Mylėtis ne tik malonu, bet ir sveika…
Ar žinai, kad seksas yra puikūs vaistai ne tik sielai, bet ir kūnui? Mokslininkai tvirtina, kad mylėtis yra taip pat sveika, kaip ir praktikuoti jogą ar sportuoti! Mylintis organizme vyksta daug labai svarbių procesų.
Mankštinami raumenys
Kai džiaugsmingai glamonėjiesi ir myliesi, pirmiausia mankštinami visi tavo raumenys. Jie įvairiu intensyvumu įsitempia ir atsipalaiduoja, o tai labai teigiamai veikia bendrą organizmo būklę. Seksas taip pat padeda išlaikyti gerą makšties raumenų tonusą, jie išlieka elastingi iki brandaus amžiaus. Be to, gera makšties raumenų būklė mylintis leidžia patirti didesnį malonumą tiek tau, tiek ir tavo partneriui.
Atsipalaiduoja organizmas
Mylėdamasi moteris jaučia didžiulį teigiamų emocijų antplūdį, saldų atsipalaidavimą. Tai padeda atsikratyti „blogųjų” hormonų, kurių organizme atsiranda dėl įtampos. Miegas po meilės akto būna gilus ir organizmas iš tikrųjų ilsisi. Mokslininkai įrodė, kad reguliarus seksas stiprina organizmo imuninę sistemą.
Greičiau plaka širdis
Lytinio akto metu pakyla arterinis kraujospūdis, padažnėja pulsas, todėl pagilėja kvėpavimas, padidėja deguonies kiekis kraujyje. Tai labai sveika organizmui. Širdis greičiau pumpuoja kraują, vadinasi, organizmas gauna didesnį kiekį reikiamų mineralinių medžiagų ir imuninių ląstelių. Dėl greitesnės kraujo apytakos taip pat žymiai greičiau pasišalina medžiagų apykaitos produktai- anglies dioksidas, ląstelių rūgštis ir kt. Geresnė kraujotaka organizmą saugo ir nuo ligų. Pavyzdžiui, gerai krauju aprūpinami lytiniai organai yra žymiai atsparesni vėžiui.
Mažėja riebalinio audinio sluoksnis
Per valandą aktyvaus sekso moteris sudegina nuo 200 iki 800 kalorijų. Vadinasi, net jei nesi energijos vulkanas, gali netekti mažiausiai dviejų šimtų kalorijų! O to pakanka, kad kas savaitę netektum tam tikros dalies svorio. Aistringai glamonėjantis pagreitėja medžiagų apykaita ir kurį laiką tokia išlieka, todėl turi galimybių sulieknėti!
Išsiskiria daugiau „gerųjų” hormonų
Mylintis moters organizmas gamina mažiausiai penkių rūšių hormonų, teigiamai veikiančių organizmą.
- Oksitocinas: tai seksualinio potraukio hormonas. Jis išsi skiria orgazmo metu. Šis hormonas ramina ir migdo.
- Endorfinas: suteikia pasitenkinimo ir malonumo jausmą. Kaip niekas kitas, jis sugeba pašalinti depresinę nuotaiką ir padidinti mūsų pasitenkinimo savimi jausmą. Puikiai mažina skausmą.
- Testosteronas: nors tai- vyriškasis hormonas, jis svarbus ir moterims. Didina seksualinį potraukį ir reguliuoja menstruacijų ciklą.
- Estrogenas: šis hormonas užkertą kelią infarktui ir stiprina kaulų audinį, o tai vyresnius žmones gali apsaugoti nuo osteoporozės. Amerikiečių mokslininkai nustatė, kad moterų, gyvenančių sėkmingą lytinį gyvenimą, organizme yra žymiai daugiau estrogenų nei tų, kurios mylisi labai retai arba niekada.
- DHEA (dehidroepiandrostenas): ne tik didina seksualinį temperamentą, bet ir ilgina moters gyvenimą. Per orgazmą šio hormono kiekis organizme padidėja mažiausiai tris kartus. DHEA būna daugiausia dvidešimtmečių moterų organizme, tačiau kiekviena gali pasiekti, kad jo nemažėtų. Kaip? Žinoma, reguliariai mylėdamasi.
Meilės nakties „išdavikai”
Ryte pažvelgus į moterį nesunku suprasti, kad ji praleido nuostabią naktį. Tai išduoda ne tik švytinti oda bei akys, bet ir kitos elgesio ar išvaizdos smulkmenos. Štai keletas jų:
Mirksėjimas. Kūno kalbos ekspertai sako, kad meilės naktį praleidusios moterys mirksi dažniau, nei tos, kurios į lovą buvo pasiėmusios knygą.
Juokas be jokios priežasties. Iš ryto, po gero sekso, gali prajuokinti net pikta pardavėja. Fizinis malonumas apima ne tik kūną, bet ir protą bei jausmus, išlaisvina emocijas ir padeda atsikratyti vidinių varžtų. Visas kūnas būna labiau atsipalaidavęs. o siela pailsėjusi.
Rausvi skruostai. Po pasitenkinimą atnešusios meilės nakties dar ir kitą dieną tavo skruostai būna rausvi ir skaistūs, veidas gaivus. Taip reaguoja beveik 30 % moterų! Veido, kaklo bei nugaros raudonis atsiranda dėl greitesnės kraujo cirkuliacijos, kuri išlieka dar 20 min. po orgazmo.
Puiki uoslė. Seksas sustiprina pojūčius, nes kraujas intensyviau maitina audinius ir jie pasidaro jautresni. Taigi kartais užuodi tokius kvapus, kurių neužuodžia kiti.