GrožisOdos problemos

Anticeliulitinė strategija

Celiulito gydymo priemonių yra daugybė, tačiau svarbiausia pasirinkti tokias, kurios efektyviai gydytų, bet nežalotų sveikatos.

Viskas prasideda virtuvėje.

Valgykit kuo daugiau šviežių vaisių ir daržovių, gerkit šviežių sulčių ir ne­gazuoto mineralinio vandens. Venki­te cukraus, druskos, aštrių prieskonių, kepto maisto.

Metams bėgant, atsisakykite riebių produktų ir tokių, kuriuo­se daug angliavandenių, nes senstan­tis organizmas riebalus degina lėčiau. Produktus rinkitės tik tuos, kuriuose gausu ląstelienos ir antioksidantinių medžiagų. Pastarųjų yra violetinės ir mėlynos spalvos uogose bei kai kurio­se daržovėse – brokoliuose, briuselio, žiediniuose, baltagūžiuose ir mėlynuosiuose kopūstuose, ridikėliuo­se, morkose ir žirneliuose. Kraujotaką gerina česnakas ir svogūnas. Laisvuo­sius radikalus naikina gvazdikėliai ir ci­namonas. O imbieras mažina gliuko­zės ir cholesterolio kiekį kraujyje. Ypač naudingas augalinės kilmės aliejus, nes jame yra omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių (jie balansuoja cholesterolio kiekį kraujyje, gerina kraujotaką). Ne­verta pamiršti stiklinės vandens. Gerti rekomenduojama kas valandą. Mažais gurkšneliais. Vanduo skatina gaminti adrenaliną, o šis – skaidyti riebalus.

Nepamirškite mankštintis

Kad ir kaip treniruotumėte raumenyną – važinėtumėte dviračiu, šoktumė­te pilvo šokį, plaukiotumėte baseine, šoktumėte klausyda­mos muzikos, žaistumėte badminto­ną ar tiesiog dažniau vaikščiotumėte pėsčiomis- – jūsų celiulitas bus „deginamas”. Mūsų raumenys dirba tarsi pompa -susispausdami ir atsitiesdami, jie sparčiau varinėja kraują ir limfą, ge­rina mikrocirkuliaciją, tada išsiskiria daugiau prakaito, o su juo- ir kenks­mingų medžiagų. Organizmas valosi sparčiau, degina riebalus.

Procedūros

Turbūt girdėjote ne vieną patarimą, kaip namų sąlygomis galima atsikratyti celiu­lito. Tai ir gulėjimas vonioje, paskaninto­je jūrų druska, ir gana skaudus duobėtų vietelių tapšnojimas meduotomis ranko­mis, ir kūno šveitimas kavos tirščiais arba alyvuogių aliejumi, sumaišytu su stambia druska, ir odos trynimas sausa plaušine -iki įskausta rankos, o kūnas ima degti, ir kontrastinio dušo procedūros. Trumpai tariant, šios neįmantrios priemonės ge­rina kraujotaką, limfotaką, valo poras, ša­lina toksinus, stangrina odą.

Kosmetologijos pramonė moterims taip pat siūlo išeičių. Vienos procedūros sti­muliuoja raumenų veiklą, kitos skatina iš organizmo pasišalinti skysčius ir tok­sinus, trečios gerina medžiagų apykaitą, stangrina odą, ketvirtos padeda anticeliulitinėms priemonėms giliau įsiskverb­ti į odą ir t.t. Nors skausmingi, bet gana populiarūs yra intervenciniai gydymo me­todai – poodinį riebalinį sluoksnį palai­kančio tinklelio korekcija, mezoterapija (adatėlėmis 10 mm po oda sušvirkščiami įvairūs veikliųjų medžiagų mišiniai, kurių sudėtyje yra riebalinių ląstelių membraną ardančių medžiagų). Pastaruoju metu itin populiarios deguonies ir ozono injekci­jos, gydymas deguonies pliūpsniais. Kol kas nė vieno metodo efektyvumas nėra patvirtintas moksliniais tyrimais, todėl geriausia derinti įvairius duobe­lių naikinimo būdus, rinktis individualią kompleksinę terapiją.

Celiulito stadijos ir rekomenduojamos procedūros

Pirma stadija „Apelsino žievelė” suspaudus odą pirštais. Kai yra I ir II stadijos (mikrocirkuliacijos sutrikimai), rekomenduojamas manuali­nis masažas, gydymas purvu, šildančios įvyniojimo procedūros, stangrinamosios kaukės, vibrovakuuminė terapija, raume­nų stimuliavimas.
Antra  stadija Apelsino žievelė” suspaudus odą pirštais, už­čiuopiami mikromazgeliai, nelygi oda.
Trečia stadija „Apelsino žievelė” akivaizdžiai matyti, užčiuopiami maži mikromazgeliai, oda ne tokia elastinga, vėsi. Kai stadija III ir IV (struktūriniai odos pakitimai), rekomenduojamas individu­alus manualinis masažas, vibrovakuumi­nė terapija, šaldančios įvyniojimo proce­dūros, mezoterapija, ozono terapija, ma­sažas ultragarsu.
Ketvirta stadija Susiformavę į vairaus dydžio makromazgeliai. Čiuopiant skauda, oda šalta ir išbalusi.

Verta žinoti

* Aparato, kuris vienu metu atlieka keletą procedūrų (pvz., elektrostimuliacijos ir vakuuminį masažą), poveikis nebus toks stiprus, kaip kad tas pačias procedūras atliekant skirtingais aparatais.

* Jei jums iškilo dilema, kokias procedūras pasirinkti – atliekamas aparatu ar manualines, atminkite, kad rankų darbo rezultatai pastebimi vėliau, bet jie tikrai efektyvūs. Dirbant su aparatais, – kur kas greičiau, tačiau, norint jį išsaugoti, kursą reikia periodiškai kartoti. Kita vertus, celiulito gydymas efektyviausias, kai rankų darbą deriname su mechaninėmis priemonėmis, bei nepamirštame ir neįmantrios namų terapijos.

* Kas per daug, tas nesveika. Negalima tos pačios procedūros kartoti kasdien. Organizmas gali pavargti ir nustoti reaguoti. Todėl jas rekomenduojama kartoti ne dažniau kaip kas antrą dieną. Protinga procedūras kaitalioti: vieną kartą – vakuuminis masažas, kitą – įvyniojimo į dumblius, trečią – elektrostimuliacijos.

* Jei nusprendėte išmėginti mezoterapiją, pasirūpinkite, kad šios procedūros kursą atliktų profesionalas, žinantis leidžiamo vaisto savybes, jo poveikį organizmui, gebantis nustatyti bendrą organizmo būklę ir įvertinti, ar vaistas jums tinka, ar ne. Leidžiami vaistai gali patekti į kraują, o dauguma aktyviųjų medžiagų, kurios tirpdo riebalus, turi šalutinį poveikį – gali atsirasti bronchų spazmai, sutrikti širdies ritmas, pagreitėti pulsas…

* Visos anticeliulitinės procedūros turi būti neskausmingos, neturi likti mėlynių. Šios atsiranda todėl, kad sutraiškomos kraujagyslės, kapiliarai ir limfagyslės, į aplinkinius audinius patenka daugiau skysčio, sutrinka kraujo tekėjimo procesas. Taigi, užuot padėjusi, tokia procedūra dar labiau pakenkia.

* Jei turite paaugle dukrą, paraginkite ją ne tik sportuoti, bet ir tepti pavojingas vietas anticeliulitinėmis priemonėmis. Paauglystėje „šokinėjantys” hormonai purena dirvą celiulitui, todėl tikslinga pradėti nuo jo gintis, kol procesas dar neįsibėgėjęs.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker