Pasaulis

Pavojingos ir antibiotikams atsparios bakterijos aptiktos debesyse: naujas tyrimas kelia susirūpinimą

Mokslininkai visame pasaulyje nuolat ieško naujų sprendimų kovai su bakterijų atsparumu antibiotikams. Deja, pastaraisiais metais tyrimai rodo, kad tai tampa vis sunkesne užduotimi, kadangi bakterijos tampa vis atsparesnės esamoms antibiotikų rūšims, o naujų vaistų kūrimas yra sudėtingas ir brangus procesas.

Dėl šios priežasties naujų tyrimų rezultatai, pranešami mokslinėse publikacijose, kelia didelį susirūpinimą visuomenei ir sveikatos specialistams. Paskutinis toks pranešimas pasirodė žurnale „Nature Communications„, kur mokslininkai praneša apie pavojingų ir antibiotikams atsparių bakterijų buvimą debesyse.

Tyrimo metu buvo paimti debesų mėginiai iš viršūnių, esančių 2500 metrų aukštyje. Mėginiai buvo analizuoti, siekiant nustatyti jame esančių bakterijų rūšis ir jų atsparumą antibiotikams. Rezultatai buvo šokiruojantys- daugelyje debesių buvo aptikta pavojingų bakterijų rūšių, kurios yra atsparios daugumai esamų antibiotikų.

Mokslininkai teigia, kad debesų mėginiai gali būti gausių ir lengvai platinamų bakterijų šaltiniu. Todėl tai gali būti rimta problema, ypač jei debesys yra užteršti pavojingomis bakterijų rūšimis. Be to, tai kelia grėsmę ne tik žmonių, bet ir gyvūnų bei augalų sveikatai, nes šios bakterijos gali lengvai patekti į žemės ūkio produktus ir kitus maisto produktus.

Nors šie naujausi tyrimų rezultatai kelia susirūpinimą, tačiau tai yra tik vienas iš daugelio tyrimų, kurie atskleidžia bakterijų atsparumo antibiotikams problemą. Šios problemos sprendimas reikalauja glaudaus bendradarbiavimo tarp mokslininkų, sveikatos specialistų ir visuomenės. Be to, svarbu toliau stebėti bakterijų atsparumo antibiotikams padėtį ir ieškoti naujų sprendimų, kad galėtume užkirsti kelią pavojingų bakterijų plitimui.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker