Mityba

Iš ko padarytas Snickeris?

Men’s Health mitybos laboratorija ištyrė patį vyriškiausią šokoladinį batonėlį ir atskleidė paslaptis, kurios leis jums mėgautis Snickeriu nebijant sustorėti.

Mirtini balti milteliai

Kalbame ne apie kokainą. Standartiniame 55 g šokolado batonėlyje yra 27,5 gramų kitos įdomios baltų kietųjų dalelių substancijos: cukraus. Prinstono universitete atlikti tyrimai parodė, kad priprasti prie cukraus galima, jei piktnaudžiaujate juo ar vartojate dažnai.

Jūsų kraujui reikia tik šaukštelio cukraus tam, kad jis galėtų veiksmingai dirbti. Snickeryje yra 6,5  tokio šaukštelio. Tačiau jūs galite nukenksminti tai tinkama vakariene. Pasikepkite kelis jautienos gabaliukus, brokolius, grybus ir svogūnus karštame aliejuje, nuolat maišydami. Garnyras tebūnie ryžiai. Šiame maisto patiekale yra gausu chromo, kuris subalansuos cukraus koncentraciją kraujyje, sumažins troškulį ir apsaugos nuo diabeto. O prieš eidami miegoti, suvalgykite mažai cukraus turintį jogurtą: jo sudėtyje esantis cinkas padės gaminti insuliną. Diabetas tikrai negrės.

Image by Racool_studio on Freepik

Riebalai

Riebalų Snickeryje- 15,3 g, tai yra 18% rekomenduojamos dienos normos. Be to, batonėlio sudėtyje gausite 6,4 g sočiųjų riebalų rūgščių. Prasta naujiena yra ta, kad Snickeryje  buvo rasta transriebalų – mokslininkai iš Prinstono teigia, kad šios medžiagos gali sukelti C-reaktyvaus baltymo kiekio padidėjimą organizme 73 procentais. Tai padidina širdies priepuolio riziką.

Laimei, sumažinti C-reaktyvaus baltymo lygį taip pat lengva, kaip išgerti vaisių ir daržovių kokteilį. Braškės, mėlynės, bananai, avietės ir obuoliai jūsų blenderyje sumažins infarkto riziką 40%. Kokteilį gerkite ryte, o vėliau ir Snickerį galėsite sukrimsti.

Šokoladas

Jis pamalonins šefo sekretorę, tačiau yra ir kitų priežasčių, dėl kurių šokoladas žmones daro laimingus. Gerinantys nuotaiką stimuliatoriai feniletilaminas ir teobrominas padidina dopamino lygį, kuris ilgiau išlaiko bendrą teigiamą nuotaiką. Jei norite pasiekti panašių rezultatų be cukraus ir riebalų, pasigaminkite sumuštinį su kalakutiena ir avokadu – abiejuose ingredientuose yra daug tirozino, amino rūgšties, kuri naudojama dopamino gamybai. Jei sumuštinio to nepakanka, suvalgykite bananą,  jame taip pat daug tirozino.

Riešutai

Žemės riešutai- tai beveik 25%  viso Snickerio ir 5,5 g grynų baltymų arba  8,7% rekomenduojamos dienos baltymų normos vyrams. Atrodo neblogai. Tačiau, nors žemės riešutuose yra dauguma esminių amino rūgščių, jame nepakankamai metionino. Organizmas naudoja metioniną kreatino gamyboje, kuris suteikia jūsų raumenims reikalingos energijos. Kreatino lygio padidėjimas, padeda efektyviau sportuoti treniruoklių salėje, įskaitant ir raumenų masės bei jėgos auginimą. Vakarienei paruoškite upėtakį su česnakais ir lęšiais – visi šie produktai turi daug metionino.

Amino rūgštys

Žemės riešutuose yra reikalingų amino rūgščių, tačiau jame mažoka metionino, taip pat cisteino, kuris padeda jūsų organizmui susidoroti su lankymosi bare pasekmėmis. Pašalinkite apsinuodijimą omleto pagalba: pridėkite svogūnų, raudonųjų pipirų, vištienos ir brokolių.

Sojos lecitinas

Naudojamas, kad batonėlis būtų tam tikro minkštumo, tačiau jame yra nedaug cholino, kuris gerina atmintį. Kita vertus geriausias cholino šaltinis yra kiaušinių trynys.

Stearino rūgštis

Mažas kiekis stearino rūgšties, esantis kakavos svieste gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje- taip teigiama Amerikos visuomenės sveikos mitybos draugijos tyrime.

Nuriebinto pieno milteliai

Praturtina jūsų organizmą tokiais baltymais ir mineralais,  kaip kalcis, kuris reikalingas kaulams stiprinti, ir cinku, kuris pagerina vaisingumą.

Druska

Galite pridėti 0,3 g druskos prie savo ir taip druska prisotintos mitybos. Kaip žinome, druskos perteklius sukelia padidėjusį kraujo spaudimą.

Kalorijos

281 kcal esanti Snickeryje-t ai 15% vidutinės vyrų paros normos. Tačiau jei šis batonėlis jūs mitybos grandinėje yra perteklinis, tai reiškia, kad 1967 kalorijomis viršijote savaitės normą arba 14 kg viršsvorio per vienerius metus. Norint sudeginti šias kalorijas,  galima užsiimti namų tvarkymu, valandos visiškai pakaks. Jei turite kas jums tvarko namus, tada pabėgiokite 20 minučių maždaug 13 km/h greičiu. Galite tai daryti lauke arba pasinaudoti bėgimo takeliu. Arba… nevalgykite Snickerio.

Šaltinis: žurnalas Men’s Health.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker