GrožisOdos priežiūra

Gražinančios kaukės

 Sakoma, kad negražių moterų nėra. Yra tik savęs nemylinčių ar nesirūpinančių savo išvaizda. Net garsioji gražuolė Kleopatra be grimo buvo… tiesiog negraži. Tačiau išmanė visas grimavimosi paslaptis ir „tapdavo“ tobula. Be to, labai save mylėjo ir prižiūrėjo: kas rytą maudydavosi vonioje su medumi ir asilių pienu, kūną tepdavo moliūgo ir akacijų sėklų esencija, o veidą – abrikoso minkštimo kremu. Nė vienas vyras neatsispirdavo jos grožiui. Vis moteriškos paslaptys…

Grožis – visų laikų moterų ginklas. Ko tik neprisigalvodavo, kokių tik gudrybių nesigriebdavo gražuolės įvairiais amžiais, siekdamos vieno – bet kokia kaina suvilioti vyrą. Toji kaina kartais tikrai juokinga ir sunkiai įtikima.

 Pasakojama, kad Atėnuose gyvenusi keturiasdešimtmetė gražuolė Aspazija, trokšdama pavergti dvidešimtmetį žavųjį Periklį, sukūrė daugybę grožio receptų. Kas rytą žuvų klijais ji užklijuodavo veido raukšles, pasipudruodavo alavo karbonato pudra ir tapdavo panaši į dvidešimtmetę. Šią procedūrą darė tol, kol gražusis jaunuolis tuo patikėjo.

  Gražioji Pompėja pavergė rūstųjį Neroną balta ir skaisčia oda. Tam tikslui veidą ji tepdavo krokodilo išmatomis arba kremu iš galvijų mėšlo ir smalos. Raukšleles „naikindavo“ losjonu iš avių vilnų, o antakius juodindavo skruzdžių kiaušiniais.

 Viduramžiais gražuolės veido odą gaivindavo ką tik užmuštų balandžių mėsos kaukėmis.

 Madam Pompadur tepdavosi veršienos, bičių vaško, banginio taukų ar agurkų kaukėmis.

 Pieno produktai gražina odą – Apie stebuklingąjį pieno ir jo produktų poveikį odai žinota jau senų senovėje. Mokslininkai nustatė, kad pieno rūgštis priklauso gamtinėms rūgštims, kurios kovoja su ankstyvu raukšlių atsiradimu. Vasara – toks metas, kai galite (ir privalote) daugiau dėmesio skirti sau. Intensyvi odos priežiūra (kaukės, kompresai) su natūraliais pieno produktais gaivina ir jaunina odą. Nepatingėkite pasigaminti !

 Jogurto kaukė – Gaivina ir ramina odą. Ja galite drąsiai teptis 2 kartus per savaitę. Paprastas, greitas, pigus ir veiksmingas būdasatgaivinti nuvargusį ir sudirgusį veidą. Ant švarios ir sausos odos užtepkite pusę indelio jogurto be priedų. Po 20 minučių nusiprauskite šiltu virintu vandeniu.

 Jogurto kaukė su obuolių sultimis – Maitina ir stangrina odą. Indelį (150g) natūralaus jogurto sumaišykite su 2 šaukštais obuolių sulčių ir puse šaukštelio krakmolo. Tyrele ištepkite veidą ir kaklą. Po 20 minučių nuplaukite šiltu virintu vandeniu.

 Grietinės kaukė – Maitina odą, lygina raukšleles. Nedidelį indelį grietinės sukite su šaukštu krakmolo, kol gausite vientisą masę. Ja ištepkite veidą, kaklą bei iškirptės sritį ir palaikykite toniku ir pasitepkite maitinamuoju kremu.

 Grietinės kaukė brandžiai odai – Maitina ir lygina raukšles. Suplakite pusę stiklinės grietinės su šaukštu kvietinių miltų. Palaukite, kol išdžius, ir nusiprauskite šiltu virintu vandeniu.

 Pasukų pienelis – Valo odos nešvarumus. 3 šaukštus pasukų sumaišykite su 2 šaukštais citrinos sulčių. Skystį supilkite į tamsų buteliuką ir pastatykite šaltoje vietoje. Rytą ir vakare valykite veidą. Pienelis ne tik valo, bet drėkina ir maitina odą.

 Pieno tonikas – Maitina ir šviesina odą. Sumaišykite pusę litro riebaus pieno su 3 šaukštais citrinos sulčių. Toniku valykite veido bei kaklo odą rytą ir vakare. Supiltas į tamsų buteliuką ir įstatytas į šaldytuvą, „galios“ 2 – 3 dienas.

 Jei pavargo ir paraudo akys. Šiltame piene sudrėkinkite vatos skritulėlius ir uždėkite ant akių. Palaikykite 10 minučių ir nuplaukite virintu vandeniu.

 Jei pajuodę paakiai. Šaltame piene suvilgytus vatos gabalėlius dėkite ant akių ir paakių. Po 15 minučių nuplaukite.

 Jei suskirdo rankos. Pasukų pavilgas gydo šiurkščią ir suskeldėjusią odą. Šiltose pasukuose pamirkykite marlės gabalėlį ir dėkite ant rankų kelis kartus per dieną.

 Varškė – Drėkina, regeneruoja giliuosius odos sluoksnius, neleidžia atsirasti raukšlelėms, valo nešvarią odą. Sumaišyta su pienu ar išrūgomis, veiksmingai gydo įvairius odos uždegimus. Taip pat tvirtina audinį, lygina odą ir gerina kraujotaką. Jeigu prieš menstruacijas skauda krūtis, pasidarykite varškės kaukę – skausmas nuslops. Maitinančios mamytės, dėmesio ! Varškės kaukė – puikus naminis vaistas žindymo nukamuotoms krūtims gaivinti. Taigi gamindamos šeimai varškėčius, nugvelbkite porą šaukštų varškės ir sau – kas tie pusryčiai, palyginti su moters grožiu.

 Kaukė riebiai odai– Valo nešvarumus, „neleidžia“ odai riebaluotis, šviesina pigmentines dėmes ir strazdanas. Pusę stiklinės varškės sumaišykite su 3 šaukštais agurkų, citrinos ar raugintų kopūstų sulčių. Ištepkite veido ir kaklo odą. Po 15 minučių nuplaukite šiltu virintu vandeniu.

 Kaukė sausai odai– maitina, drėkina ir stangrina odą.3 šaukštus varškės išsukite su 2 šaukštais pieno ir šaukštu medaus. Tiršta tyrele ištepkite veidą, kaklą ir iškirptės sritį. Po 20 minučių nuplaukite šiltu virintu vandeniu ir pasitepkite maitinamuoju kremu.

 Kaukė rankoms– Jūsų rankos sugrubusios ir šerpetojančios ? Pasigaminkite gydomąją kaukę. Ji suminkštins rankų odą. 3 šaukštus riebios varškės sumaišykite su šaukštu medaus. Įlašinkite kelis lašus alyvų aliejaus. Tyrele ištepkite rankas ir palaikykite 15 – 20 minučių. Nusiplovusios šiltu vandeniu, pasitepkite maitinamuoju kremu.

 Bulvė – ši lietuvaičių mėgstamiausia daržovė „užkariavusi“ didžiausius laukų ir daržų plotus. Ji skani, pigi, maistinga ir, pasirodo, naudinga grožiui. Bulvė maitina ir drėkina sausą, ramina suerzintą odą. Be to, balina pigmentines dėmes, šalina paakių patinimą.

 Kaukė brandžiai odai – su žieve virtą bulvę sutrinkite ir sumaišykite su kiaušinio tryniu bei trupučiu pašildyto pieno. Šilta tyrele tepkite veidą, kaklą ir iškirptės sritį. Kaukės poveikis sustiprės, jei veidą uždengsite šiltame vandenyje suvilgytu audeklo gabalėliu. Po 15 – 20 minučių nusiprauskite virintu vandeniu ir atgaivinkite veidą toniku.

 Kaukė nuvargusiai odai – piene išvirkite bulvę, sutrinkite ir šilta ištepkite veidą. Palaikykite 20 minučių ir nuplaukite. Tokia kaukė ne tik šalina veido nuovargį, bet ir lygina raukšles.

 Kaukė sausai odai – virtą su žieve bulvę sutrinkite ir sumaišykite su valgomuoju šaukštu grietinės. Košele ištepkite veidą, po 20 minučių nusiprauskite šiltu vandeniu.

 Kaukė riebiai odai – dvi su žieve virtas bulves nulupkite, sutrinkite su dviem šaukštais avižinių miltų. Ištepkite veidą ir kaklą. Po 20 minučių nuplaukite virintu šiltu vandeniu ir nuvalykite toniku.

 Kaukė senstančiai odai – sutarkuokite žalią bulvę. Tyrelę sukrėskite tarp dviejų kosmetinių servetėlių ir uždėkite ant veido. Palaikykite 20 minučių ir nuvalykite kosmetiniu pieneliu ar toniku.

 Jei pabrinkę paakiai. Virtą šiltą bulvę perpjaukite pusiau. Puseles priglauskite prie akių ir laikykite 30 minučių. Galite drąsiai eiti į darbą – pabrinkimo kaip nebūta.

 Jei rankų oda sugrubusi. Dvi dideles virtas bulves sutrinkite su penkiais šaukštais pieno. Košele apdėkite rankas ir palaikykite 15 minučių.

 Medus – ne tik gydo, bet ir gražina. Tuo tikėjo senovės išminčiai ir gražiosios damos, bičių produktais skaistinusios veidus ir kūnus. Medus dezinfekuoja, saugo nuo uždegimų, maitina, švelnina, ramina ir truputį šviesina odą.

 Maitinamoji kaukė – sumaišykite po 2 valgomuosius šaukštus medaus ir varškės. Įmuškite kiaušinio trynį. Išsukusios ištepkite veidą. Po 15 minučių nuvalykite kosmetine servetėle.

 Drėkinamoji kaukė – sumaišykite po šaukštą medaus, pieno, grietinės ir avižinių dribsnių. Tiršta košele ištepkite veidą ir kaklą. Po 20 minučių nuplaukite drungnu vandeniu. Ši kaukė tinka visų tipų odai.

 Medaus ir obuolių kaukė sausai odai – 2 šaukštus medaus sumaišykite su puse tarkuoto obuolio, šaukštu pieno ir žiupsneliu avižinių dribsnių. Tepkite veidą ir kaklą. Po 20 minučių nusiprauskite šiltu virintu vandeniu. Pasitepkite toniku.

 Kaukė riebiai odai – išplakite kiaušinio baltymą. Į gautą masę atsargiai maišydamos po truputėlį pilkite arbatinį šaukštelį skysto medaus. Įberkite saujelę miltų. Turite gauti košelę. Ja ištepkite veidą ir palaikykite 20 minučių. Nuplaukite šiltu virintu vandeniu.

 Gaivinamoji kaukė – šaukštą medaus išsukite su šaukštu varškės. Užteptą kaukę laikykite 15 minučių. Nusiprauskite šiltu vandeniu ir nusivalykite veidą toniku.

 Aliejus – kosmetikoje naudojamas nuo seniausių laikų. Kvapiaisiais aliejais trynėsi ir garsioji Kleopatra. Jie tinka visiems odos tipams: greitai ir veiksmingai gaivina sausą, lygina susiraukšlėjusią ir pavargusią odą. Aliejaus kompresai puikiai veikia apvytusią kaklo ie krūtinės, maitina sudirgusią rankų odą.

 Alyvų aliejaus kaukė – 2 arbatinius šaukštelius veido kremo išsukite su kiaušinio tryniu ir šaukštu alyvų aliejaus. Ištepkite veido ir kaklo odą. Po 15 minučių kaukės likučius nuvalykite kosmetine servetėle.

 Maitinamoji kaukė – sumaišykite po kelis lašelius septynių rūšių aliejaus ir pakaitinkite. Šiltame mišinyje suvilgykite marlės gabaliuką ir uždėkite ant veido. Po 20 minučių nusiprauskite šiltu vandeniu. Veidą nuvalykite gaivinamuoju toniku.

 Aliejaus pavilgas kaklo odai – kaklo ir krūtinės oda greitai vysta bei sensta. Nepatingėkite pasiruošti aliejaus pavilgą. Jis ne tik atgaivins oda, bet ir išlygins raukšles. Sudrėkinkite medvilnės gabalėlį pašildytu alyvų aliejumi ir uždėkite ant kaklo ir krūtinės. Pridengusios storu rankšluosčiu, laikykite valandą. Po to nuplaukite šiltu vandeniu ir nuvalykite toniku.

 Kaukė pavargusioms rankoms – pašildytą alyvų aliejų supilkite į du indelius ir pamerkite rankas. Palaikykite 10 minučių, nusausinkite servetėle ir pasitepkite maitinamuoju kremu.

 Maitinamoji plaukų kaukė – truputį pašildytu alyvų aliejumi švelniai masažuokite plaukus nuo galvos odos iki pačių galiukų. Galvą apsivyniokite storu rankšluosčiu ir pasivaikščiokite 20 minučių. Ištrinkite plaukus žolelių šampūnu.

 Obuolių (drėkina ir grąžina odai natūralų pH). Didelį obuolį nulupkite, smulkiai sutarkuokite ir sumaišykite su šaukšteliu krakmolo. Gauta košele ištepkite veidą, ant viršaus uždėkite marlės arba lignino skiautę ir 20 minučių pagulėkite. Nusiprauskite šiltu ramunėlių nuoviru ir pasitepkite maitinamuoju kremu.

 Burokėlių (gydo nušalusias vietas ir spuogus). Piene virtą burokėlį smulkiai sutarkuokite ir užsidėkite ant veido. Po 20 minučių nusiprauskite šiltu virintu vandeniu ir pasitepkite maitinamuoju kremu.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker