Grožis

Kaip panaikinti celiulitą?

Celiulitas – tai gyvenimo būdo pasekmė, todėl ir gydyti jį rei­kėtų keičiant gyvenimo būdą arba požiūri į šią problemą. Labai svarbu išmokti atsipalai­duoti, nes įtampa organizme gamina nuodingąsias medžia­gas. Jos neigiamai veikia sa­vijautą, o ši savo ruožtu – lai­kyseną, nuotaiką ir, žinoma, odą, kuri yra vidinės būklės veidrodis

 Anticeliulitinių alternatyvų kritikai purkštauja, neva daugelis „stebuklingų“ priemonių tėra ciniškas rinkodaros specialistų triukas. Jie mano. kad iki šiol nėra atrastas patikimesnis ir efektyvesnis kovos su celiulitu būdas kaip reguliari mankšta, subalansuota mityba, trumpai tariant, sveikas gyvenimo būdas.

Tačiau specialistai nepataria keisti gyvenimo per vieną dieną. Tai darykite pamažu, nes drastiškos permainos tėra papildomas įtampos šaltinis, taigi ir dar vienas kabliukas celiulitui.

Mityba

Patariama valgyti produktus, kuriuose gausu maistinių skai­dulų (rupių miltų duona, sė­lenos, pupos, slyvos, obuoliai ir kt.), nes jie pagerina šalini­mo sistemos veiklą. Vartokite ma­žiau druskos ir prieskonių, nes jie sulaiko organizmo skysčius, mažinkite cukraus ir saldumynų. Atsisakykite riebaus, kepto, kon­servuoto maisto, pusfabrikačių, dukart daugiau suvalgykite vai­sių ir daržovių. Daržovės pade­da atsinaujinti celiulito pažeis­tiems audiniams.

Labai svarbu laikytis mity­bos režimo: valgyti kasdien tuo pačiu metu 4-5 kar­tus per dieną nedideles mais­to porcijas.

Gerkite vandenį

Kai organizmui trūksta vandens, paūmėja celiuli­tas. Užuot gėrusios kavą, juo­dąją arbatą (kofeinas sti­muliuoja hormonų, turin­čių įtakos celiulito susida­rymui, gamybą), gerkite nega­zuotą vandenį arba žolelių arbatą. Gerkite mažais gurkšneliais, po pusę ar pilną stiklinę, kas dvi valandas. Tyri­mai parodė, kad kas valandą išgeriama stiklinė vandens nuo pusės valandos iki dviejų valandų stimuliuoja simpatinę nervų sistemą, kuri skatina išskirti adrenaliną, o šis savo ruožtu sti­muliuoja skaidyti riebalus.

Idealiausia būtų, jei kas valandą mažais gurkšneliais išgertumėte bent po pusę stiklinės vandens.

Mankšta

Nealinkite organizmo dieto­mis- tai, kad per trumpą laiką numesite daug kilogra­mų, nuo celiulito neišgelbės. Kai greitai sublogstama, ne­tenkama ne tik didelio rie­balų kiekio, bet ir raume­nų. O mankštinami raume­nys dirba kaip pompa: su­sitraukdami ir atsitiesdami sparčiau varinėja kraują ir limfą, gerina mikrocirkuliaciją, išsiskiria daugiau pra­kaito, o su juo pašalinamos ir kenksmin­gos medžiagos, taigi organizmas valosi ir sparčiau degina riebalus. Švelniai ir patikimai celiulitą naikina plau­kimas, važiavimas dviračiu (bent 20 min. kasdien), rie­dučiais. Užuot kilusi liftu, lipkite laiptais, išeikite pasivaikš­čioti po kalvotą apylinkę. Pastebėta, kad po valan­dą trukusių vaikštynių pės­čiomis, padidėja organizmo jautrumas riebalus skaidan­tiems hormonams, kurie kraujo sistemą cirkuliuoja dar 12 val.

Taigi jei du kartus per dieną pasivaikščiojimams skirtumėte bent valandą, už­programuotumėte organizmą deginti riebalus.

Anticeliulitiniai pratimai, kuriuos atlikti galite bet kada ir bet kur:

* įtempkite sėdmenų raumenis, kelias sekun­des palaikykite ir atpalai­duokite.

* Staigiai įtraukite pilvą, palaikykite kelias sekundes ir atpalaiduokite.

Nepamirškite ir naudingų malonumų

Anticeliulitinės vonios receptas: sumaišykite penkis lašus cinamonų aliejaus pusė­je stiklinės šilto pieno ir supilkite į karštą vonią. Vonioje pagulėkite ne ilgiau nei penkias minutes. Kontrastinis dušas ir reguliarus odos šveitimas taip pat stimu­liuoja odos mikrocirkuliacitą. Įsigykite šiurkštoką kempinę ir kas vakarą sukamaisiais judesiais masažuokite pečių juostą, nuga­rą, pilvą, šlaunis, sėdmenis. Kie­kvienai vietelei skirkite ne mažiau kaip 3 min. Kūno šveitiklio ga­lite nusipirkti, bet galite pasigamin­ti ir pati: kavos tirščius sumaišykite su alyvuogių aliejumi ir stambia druska.

Lengvas masažėlis: pro­blemines vieteles galite švelniai pagnaibyti pirštais arba patapš­noti meduotomis rankomis. Originalus būdas- masažas su vaisių kauliukais. Tinka avokado, persiko ar di­desnio abrikoso kauliukai. Tris kauliukus įdėkite į kojinę ir suka­maisiais judesiais masažuokite ce­liulito „išgražintas” vietas.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker