Plaukų priežiūra

Plaukai ir sveikata- kaip tai susiję?

 Pasaulyje yra daugybė žmonių, kuriems kelia rūpestį jų plaukų būsena. Jungtinėse Amerikos Valstijose yra 15 milijonų plikų vyrų, ku­riems ne daugiau kaip 20 metų. Ir dar 30 milijonų greitais tempais plinka. Nors mes nematome nė vie­nos plikos moters, tūkstančiai iš jų praktiškai plikos. Daugelio tūkstančių kitų plaukai yra ploni, silpni, ne­sveiki. Tūkstančiai vyrų ir moterų nuolat kaso galvą dėl dirginimo ir pleiskanų.

 Labai svarbu suprasti žinoti ir, kaip svarbu rūpintis plau­kais ir galvos oda.

 Bet kurie neįprasti reiškiniai galvoje- pernelyg didelis odos sausumas arba riebumas, staigus plaukų kritimas, pleiskanos- tai signalas, kad kūne kažkas ne­tvarkoje. Dažniausiai tai vyksta dėl blogo maisto, autointoksikacijos, nehigieninių įpročių, nepakankamos kraujo cirkuliacijos galvos odoje, pernelyg didelio ner­vų įtempimo ir daugelio kitų priežasčių.

 Gamta jums davė sveikus plaukus ir nepriklauso­mai nuo amžiaus jie turi būti tankus, stiprūs ir sveiki. Dauguma žmonių mano, kad nuplikimas neišvengiamas senstant.

Image by Racool_studio on Freepik

 Manydami, kad plaukai gyvena savarankišką gy­venimą, atskirą nuo organizmo gyvenimo, jie ima var­toti įvairius preparatus, stiprinančius vaistus ir kito­kias medžiagas, kurios tačiau jų nemaitina. Plaukai panašūs į kūno raumenis. Lygiai taip, kaip jiems reikia nuolatinių pratimų, kad būtų stiprūs, taip ir plaukams reikia, kad galvos odoje nuolat cirkuliuotų kraujas. Ir jeigu jūs turite polinkį plikti, jūs turite įdėti vi­są savo energiją, siekdami sudaryti sveiką kraujo srautą.

 Plaukai auga ant galvos tarytum žemėje, kuri yra betarpiškai po oda. Kai ši dir­va turtinga ir įtręšta, tai nėra jokių problemų su plau­kais ir galvos oda. O kai joje sumažėja maisto medžia­gų, tada prasideda problemos. Kartais visai sveikam žmogui ima kristi plaukai, ir to priežastis yra blogi įpročiai, pavyzdžiui, plaukai retai šukuojami. O ne­švariuose, neplautuose plaukuose įsiveisia parazitai.

 Didelį dėmesį reikia skirti vaikams, ypač tiems, kurių plaukai ilgi, juos reikia dažnai plauti ir šukuoti.

 Šiuolaikiniame pasaulyje gyvenantys vaikinai ir merginos neišvengia problemų, susijusių su plaukais.  Tai įtakoja neteisingos mitybos įpročiai. Pažiūrėkime, ką dažniausiai valgo jauni žmonės: dešreles, ledus, limonadą, kavą ir kitą nenatūralų, negyvybingą mais­tą. Jie pripildo savo kraują nuodų, ir tai gadina jų bendrą sveikatą ir plaukų sveikatą. Atsiminkite, kad jūsų plaukus ir galvos odą kuria tas maistas, kurį jūs valgote. „Mes tie- ką mes valgome”.

 Ypač vertingi mitybai baltymai, kurių yra tokiuo­se produktuose, kaip kiaušiniai, sūris, riešutai, žuvis, kviečių grūdai, rudi ryžiai, riešutų aliejus, soja ir daugelis kitų. Yra žinoma, kad žmonių, kurie kasdien vartoja proteinus, plaukai yra geri. Antra vertus, blo­gi plaukai žmonių, kurie valgo daug cukraus ir krak­molo.

 Tačiau plaukų būklei įtaką daro ne tik mityba bet ir kiti faktoriai- galvos odos priežiūra, šukavimasis, šukų ir šepečių kokybė be kt. Plaukai, kaip ir oda yra žmogaus sveikatos būklės indikatorius.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker