakaitu permirkę drabužiai, mokestis už sporto klubą… Nenuleiskite rankų!

Grupė mokslininkų nusprendė įrodyti, kad mankštą sporto salėje puikiausiai gali pakeisti ir malonus pasivaikščiojimas su šunimi, ir neišvengiama namų ruoša. Tyrimui atrinkta 40 savanorių. Visos moterys (nuo 21 iki 60 metų amžiaus) dirbo sėdimą darbą, turėjo antsvorio ir iki tol nesportavo. 20 moterų grupė pradėjo lankyti aerobikos užsiėmimus (po 45 min. 3 kartus per savaitę). Kitos grupės moterys buvo paprašytos šiaip daugiau judėti: nesinaudoti liftu, vaikščioti pėsčiomis, ilgiau padirbėti sode (iš viso- po pusvalandį kasdien). Abiejų grupių moterys tyrimo metu laikėsi 1200 kcal per dieną neviršijančios dietos.

Image by marymarkevich on Freepik

Po keturių mėnesių abiejų grupių narės galėjo džiaugtis panašiais rezultatais: kiekviena vidutiniškai neteko po 8 kg svorio, sumažėjo kraujo spaudimas ir cholesterino kiekis. Tuo tyrimas ir baigėsi. Tačiau po metų mokslininkai vėl pasidomėjo jame dalyvavusiomis moterimis. Pasirodė, beveik visos aerobiką lankiusios moterys, netekusios galimybės daryti tai nemokamai, metė užsiėmimus ir… su kaupu priaugo prarastą svorį. Priklausiusios kitai grupei ir toliau darbavosi, kaip buvo įpratusios, ir nė nemanė storėti.

Taigi aktyvus gyvenimo būdas net geriau už specialias treniruotes. Svarbiausia, kad judėjimas taptų įpročiu.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker