Grožis

10 veiksmingų būdų sulieknėti

1. Kuo daugiau laiko praleisk šviesoje!

Harvardo universiteto specialistų tyrimai parodė, kad egzistuoja tiesioginis ryšys tarp akies tinklainės ir smegenų dalies, kuri „atsakinga“ už riebalų deginimą.

2. „Išplauk“ riebalus.

Tikras nereikalingų kilogramų „žudikas”- 2- 3 litrai mineralinio vandens, kuriame gausu magnio. Magnis laikomas veiksmingiausiu „lieknintoju” iš kitų mineralinių medžiagų, nes turi riebalams deginti reikiamų rūgščių.

3. „Pakaitink“ medžiagų apykaitą aštriais prieskoniais.

Aitrioji paprika, „Tabasco“ padažas, česnakai spartina kraujo apytaką ir degina riebalus.

4. Paspartink medžiagų apykaitą rytine mankšta.

Organizmo angliavandenių „saugyklos“ rytą dar tuščios, taigi energija eikvojama iš riebalų atsargų.

Image by wayhomestudio on Freepik

5. Pamėk vėsą.

Esant žemai temperatūrai, spartėja medžiagų apykaita. Pavyzdžiui, sumažinusi patalpos temperatūrą tik 1 laipsniu, per dieną išeikvosi 50 kalorijų daugiau nei įprastomis sąlygomis.

6. Tirpdyk riebalus su vitaminu C.

Jeigu šio vitamino netrūksta, organizme gaminasi pakankamai noradrenalino- hormono, kuris „ištraukia“ riebalus iš riebalų ląstelių. Idealu būtų per dieną išgerti 1 gramą vitamino C. Be to, neatsisakyk šviežiai spaustų sulčių, valgyk daug šviežių vaisių ir daržovių.

7. Medžiagų apykaitą spartink nekaloringais užkandžiais.

Tyrimai parodė, kad valgant dažnai, bet po nedaug ir nekaloringo maisto, kraujyje palaikomas daugmaž pastovus cukraus kiekis. Tada intensyviau „dega“ kalorijos.

8. Nepasiduok stresui.

Nustatyta, kad patiriant stresą gausiai gaminasi hormonai- kortizolis bei epinefrinas. Jie skatina organizmą kaupti riebalus.

9. Įveik riebalų ląsteles sportuodama. Tik nepersistenk. Nes riebalai intensyviausiai dega, kai pulsas yra apie 130 tvinksnių per minutę.

10. Lieknėk miegodama.

Stipriausi riebalų „degintojai“ yra per nakties miegą suaktyvėję augimo hormonai.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker