Ezoterika ir astrologija

Durys- tai gyvenimo energijos vartai

Per dieną atveriame ir užveriame daugybę durų, apie jas negalvodami, nepastebėdami. Tačiau senovės kinai namą lygino su žmogaus kūnu ir duris vadino namo burna. Žmogus įstengia gyventi nematydamas ar negirdėdamas, todėl pasitaiko namų be langų. Tačiau išsiversti be burnos neįmanoma…

Per ilgus brandaus socializmo dešimtmečius buvome beveik apsipratę su bet kokiomis- neišdailintomis, šiaip ne taip suręstomis iš prastai išdžiovintos medienos ir apkaltomis plaušo lakštais. Senųjų pastatų durys- tikro medžio, dailiai drožinėtos- be gailesčio niokotos kaip „buržujų palikimas“, uždažytos pirmais po ranka pakliuvusiais dažais, luošintos „moderniais“ savaime užsirakinančiais užraktais arba visai verstos lauk. Laimei… gražios lauko durys atgauna malonę

Deja, daugelis pamiršo, kokios jos iš tikrųjų turėtų būti? Kaip konstruojamos? Ką simbolizuoja?..
Pagrindinės pastato durys labai svarbios. Tai liudija stropiai išpuošti pilių, rūmų, bažnyčių įėjimai, senamiesčio namų durys bei jų nišos. Jos ne tik fizine, bet ir dvasine prasme gynė nuo nelaimių ir blogio, kuris gali patekti iš lauko ir sudrumsti šeimos ramybę. Apsaugą nuo pavojų garantavo ne tik tvirta durų konstrukcija, bet ir puošybos simbolika.

Juk nemanote, kad amžių tėkmėje simbolių ir stichijų galios pasikeitė ar išseko? Vadinasi, verta įsidėmėti senovės meistrų gudrybes.

Kai vieta namui jau išrinkta, pirmiausia reikėtų apsispręsti, į kurią iš keturių pasaulio šalių norite atgręžti pagrindines namų duris, kurioje sienos vietoje (palankiausia viduryje) ir kokio dydžio jas iškirsite.

Pagrindinės lauko durys turėtų būti platesnės už kitas, tačiau proporcingos. Pernelyg mažos ribotų namo gyventojų galimybes, suspaustų jų mintis, gniuždytų polėkius. Pro pernelyg dideles gali ištekėti daug gyvybiškai svarbios ir brangios namų energijos.

Labai svarbu- matmenys. Nevykusiai parinkti jie nuolat atsirūgsta: kiekvienąkart įeidamas pro tokias duris žmogus netenka jėgų; silpnumas gali kamuoti beveik valandą. Idealus durų aukštis- 1,93 m (šifruojamas „daug laimės ir sėkmės“).

Naujų durų įstatymo data taip pat svarbi. Visi senovės išminčiai, nors ir labai skirtingoms tradicijoms atstovavo, tikėjo, jog kiekviena pradžia turi globėją danguje. Kurią dieną geriausia įstatyti duris, o kurią įrenginėti virtuvę, patarti gali astrologai.

Beje, pagrindinės namų durys turėtų atsidaryti į vidų (kviesti užeiti), o ne į išorę (atstumti, ginti šalin). Gaila, kad Lietuvoje galiojančios priešgaisrinės saugos taisyklės reikalauja priešingai.

Būtina pagalvoti apie tai, kokį įspūdį durys darys prie jų prisiartinusiam žmogui. Pirmojo įspūdžio energija- itin stipri ir skvarbi. Dėl šios priežasties derėtų pasirūpinti ir tuo, ką žmogus patirs jau įžengęs vidun.

Vieta, pro kurią patenkama į namą, atspindi šeiminin­ ko požiūrį į pasaulį ir savo gyvenimą.

Neginčytina tiesa: vieta, pro kurią patenkama į namą, atspindi šeimininko požiūrį į pasaulį (vaizdas, matomas iš išorės) ir savo gyvenimą (reginys, atsiveriantis atsidūrus šiapus slenksčio). Pavyzdžiui, durys, kurių neįmanoma atidaryti iki galo (trukdo įvairios užsklandos ar grotos) išduoda ribotą namo gyventoji} pasaulėžiūrą, interesų siaurumą. Jeigu durys lengvai ir plačiai atsiveria į erdvų prieškambarį, galima neabejoti- namų šeimininkai yra giedro būdo žmonės, atviri naujiems sumanymams ir pažintims. Pagrindinės durys, atsiveriančios tiesiai į vaikų kambario įėjimą, rodo, kad svarbiausia šiuose namuose yra vaikai. Nesunku susiprotėti, kas namų gyventojams tampa nuolatinės traukos centru, kai didžiosios durys įtaisomos tiesiai priešais virtuvę. Žinoma, valgymas. Lauko durys „žiūrinčios“ į namų šeimininko darbo kambarį – akivaizdi nuoroda į tai, kas čia valdo ir kieno nuomonė yra svarbiausia. Užtat, kai visus įžengiančiuosius pro lauko duris iškart pasitinka atlapa svetainė, aišku, kad šių namų gyventojams patinka bendrauti, jie myli žmones ir jų keliamą šurmulį, o draugai ir bičiuliai bei visų jų reikalai visada sulaukia dėmesio, supratimo. Iškalbinga detalė- pagrindinės namų durys vienoje linijoje su įėjimu į miegamąjį…

Veidrodiniai tvarkdariai

Image by Freepik

Tik aršus priešas pasirūpintų, kad pagrindinės durys atsidarinėtų tiesiai priešais vonios (dar siaubingiau- tualeto!) duris. Taip išplanuotiems namams gresia išsekimas. Mat iš lauko atplūstanti gaivi gyvybinė energija, užuot pamaitinusi ir sustiprinusi gyvenamąją aplinką, patenka tiesiai į vonios ar tualeto angas ir su visokiais nešvarumais išplaunama lauk.

Be to, jūs tikrai nenorite, kad šeimos pinigai palengva išdulkėtų, lyg skersvėjų išpustyti. Todėl pasirūpinkite, kad pagrindinės namų durys neatsidurtų vienoje linijoje su dūmtraukiu. Antraip pavojus kils ne tik turtui, bet ir šeimos narių reputacijai, geram vardui.

Jeigu išdėstyti duris kitaip per vėlu, per sunku, padėtį šiek tiek pagerintų veidrodžiai. Pakabinti ant tualeto ar vonios kambario durų jie naudingą energiją sulaiko ir grąžina atgal. Pageidautina, kad veidrodis dengtų daugiau nei pusę durų paviršiaus.

Atsargiai, siena!

Ne ką geriau, kai peržengęs namų slenkstį žmogus „atsitrenkia“ į akliną sieną. Ilgainiui tokių namų gyventojams ima stigti vilties, jie praranda gebėjimą matyti perspektyvą, tuo pačiu ir gyvenimo džiaugsmą. Nereikia laukti kol šios nemalonios prognozės pasitvirtins. Nebloga išeitis- malonus akiai paveikslas, tokioje vietoje geriau didesnio formato. Galima pamėginti pagerinti situaciją veidrodžiu: pakabinti jį taip (kiek palenktą, pakreiptą), kad atspindėtų kur nors toliau esantį langą ar kitą šviesos šaltinį. Žinoma, ant tamsios sienos būtina pritaisyti šviestuvą.

Lango link skriejanti energija svilina

Paprastai namas turi ne vienerias duris. Pagalbinės durys, pasirodo, irgi svarbios. Teigiama, jog gyvenant namuose, kur varstomos tik vienos durys, žmogų gali apimti apatija. Savijauta prastėja dėl medžiagų apykaitos sutrikimų, vidurių užkietėjimo ir panašių bėdų. Daugiabučiuose namuose pagalbinių vaidmenį puikiai atlieka balkono durys. Nepalanku, jeigu abejos durys (pagrindinės ir pagalbinės) yra tiesiai vienos priešais kitas. Susidaro savotiškas „koridorius“, kuriuo namų gyvybinė energija iškeliauja: žmonės jaučia silpnumą, dažniau serga, pašlyja jų finansiniai reikalai.

Naudingą energiją sulaikyti padeda virš durų pakabintos užsklandos iš įvairių karoliukų arba bambuko vamzdelių.

Gana pavojinga, kai durys yra tiesiai priešais langą. Jeigu pakeisti neįmanoma, verta pasirūpinti bent tuo, kad prie lango nestovėtų darbo stalas ar lova. Antraip, toje vietoje dirbančiojo arba miegančiojo gyvybinė energija bus vagiama ir išnešiojama.

Galiausiai primename tai, ką visi nuo mažens žino: niekada nestatykite lovos galu į duris. Juk nenorime, kad dar vieną anksčiau laiko išneštų kojomis į priekį.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker