Grožis

Kaip padaryti randą nepastebimą?

Nors nė vieno rando nepanaikinsite taip, kad neliktų jokios žymės, yra būdų padaryti jį mažiau pastebimą. Paradoksalu, kad būtent šiais tikslais randai net operuojami. Vis dėlto daugelis chirurgų laikosi nuostatos, jog skalpelio reikėtų griebtis tik išmėginus kitas, paprastesnes ir mažiau „skausmingas” gydymo priemones. Tad kokie gi tie randų „nukenksminimo” būdai.

Tepalai

Jų specialiosios veikliosios medžiagos įsigeria į randą ir po truputį jį balina bei minkština. Iškilęs randas pamažu plokštėja, blykšta, darosi mažiau pastebimas. Tepalus reikia (masažuoti į randą ir (kartais) nakčiai aprišti, kad geriau įsigertų. Poveikį pastebėsite maždaug po mėnesio: randas ims minkštėti, balti. Kartais pradeda jį niežėti- dažniausiai dėl to, kad keičiasi rando struktūra. Tepalus galima naudoti tik tada, kai randas neišopėjęs!

Silikoniniai pleistrai

Įrodyta, kad silikonas teigiamai veikia įvairios kilmės ir senumo randus, padaro juos mažai matomus. Pleistrą reikia užklijuoti ant užgijusios žaizdos ir nenuimti 24 val. per parą (nuklijuoti tik maudantis). Tą patį pleistro gabalėlį galima naudoti 3- 7 dienas. Jau po 4 savaičių randas ims nykti- pabals, suminkštės, sumažės niežulys ir maudimas (jeigu tai jautėte anksčiau). Geriausi rezultatai pasiekiami pradėjus juos naudoti iškart sugijus žaizdai. Gydymo trukmė, nelygu rando rūšis,- nuo 6 mėn. iki 1,5 metų.

Image by Freepik

Presoterapija

Kitaip tariant, rando gydymas spaudimu. Anot gydytojų, šis metodas išties veiksmingas. Dažniausiai taikomas tada, kai reikia gydyti didelius odos plotus (pavyzdžiui, po nudegimų). Pagaminami specialūs drabužiai iš tam tikros medžiagos (mikrošilko arba sintetinio audinio), kurie žmogui turi tapti tarsi antrąja oda. Jie spaudžia surandėjusią vietą, sutrikdo rando kraujotaką ir šis ima pamažu balti, išsilygina paviršius. Tokius drabužius, nelygu rando dydis, kilmė ir senumas, reikia dėvėti visą parą (nusivilkti galima tik maudantis) kelis ar keliolika mėnesių. Jie gaminami pagal specialųjį užsakymą ir tinka tik tam pacientui, kuriam yra skirti.

Hormonų terapija

Į randą švirkštu suleidžiami hormoniniai vaistai. Šis gydymo būdas ypač tinka raudoniems, ryškiems randams. Kartais jau po vienos injekcijos rando spalva visiškai pasikeičia. Vaistai leidžiami kartą per mėnesį, paprastai prireikia 1- 3 injekcijų, kai kada- daugiau. Vaistus skirti gali tik gydytojas, apžiūrėjęs ir įvertinęs randą.

Lazerių terapija

Tai daugiau kosmetinė, o ne gydomoji procedūra. Iškilęs randas lazeriu nušlifuojamas ir sulyginamas su odos paviršiumi, todėl pasidaro ne toks pastebimas. Lazeriu sumažinamas ir rando raudonis. Deja, po metų kitų nušlifuotas randas gali vėl iškilti ir procedūrą teks kartoti. Sąžiningas specialistas pacientui apie tai turėtų pasakyti.

Operacija

Jeigu randas didelis, gilus, kietas, trukdo normaliai judėti, yra skausmingas ir nepadeda visi kiti gydymo būdai, jis operuojamas. Tai gali atlikti chirurgas arba plastinės chirurgijos specialistas. Pašalinto rando vietoje, žinoma, liks kitas randas, bet jau kitoks. Chirurginiu būdu dažniausiai šalinami hipertrofiniai randai, kad jų vietoje susiformuotų paprastieji, t. y. keliantys mažiau rūpesčių. Keloidiniai randai taip pat operuojami, tik jų pjūvio vietą būtina itin rūpestingai gydyti specialiais tepalais arba silikoniniais pleistrais.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker