Grožis

Kaip išsirinkti tinkamiausias šukas

 Parduotuvėse gausu įvairiausių šukų ir šepečių plaukams. Kai kurių jų paskirtis mums dažnai visiškai neaiški. Perskaitę šį straipsnį, sužinosite, kaip išsirinkti tinkamas šukas.

 Pasirinkimas

 Namie būtina turėti visą komplektėlį- šukas ir plokščią bei apvalų šepečius, visi kiti naudingi, tačiau nebūtini- teigia plaukų specialistai. Jie pataria renkantis šukavimo įrankius ieškoti ne įmantrumo, o paprastumo ir kokybės.

 Šukos gaminamos iš plastmasės, metalo, medžio, ebonito ar kaučiuko. Geriausia rinktis pastarąsias, nes metalinės ar plastmasinės šukos paprastai nebūna gerai nušlifuotos ir gali braižyti žvynelius, o medį sunku lygiai nupoliruoti, todėl jis taip pat gali pakenkti. Be to, medinės šukos labai greitai sudyla.

  Dažniausiai mūsų parduotuvėse parduodamos lakuoto medžio šukos, tad galvos oda sąlyčio su medžiu net nepatiria, tačiau retas pirkėjas kreipia į tai dėmesį. Vien dėl psichologinio stimulo pramonininkai gamina ir medį imituojančias plastmasines šukas.

 Aptakios šukos.

 Svarbu, kad šukos būtų kuo lygesniais galiukais. Braukiant per plaukus neturi jaustis šiurkštumo. Perkant šukas paprastai negali jų išbandyti, todėl vertėtų bent gerai apžiūrėti. Danteliai turėtų būti vienodo dydžio ir bukais galais. Geriausia įsigyti pailgas vienpuses šukas, iki pusės dantytas smulkesniais, o toliau – stambesniais danteliais. Kirpėjai nepataria rinktis vadinamojo žuvies kaulo – nedidelių kvadratinių šukų, kurių danteliai išdėstyti ne vienoje, o abiejose pusėse.

  Danteliai

 Didesnių dantelių eilė naudojama šukuoti plaukams, o smulkesni sruogoms, vyrai jomis šukuoja žandenas ir barzdelę. Tiesius ilgus plaukus pirmiausia reikėtų išsišukuoti didesniais danteliais, o šukuoseną užbaigti smulkiaisiais. Ilgakotės smulkios šukos yra skirtos plaukams velti ir priglostyti. Koteliu lengviau atskirti sruogas, padaryti skyrimą.

 Plaukų pažeidžiamumas

 Kuo ilgesni plaukai, tuo retesnėmis šukomis juos reikia šukuoti. Be to, tai daryti reikėtų pradėti ne nuo viršugalvio, o nuo galiukų. Gaminamos specialios šukos drėgniems plaukams šukuoti, jas būtinai reikėtų įsigyti garbaniams. Jokiu būdu negalima šukuoti šlapių plaukų – prisigėrę vandens jie yra lengvai pažeidžiami. Iš pradžių juos reikėtų nusausinti rankšluosčiu, pakedenti pirštais, šiek tiek palaukti ir tik tada šukuoti.

 Plaukų šepečiai

 Plokšti šepečiai taip pat naudojami plaukams iššukuoti. Kokybiškesniais laikomi platūs šepečiai, jie iššukuoja lygiau, tačiau populiaresni nedideli ovalo formos. Šepečio danteliai gali būti su bumbuliukais, geriau, kad jie būtų išlieti iš tos pačios medžiagos, o ne priklijuoti, nes šie greitai nukrinta ir likę šereliai gali draskyti odą bei plaukus.

 Nereikėtų naudoti ir senų šepečių, su klibančiais, sulinkusiais ar iškritusiais šereliais. Gerai, jei šepečio pagalvėlė šiek tiek spyruokliuoja, šiek tiek plastiški gali būti ir patys šereliai, tačiau pernelyg lankstūs plaukų gerai neiššukuos. Kuo ilgesni plaukai, tuo ilgesni turi būti šepečio šereliai.

 Apvalūs šepečiai.

 Didelių apvalių šepečių reikia garbanoms tiesinti, o siaurų- užriestiems plaukų galiukams. Moterys aplink siaurą šepetį plaukus dažnai suka keletą kartų. Dėl šios klaidos plaukų gali būti neįmanoma išpainioti, tad tektų juos nukirpti. Siauros šukos skirtos tik galiukams banguoti.

 Natūralūs šepečiai

 Šepečiai gaminami iš dirbtinių ir natūralių medžiagų. Plastmasiniai tinka plaukams kedenti, džiovinti su džiovintuvu, nes yra atsparūs karščiui. Jie švelniau slysta oda ir puikiai tinka storiems plaukams. Natūralios šukos dažniausiai gaminamos iš šerno šerelių, kurių sandara labai artima žmogaus plaukui. Jie geriau pašalina nešvarumus, dulkes, riebalus, nuo jų plaukai nesielektrina, tačiau jais sunkiau šukuoti storus plaukus.

 Apvalūs šepečiai būna iš šerelių ir metalo. Jais išgaunamas skirtingas efektas – šeriniais iššukuoti plaukai atrodo gausesni, puresni, metaliniais – lygesni, prigludę. Metaliniu šepečiu ar šukomis lengva sulaižyti plaukus, tačiau juos naudoti reikėtų itin atsargiai, nespausti ir neskubėti.

 Šukavimas

 Šukavimas stimuliuoja galvos odą, todėl plaukai gražėja, ima žvilgėti. Jei plaukai turi polinkį riebaluotis, prieš trenkant galvą juos keliolika minučių reikėtų pamasažuoti šepečiu, tada po plovimo jie bus gražesni ir ne taip greitai riebaluosis. Dažnai sakoma, kad per dieną šimtą kartų plaukus perbraukus šepečiu jie tampa sveiki, vis dėl to persistengti nevertėtų. Per daug energingai šukuojant nugramdomos katilulės – išorinis raginis plauko sluoksnis, tad sumažėja atsparumas, galiukai pradeda skilinėti. Ypač atsargiai ir ne per dažnai reikia šukuoti sausus, dažytus ir chemiškai šukuotus plaukus.

 Prieš plaunant galvą susivėlusius plaukus geriau bandyti išpainioti pirštais, o ne draskyti šukomis. Plaukai lengviau šukuosis, jei naudosite kondicionierius dedama antistatinių medžiagų, neleidžiančių plaukui elektrintis. Yra gaminamos ir specialios antistatiniu poveikiu pasižyminčios šukos, ypač iš ebonito.

 Plovimas

 Norint šepetį ir šukas išlaikyti švarius, iš jų reikia šalinti apsivyniojusius plaukus. Iškrapštyti likusius plaukus galima kitomis šukomis. Šepetį ir šukas reguliariai reikia plauti muiluotame vandenyje. Balinimo ar skalbimo priemonių naudoti negalima. Praskalavus muiluotame vandenyje jas reikia kruopščiai nuplauti po tekančiu vandeniu ir padėti džiūti šereliais į apačią. Tinkamai prižiūrimas šepetys laikys kelerius metus.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker