Plaukų priežiūra

Kaip šukuoti plaukus

Labai svarbu išmokti tinkamai šukuotis. Reikia at­sistoti, plačiai pražergus kojas, truputį sulenkti kelius, palenkti korpusą, kad galva būtų žemiau širdies ly­gio. Tai leidžia kraujo srautui laisvai patekti į galvos odą, valant ir maitinant plaukų dirvą ir gaivinant vei­do ir kaklo audinius. Šukuokitės, braukdami šepečiu žemyn nuo galvos odos į plaukų galus- tai padeda nuo galvos odos nuvalyti nešvarumus, negyvus plau­kus ir pleiskanas. Atsargiai trūkčiojant šepečiu pade­dama stimuliuoti ir atpalaiduoti galvos odą.

Ilgi plaukai, kurie du šimtus metų buvo išimti­nai moterų, dabar taip pat populiarūs tarp jaunuolių. Tokius plaukus reikia šukuoti palaipsniui, sruoga po sruogos, kiekvieną centimetrą.

 Kiekvienas šeimos narys turi turėti savo šukas ar­ba šepetį. Taip pat reikia turėti šukas lygiais bukais dantimis. Jeigu dantys labai aštrūs, tai galima įdrėksti galvos odą. Negalima naudoti metalinių ir tankių šu­kų, nes jos rauna ir laužo plaukus. Neleisti naudoti tankių šukų šilkiniams vaikų plaukams ir odai šukuo­ti. Šukos su lygiais bukais dantimis geresnės ir hi­gienos sumetimais, nes jas lengviau valyti.

Šepečio šeriai turi būti pakankamai kieti, bet ener­gingai šukuojant neturi pažeisti odos. Metalinės šu­kos dar ir rauna plaukus. Geriausi rezultatai gaunami šukuojant dviem šepečiais — vienas su kietais šeriais pleiskanoms šalinti ir galvos odai masažuoti, kitas su minkštesniais šeriais plaukams išlyginti ir blizge­siui suteikti.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker