PsichologijaSveikata

Optimizmas- geriausias vaistas

Pagrindiniai akcentai
  • Jūsų organizmui sunku sukaupti jėgas kovai su liga, jei jūs pasiduodate juodoms mintims.
  • Jei neišliejate savo jausmų, jie jūsų organizmą veikia panaši kaip nepašalinti toksinai.
  • Imuninę sistemą stiprina dėmesys ne tik sau, bet ir kitiems.

Kalifornijos San Diego universitete buvo nustatyta, kad egzistuoja ryšys tarp sveikatos ir žmogaus įsikinimų. Pagal kinų astrologiją, žmogaus gimimo metai lemia jo polinkį sirgti tam tikromis ligomis. Ištyrus daugiau nei 28 tūkstančius Amerikos kinų mirties liudijimų, nustatyta, kad dauguma jų mirė labai jauni nuo jiems išpranašautų ligų. Tačiau kitoje 400 tūkstančių ne kinų kilmės amerikiečių grupėje šio dėsningumo nepastebėta. Kitaip tariant, žmonės gauna tai, ko tikisi.

Beje, liūdesys, depresija apsunkina gijimą. Puikiai žinote, kaip sunku susikaupti ir dirbti, kai esate prislėgtos nuotaikos ir jūsų organizmui sunku sukaupti jėgas kovai su liga, jei jūs pasiduodate juodoms mintims.

JAV atlikti tyrimai rodo, kad įtarūs, priešiški žmonės yra labiau linkę sirgti širdies ligomis.

Nepažinti savo jausmų neką geriau negu nešiotis pyktį. Labiau rizi­kuoja susirgti tie žmonės, kurie nesugeba išreikšti savo emocijų. Jei neišliejate savo jausmų, jie jūsų organizmą veikia panašiai kaip nepašalinti toksinai.

Image by cookie_studio on Freepik

Kiekvienas, kuris kada nors stebėjo, kaip nerimas ar pyktis ištirpinamas smagiu, nuoširdžiu juoku, žino, kad juokas yra puiki priemonė nuo streso.

Gebėjimas pasijuokti iš savęs ir iš kitų – štai geros savijautos šaltinis! Nustatyta, kad žmonės, turintys puikų humoro jausmu kur kas sveikesni už rimtuolius.

Imuninę sistemą stiprina dėmesys ne tik sau, bet ir kitiems, Todėl ne tik optimizmas, bet ir altruizmas siejamas su šiek tiek ilgesne gyvenimo trukme. Dviem savanorių grupėms buvo parodyti skirtingi kino filmai: vieni žiūrėjo filmą apie motiną Teresę, kiti- apie Antrąjį pasaulinį karą. Prieš filmus ir po jų patikrinus antikūnų kiekį žmonių organizmuose, buvo nustatyta, kad filmas apie karą neturėjo įtakos, o filmo apie motiną Teresę žiūrovų organizmuose žymiai padaugėjo antikūnų, saugančių nuo kvėpavimo takų ligų- slogos ir gripo.

Jūsų sveikatai didelės įtakos turi aplinka ir psichologinė atmosfera. Daug energijos teikia mylinti šeima ir geri draugai, o ilgai užsitęsusi vienatvė yra tikrai kenksminga. Jeilio universitete atlikti tyrimai su širdies ligomis sergančiais žmonėmis parodė, kad tų, kurie neigiamai atsakė į klausimą: „Ar jūs turite iš ko gauti emocinės paramos?”, mirtingumas per šešis mėnesius buvo dvigubai didesnis nei tų, kurie atsakė, kad turi vieną ar du žmones, galinčius juos morališkai paremti. Jei paprasčiausias rūpinimasis naminiais gyvūnėliais reguliuoja kraujo spaudimą ir stiprina imuninę sistemą, tai kokią didžiulę naudą turi teikti bendravimas su mylimais ir jus mylinčiais žmonėmis.

Meilė, artumo kitam žmogui jausmas sukelia biocheminius organizmo pokyčius, kurie padeda sveikti.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker