Pasaulis

11 faktų apie žmogaus kūną, kurių nežinojote

Žmogaus kūnas yra vienas iš daugiausiai ištirtų objektų mokslo istorijoje, tačiau vis dar yra daugybė nežinomų faktų apie jo veikimą. Štai keli įdomūs faktai apie žmogaus kūną:

1. Nervų skaidulų ilgis gali siekti nuo kelių milimetrų iki net 2- 3 metrų.

2. Žmogaus kaulų sistema yra stipri ir lanksti, tačiau jie yra iš tiesų 5 kartus stipresni už tos pačios masės betoną.

3. Širdis gali plakti iki 100 kartų per minutę, o sportuojant ar panikos metu netgi gali pasiekti iki 200 kartų per minutę.

4. Vienas iš didžiausių žmogaus kūno organų yra oda, kurios paviršiaus plotas gali siekti iki 2 kvadratinių metrų.

5. Kepenys yra svarbus organas, kuris atlieka daugybę funkcijų, tarp jų yra skysčių reguliavimas organizme, vitaminų ir mineralų kaupimas ir kepenų fermentų gamyba. Tačiau nedaug žmonių žino, kad kepenys gali atsinaujinti ir atstatyti savo funkcijas netgi po didelių pažeidimų.

6. Žmogaus kraujas teka kraujagyslėmis greičiau nei 1 metro per sekundę greičiu, o jei kraujagyslės būtų tiesios, jis galėtų pasiekti nuo 6 iki 10 metrų per sekundę greitį.

7. Žmogaus akis yra ypatingas organas, kuris gali aptikti net 10 mln. spalvų atspalvių, o tai daugiau nei  bet kuri fotoaparato kamera.

8. Pagal mokslinius tyrimus, žmogaus kūnas gali sustabdyti kraujo netekimą iki 50 %., su sąlyga, kad kraujas prarandamas palaipsniui, ir kūnas turi laiko reaguoti.

Image by serhii_bobyk on Freepik

9. Galvos skausmas yra vienas iš dažniausių pasitaikančių skausmų, dėl kurių žmonės kreipiasi į gydytojus. Nors skausmas yra nemalonus, jis nesukelia fizinio pažeidimo smegenims.

10. Miego metu žmogaus kūnas yra ypač aktyvus. Miego fazės metu vyksta hormonų gamyba, o kūnas atlieka reikalingus atsistatymo procesus.

11. Žmogaus kūno kaulai ir raumenys yra labai stiprūs, tačiau jie gali būti paveikti netinkamo gyvenimo būdo ir netinkamos mitybos- tai  gali sukelti raumenų ir kaulų susilpnėjimą.

Šie faktai tik kelios iš daugybės žmogaus kūno stebuklų, kurie vis dar turi būti geriau suprantami ir ištirti.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker