Tėvystė

Vaikams dieną miegoti sveika

Popiečio miegas, net trumpas snustelėjimas, vaikams labai naudingas: pailsi stuburas ir raumenys, išsiskiria daugiau augimo hormono. Sunku pasakyti, kiek miego vaikams reikia dieną. Vieni gali miegoti valandą, kiti- penkiolika minučių. Tai priklauso nuo amžiaus ir temperamento: ramūs vaikai miega ilgiau nei judrūs. Svarbu ir tai, kiek per dieną patirta įspūdžių. Pavyzdžiui, grįžęs iš įdomios išvykos vaikas ilsėsis ilgiau nei įprasta.

  • Naujagimis pramiega be-veik visą parą. Prabunda kas dvi tris valandas – kai išalksta ar būna šlapias.
  • Nuo trečiojo gyvenimo mėnesio mažylis ilgiau miega naktį. Dieną miega nevienodai- gali snustelėti 20 minučių arba net 2- 3 valandas.
  • Kai vaikui sukanka 6 mėnesiai, laipsniškai nusistovi dienos miego ritmas. Ryte mažylis dažniausiai prabunda šeštą arba septintą valandą. Po to vėl užmiega prieš pietus (tarp dešimtos ir vienuoliktos) ir po pietų.
  • Pusantrų metų vaikas jau nemiega priešpiet, bet po pietų ilsisi mažiausiai valandą. Nepamirškite, kad vaiką kasdien geriausia guldyti tuo pačiu laiku.
  • Nuo trečiųjų gyvenimo metų vaikas vis dar snusteli po pietų, bet jau trumpiau.
  • Šešerių metų vaikams paprastai pakanka miegoti tik naktį. Tačiau pastebėję, kad jis neįprastai tylus, akys „stiklinės”, pasiūlykite atsigulti. Vaikas pabus pailsėjęs, geros nuotaikos ir linksmas.
  • Pradinukai gana dažnai „užmigdo” mokyklos stresus ir nuovargį. Grįžę namo ir pavalgę pietus jie eina „tik pagulėti” ir… užmiega. Jei radote jį miegantį svetainėje ant sofos, nežadinkite: užklokite pledu ir pritemdykite kambarį.
Image by pvproductions on Freepik

Jei mažylis pats atsisako eiti į lovą ir yra guvus, nori žaisti, neprieštaraukite. Energingam vaikui dienos miegą gali atstoti ramūs žaidimai. Kalbinkite vaiką ne miegoti, o tik „pagulėti”. Jei turite laiko, paskaitykite pasaką arba leiskite pasiklausyti ramios muzikos.

Tėvai, kurie neleidžia vaikams pamiegoti dieną, bijodami, kad šie neužmigs vakare, klysta. Išvargę vaikai visą dieną bus prastos nuotaikos, sudirgę, negalės susikaupti ir ruošti pamokų, o vakare ilgai negalės užmigti.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker