Grožis

Šventinio vakaro makiažas

Paprastą dieną ryškindamos gražiausius bruožus ir maskuodamos smulkius trūkumus prie veidrodžio užtrunkate vos kelias ar kiek ilgėliau- keliolika minučių? Šaunu, jūs- tikra profesionalė. Tačiau šventiniam makiažui reikėtų skirti gerokai daugiau laiko. Privalote atrodyti nepriekaištingai. Stulbinanti. Kerinti. Elegantiška. Tikra vakaro karalienė.

Papudruoti nosytę

Ar žinote, nuo ko prasideda tobulas šventinis makiažas? Ogi nuo kokybiškos ir tinka­mai parinktos veido pudros. Biri ar skysta, kreminė, skaid­ri ar suteikianti atspalvi. Šviesą atspindinti ar matinė. Rinktis yra iš ko, tačiau kuri pudra tinkamiausia?

 • Jeigu jūsų oda itin sausa, labiausiai tinka kreminė, tiršta (aliejaus pagrindo) pudra arba toninis kremas.
 • Birią pudrą visažistai pataria naudoti toms, kurių oda riebi ir mišri. Tokiu atveju reikėtų tepti riebias ir blizgančias veido sritis, pavyzdžiui, kaktą, nosį, smakrą.
 • Jeigu jūsų veidas blyškus, nesirinkite skaidrios ar balkš­vos pudros, nes oda atrodys pilkšva. Šviesiaodėms labiau­siai tinka persikų, taip pat visi švelniai rusvi atspalviai. Vario spalvos pudrą reikėtų rinktis moterims, kurių veido oda tamsesnė. Ypač tamsių tonų pudra tiks labai tamsaus gymio damoms. Visoms dailiosios lyties atstovėms grožio specialistai pataria vengti oranžinių atspalvių, nes jie atrodo nenatūraliai.
 • Šviesą atspindinti pudra retai kada tinka visam veidui. Ja rekomenduojama brūkštelėti tas vietas, kurios, jūsų nuomone, turėtų žvilgėti, švytėti. Tai būtų skruostai, kakta, smilkiniai, pečiai, iškirptės sritis.
 • Pudros šepetėliu stenkitės braukti tomis pačiomis linijomis. kaip tepdamos makiažo pagrindą – atrodys tolygiau.

„Padūmavęs” žvilgsnis

Norite, kad per vakarėlį jūsų akys tikrąja žodžio prasme kerėtų aplinkinius? Rinkitės „padūmavusių” akių makiažą. Toks šiuo metu pats populiariausias ir, beje, labiausiai mėgstamas garsenybių ir kino žvaigždžių. Jį pasidaryti visai paprasta:

 • Derinkite juodos ir vienos kurios nors iš šių spalvų vokų šešėlius: pilkos, mėlynos, žalios, auksinės, rausvai oranži­nės.
 • Jeigu jūsų akys mėlynos, labiausiai tiks juodos ir žalios spalvos derinys, taip pat violetinė, purpurinė ir tamsiai mėlyna. Prie žalių ir šviesiai rudų akių itin dera juodi ir pilki arba rusvai žalsvi, tamsiai žali, rudi, purpuriniai, slyviniai ats­palviai. Rudaakėms reikėtų rinktis juodos ir pilkos spalvos derinį, taip pat juodos ir vario, kavos, visų rudų atspalvių vokų šešėlius.
 • Voką padenkite trijų spalvų šešėliais: šviesios, viduti­nės ir tamsios. Šviesiausia vieta turėtų būti ties antakiu, vidutinio tamsumo – nuo blakstienų augimo linijos iki voko raukšlės ir aukštyn. Tamsiausią spalvą tepkite nuo nubrėž­tos pieštuku kontūrinės linijos vos į viršų.
 • Palei viršutines blakstienas brėžiama kontūrinė linija turė­tų šiek tiek platėti (išorinio akies kampučio link). Kontūrinę linija galima brėžti ir ties apatine akies voko linija prie pat blakstienų – žvilgsnis atrodys dar išraiškingesnis.

Rausvi skruostai

Anot grožio specialistų, skaistalai – ypač svarbus makiažo akcentas. Jeigu juos ant skruostų tepa įgudusios rankos, ši kosmetikos priemonė gali labai daug: suteikia veidui gaivų ar įdegio atspalvį, paryškina akių spindesį ir gundantį lūpų linkį, skaistina odą. Netgi šiek tiek optiškai pakoreguoja veido formą. Ką derėtų žinoti, renkantis ir naudojant skaistalus?

Image by ArtPhoto_studio on Freepik
 • Vakare skruostus rausvinkite ryškiau nei dieną, nes dirbti­nė šviesa mažina makiažo ryškumą.
 • Jeigu jūsų veido oda persikų atspalvio, drąsiai naudokite įvairių spalvų skaistalus.
 • Blyškiaveidei, gelsvos odos savininkei labiau tiktų abriko­sų, rausvai rusvi ir visi rudi atspalviai. Jei oda tarsi per­matoma – tinkamiausi būtų aviečių ar žemuogių atspalvių skaistalai.
 • Šepetėliu su trupučiu skaistalų tepkite iškiliausias skruostikaulių vietas, kildamos smilkinių link.
 • Kompleksuojate dėl įdubusių skruostų? Juos „pakelsite”, jei įdubas po skruostikaulių linijomis patepsite šviesesnio atspalvio skaistalais, o aukščiausią skruostikaulio vietą -tamsesnio atspalvio.

Ryškios lūpos

Lūpas moterys noriai ryš­kina jau kelis tūkstančius metų, tad nieko stebėtino, kad dažna neišeina iš namų be lūpų dažų ar blizgio rankinėje. Nors šių metų madingiausia spalva – ele­gantiška tamsiai raudona ir vyšninė, žinoti reikėtų dar ši tą, kad šventinį vakarą lūpos atrodytų be priekaištų.

 • Šalta šviesa (melsva neoninė) suteikia nemalonų atspalvi šaltų, melsvų tonų lūpų dažams ar blizgiams, o šilta šviesa (žvakių, ryškių lempų) dera su šiltais, oran­žiniais atspalviais.
 • Putlias, storas lūpas vizua­liai sumažina tamsūs lūpų dažai, o plonas padidina šviesios, blizgios spalvos.
 • Lūpas geriausia dažyti lūpų dažų teptuku- dažai pasiskirsto tolygiau.
 • Jeigu dažų sluoksnis atrodo per skaidrus, lūpas padažykite dar kartą, tuomet spalva bus ryškesnė ir ilgiau išliks.
 • Kuo blizgio spalva vaiskes­nė, tuo lūpos atrodys sultingesnės ir išraiškingesnės.
 • Ir nepamirškite priderinti vakarinės suknelės.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker