Plaukų priežiūra

Sveikesni plaukai…

 Daugeliui pradėjusių bręsti paauglių kyla įvairių problemų dėl plaukų: jie ima dažniau riebaluotis, gali atsirasti pleiskanų.

 Daromos klaidos. Kad plaukai būtų stiprūs ir žvilgėtų, reikia tinkamai maitintis, mažinti cukraus ir riebalų kiekį, vengti labai aštrių patiekalų, sportuoti, naudoti tinkamą kosmetiką.

Jaunuoliai daro dvi pagrindines klaidas- retai trenka galvą ir naudoja pernelyg daug plaukų kosmetikos priemonių, kurias pasirinkti ne visada moka. Trinkti galvą reikia kasdien ar bent kas antrą dieną.

 Skalavimas. Plaunant reikia atidžiai suvilgyti šampūnu visus plaukus, ne tik viršugalvį, paskui šampūną nuskalauti ir dar kartą jo užpilti. Kondicionierių ar kaukių paaugliams nebūtina naudoti, nebent jais patepti nušiurusius plaukų galiukus. Išplautus plaukus galima perskalauti ramunėlių, dilgėlių ar ajerų nuoviru

 Riebūs plaukai. Riebių plaukų nepatartina kirpti, nes jie ims dar greičiau riebaluotis. Merginoms tiktų lengva cheminė šukuosena, būtų galima plaukus ir nudažyti, tačiau tik sumažina plaukų riebalavimąsi. Plaukams stiprinti galima gerti vitaminus ar mielių tabletes.

 Vaškas. Paaugliams labai svarbu nenaudoti prastos kosmetikos, ypač želė ir lako, nes jie labai alina plaukus. Vietoj jų verčiau rinktis plaukų vašką, kuris sutvirtina šukuoseną, tačiau nesulimpa ir nestandėja sruogos. Gaminamas ir vaško pieštukas, jį dar patogiau naudoti. Plaukų fiksavimo priemonių nedaug tereikia. Lengviau dozuoti tūtelėse ar indeliuose su specialiu antgaliu esančias priemones, taip pat vaško pieštuką.

 Jei sunku išsirinkti priemones, vertėtų pasitarti su grožio salono, kirpyklos darbuotoju arba stiliaus dalykus išmanančiu draugu. Prieš perkant reikėtų gerai išstudijuoti užrašą ant dėžutės. Be to, kirpėjas pataria plaukų priežiūros priemones pirkti ne prekybos centre, o vaistinėje arba specializuotoje parduotuvėje.

 Plaukų dažymas. Anot kirpėjų, nėra ko baimintis plaukų dažyti. Tinkamai nudažyti plaukai ne tik gražiau atrodo, bet ir tampa sveikesni, lengviau sutvarkomi. Ypač patartina dažyti augalinės kilmės dažais, turinčiais nedaug cheminių priedų. Negražu tik peroksidu nubalinti plaukai, ypač kai šaknys atauga. Jis nesiūlo dažnai pirmą kartą tai daryti namie ir ypač tam naudoti dažomuosius šampūnus. „Juose labai daug kenksmingų medžiagų, spalvos nelieka, o plaukai sugadinami.

 Trenkant galvą ir šiaip turint laisvo laiko galvos odą sveika pamasažuoti. Tai aktyvina kraujotaką ir plaukų augimą.

 Šukavimas. Vidutiniška plauko gyvenimo trukmė- treji metai. Per metus plaukas paauga keliolika centimetrų. Trumpus plaukus reikia šukuoti nuo šaknų, ilgus- nuo galiukų, pamažu kylant aukštyn. Šukuoti reikia švelniai ir pamažu. Smarkiai šukuojami plaukai sutrūkinėja, pažeidžiami jų žvyneliai, jie ima veltis. Šukuojant iš plaukų pašalinamos dulkės, jie tampa puresni, blizga ir gali lengviau kvėpuoti. Šukas ar šepetį kartais reikėtų plauti muiluotu vandeniu. Šukų dantys turi būti buki, neaštrūs, šiek tiek lankstūs, bet tvirti.

Šaltuoju metų laiku nepamirškite nešioti kepurę.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker