Teisinga odos priežiūra žiemą
Kai iš lauko, kur temperatūra- 10 laipsnių, įeinate į patalpą, kurioje +20 laipsnių, jūsų oda turi prisitaikyti net prie 30 laipsnių besiskiriančios temperatūros. Toks terminis šokas ją ištinka mažiausiai keturis kartus per dieną ( namai- darbas, ir atvirkščiai). O juk dar užsukate į parduotuves, važiuojate automobiliu, žvarbiame vėjyje laukiate autobuso… Oda kenčia ne tik nuo temperatūrų skirtumo, bet ir žvarbaus vėjo, sauso bei šilto patalpų oro. Ji sausėja, glemba ir pilkėja.
Įsidėmėkite: visų tipų odą žiemą reikia prižiūrėti itin kruopščiai ir rinktis būtent šaltajam metų laikui tinkamas priemone.
1. Kokiu kremu teptis, kai lauke šalta ir vėjuota? Žiemą odą (ypač sausą) geriausiai saugo riebus kremas. Naujausi šio tipo kremai primena veikiau skystą emulsiją nei riebų tepalą. Juose yra ne tik riebinamųjų, bet ir drėkinamųjų medžiagų. Toks kremas odos paviršiuje sudaro apsauginę plėvelę, kuri neleidžia išgaruoti natūraliai odos drėgmei. Be to, intensyviai drėkina. Itin kruopščiai tepkite skruostus bei odą aplink lūpas. Riebaus kremo nešiokitės ir rankinėje. Pajutusios, jog šaltis skaudžiai žnaibo veidą, pasitepkite net lauke.
2. Ar būtina riebiu kremu tepti mišrią odą? Taip. Tačiau tik tas vietas, kuriose oda sausa (pirmiausia skruostus). Kaktą, nosį ir smakrą tepkite pusiau riebiu kremu.
3. Ar riebus kremas nepakenks ir taip riebiai odai? Jokiu būdu. Tiesa, riebi oda atsparesnė šalčiui ir vėjui, tačiau nesaugoma netenka natūralios drėgmės ir pilkėja. Riebiai odai tinkamiausias skystas pusriebis kremas su vitaminais.
4. Kokią veido kaukę rinktis žiemą? Žiemą odai reikalingiausios giliojo drėkinimo kaukės. Jas galite užsitepti netgi kasdien. Odą puikiai drėkina specialiose kapsulėse esantis serumas, natūralių vynuogių sėklų aliejus. Jei ketinate vykti į kalnus, savaitę prieš kelionę nesitepkite kauke su vaisių rūgštimis, nes odoje gali atsirasti sunkiai pašalinamų rudų dėmių. Kartą per savaitę veido odą palepinkite maitinamąja kauke. Įsidėmėkite: kaukę gali atstoti storas drėkinamojo kremo sluoksnis.
5. Kaip apsaugoti veidą slidinėjant ar iškylaujant gamtoje ? Būtinas kremas su UV filtru (apsaugos faktorius turi būti ne mažesnis nei 12). slidinėjant kalnuose, jis ne tik saugo odą, bet ir padeda gražiai įdegti. Grįžusios namo, veidą valykite pieneliu ir tepkite kremu, kuris ramina ir gydo suerzintas vietas.
6. Kaip saugoti jautrią lūpų odą? Kelis kartus per dieną tepkite apsauginiu pieštuku arba riebiu kremu– netrūkinės ir nešerpetos. Apsauginį pieštuką naudokite net prieš įprastą lūpdažį. Nakčiai lūpas patepkite medumi: jis drėkina, maitina, veikia antibakteriškai ir gydo suerzintą odą.
7. Kuo nuo kitų kremų skiriasi specialiai skirti žiemai? Žiemos kremas drėkina, puoselėja ir saugo odą. Paprastai jame gausu augalinių aliejų, sulaikančių drėgmę bei šilumą, taip pat medžiagų, turinčių gydomųjų savybių, UV filtrų. Žiemos kremas tinka visų tipų odai. Juo pasitepus, oda tampa matinė.
8. Ar žiemą galima teptis drėkinamuoju kremu? Taip, tačiau tik tada, kai laike temperatūra ne žemesnė nei -8. naujausi drėkinamieji kremai ne tik teikia odai drėgmės, bet ir ją „sandarina“: vanduo, esantis ląstelėse, negali išgaruoti. Jei lauke spigina šaltis ir siaučia vėjas, drėkinamuoju kremu tepkitės tik vakare.
9. Kaip nuo šalčio apsaugoti jautrią paakių odą? Naktį tepkitės tuo pačiu paakių kremu, kurį naudojate ištisus metus. Dienai rinkitės šiek tiek riebesnį.
Kai lauke šalta ir vėjuota
* Neprauskite veido muilu– dar labiau suerzinsite odą. Venkite ir prausimosi želė, kurią reikia nuplauti vandeniu. Vakare veidą nuvalykite pieneliu, o rytą sudrėkinkite toniku.
* Pasirūpinkite kūnu. Kojų, rankų, pečių ir pilvo odai taip pat kenkia temperatūros pokyčiai (pvz.: karšta vonia sušalus), šiurkštūs drabužiai ir vilnonės antklodės. Pasivaikščiojusios šaltyje, neskubėkite lįsti į karštą vonią- oda dar labiau išsausės, nuplausite drėgmę sulaikantį apsauginį riebalinį sluoksnį. Vietoje druskos (ji sausina odą) į vandenį įpilkite truputį vonios aliejaus. Kūną prauskite drėkinamąja želė, patepkite balzamu, emulsija ar maitinamuoju kremu.
* Iš šalto oro įžengusios į šiltą patalpą, nepulkite prie radiatoriaus ar židinio.
* Drėkinkite patalpų orą. Jei neturite specialaus drėkintuvo, prie šildytuvų pastatykite indus su vandeniu.
* Saugokite rankas. Jas plaukite vėliausiai pusvalandį prieš išeidamos iš namų. Būtinai pasitepkite apsauginiu kremu. Vakare rankas ir nagus įtrinkite maitinamuoju kremu. Sutrūkinėjusią rankų odą bent kartą per dvi savaites palepinkite parafino vonele kosmetikos kabinete.
* Nepamirškite plaukų! Jeigu jie elektrinasi, kuo dažniau pakedenkite drėgnais pirštais ir šukuokite natūralių šerių šepečiu. Naudokite specialias elektrinimąsi mažinančias plaukų priemones. Kartą per savaitę plaukus pamaitinkite kauke.