Pasirūpinkite savo oda rudenį
Mūsų oda tarsi demisezoninis kombinezonas: laižo saulė, prausia lietus ar gnaibo šaltis – ji užtikrina apsaugą visas 365 dienas. Didžiausias mūsų kūno organas paiso sezono diktuojamų taisyklių ir prisitaiko prie klimato pokyčių, tiesa, mes to nepastebime.
Šaltajam metų laikui keičiant šiltąjį kinta odos funkcija taigi ir struktūra. Vasarą pastorėja raginis ląstelių sluoksnis: jis sugeria kenksmingus UV spindulius, sulaiko drėgmę. Atvėsus orams svarbiausia odos užduotis yra saugoti šilumą.
Kai temperatūra minusinė, mažiau prakaituojame, riebalų liaukos „atostogauja”, todėl natūrali odos gynyba silpnėja. Jai reikia pagalbos ir priežiūros. Tačiau tai, kas tiko spiginant saulei, nebetinka pučiant žvarbiam vėjui. Todėl būtina peržiūrėti turimas kosmetikos priemones.
Odos „kaprizai”
Vasarą svarbiausias dieninio kremo kriterijus buvo SPF, atšalus svarbiausia, kad jame būtų kuo mažiau drėgmę traukiančių dalių. Maža to, kuo žemesnė oro temperatūra, tuo rizikingiau daryti tas kosmetines procedūras, kurios smarkiai nušveičia viršutinį odos sluoksnį, t. y. sumažina natūralią odos apsaugą, nes neapsaugota oda gali greitai nužvarbti. Taigi kol termometro stulpelis nenukrito žemiau nei -5 °C. raskite laiko stipresniam šveitimui, sudėtingesnėms odos senėjimą stabdančioms procedūroms.
Lietus kenkia odai
Nors lietui lyjant jaučiame gaivą ir malonią vėsumą, deja, nei vasaros, nei rudens lietūs mūsų odos netausoja. Profesionalūs kosmetologai įspėja – tai pavojinga, ypač didelio užterštumo zonose. Žvilgtelėkite į nugeltusias kambarines gėles, paliktas balkone pliaupiant lietui. Tas pat nutiks ir odai. Jei kiaurai permirkote, grįžusios namo tuoj pat Iįskite po dušu, išsitrinkite plaukus, nusivalykite veidą. Patirti lietaus malonumą galite nebent nuvažiavusios jį kaimą, kur ir lietus šiek tiek švaresnis.
Trys rudens mėnesiai- tinkamiausias metas ištaisyti klaidas ir palengvinti nuodėmes, kurias odai padarėte vasarą. Ypač jei per atostogas saule lepinotės taip, kad domėtis SPF ir drėkikliais paprasčiausiai nebuvo ūpo. Išpirkti kaltę ir žiemos šventes pasitikti spindinčia oda padės 3 rudens sezonui itin tinkančios procedūros.
1. Nušveiskite storą negyvų ląstelių sluoksnį, kuris odai trukdo kvėpuoti ir „vagia” skaistumą. Dėl negyvų ląstelių sluoksnio (kuo daugiau deginotės, tuo jis storesnis) oda tampa nelygi, pradeda šerpetoti. Žinoma, galite užsitepti kremo ir šerpetojimo lyg nebūta. Tačiau pilkšvo negyvos odos atspalvio neišnaikins joks kremas. Be to, dėl ląstelių sankaupų gali atsirasti naujų negilių raukšlių. Išeitis – odos šveitimas. Būtina pasitarti su kosmetologu, nes nuo daugybės veiksnių priklauso, kokio šveitimo jūsų odai reikia. Dažnai moterys bijo, kad po šveitimo nusilups įdegis. Nieko panašaus, oda taps tik skaistesnė, o įdegis liks, nes jis yra giliau. Jei oda buvo tinkamai prižiūrėta, užteks kelių šveitimų, o gražus įdegis ir skaisti oda išliks iki trijų mėnesių.
2. Išvalykite riebalinių liaukų kanalus, kuriuos dengia negyvų ląstelių sankaupos. Užkimštuose kanaluose kaupiasi mikroorganizmai ir dažniausiai rugsėjo pabaigoje spalio pradžioje spuogus pamiršusias moteris vėl užklumpa baisieji „jaunatviniai” spuogai (vasarą jų kyla mažiau, nes mikroorganizmus užmuša UV spinduliai). Užbėkite nemalonumams už akių – apsilankykite pas kosmetologą. Jis, nustatęs odos būklę, pasiūlys odos šveitimo procedūrą ir tinkantį veido valymą. Labai svarbu pagalbos kreiptis laiku, nes negydomi arba netinkamai gydomi pūlinukai ilgai gyja, palieka randelių, o šie šalčiams prasidėjus keičia spalvą – tai parausta, tai pamėlsta. Nemalonias pasekmes galite jausti net pusmetį. Blogiausia ne tai, kad iškilusius spuogus moterys skuba spaudyti pačios, o tai, kad retai kada išspaudžia visą turinį ir geluonį. Dažnai moterys pradeda spaudinėti dar nesubrendusi inkštirą, iškankina jį, užkrečia aplinkinius audinius. Dėl neišvalyto pūlinuko susidaro dar gilesnis pūlinys. Jei spuogelių daug, pažeistą vietą rekomenduojama pirmiausia patepti salicilo spiritu, ant viršaus užtepti gydomojo kremo. Pavieniui augančius spuogelius geriausiai „prideginti” puikiai dezinfekuojančiu salicilo spiritu.
3. Kovokite su pigmentinėmis dėmėmis, nes jų per vasarą ypač padaugėja. Odos pigmentaciją skatina ne tik saulė, bet ir kiti veiksniai, pavyzdžiui, kontraceptinių tablečių, antibiotikų, antidepresantų vartojimas. Daugiau dėmių atsiranda vyresnėms nei 35 metų moterims (dėl hormonų pusiausvyros pokyčių). Kovojant su pigmentinėmis dėmėmis gelbsti: specialios odą balinančios procedūros, odos šveitimas su vaisių rūgštimis, procedūros su vitaminu C (pasitarus su kosmetologu šią procedūrą galima pasidaryti ir namie). Kuo anksčiau moteris imsis naikinti dėmes, tuo didesnė tikimybė bus jų atsikratyti. Jau yra produktų, kurie ne tik naikina pigmentines dėmes, bet ir jaunina. Visuose balinamuosiuose produktuose yra vitamino C, slopinančio melanino ir skatinančio kolageno sintezę.