Stilius

Diržas- reikalingas aprangos akcentas

Diržas- tai aksesua­ras, kuris madingas ir reikalingas visais metų laikais. Įvai­riausio pločio rasite dauge­lio garsių dizainerių kolek­cijose. Kaip paprasčiausia odos ar audinio juosta tapo tokiu svarbiu aprangos akcentu? Taip nutiko dėl to, kad šis aksesuaras atlieka ne vieną funkciją: prilaiko drabužį, paįvairina aprangą ir modeliuoja figūrą. Tin­kamai parinktas diržas gali padailinti jūsų kūno linijas, o netinkamai- jas sudar­kyti. Todėl, Ieškodama šio aksesuaro, būkite labai atidi ir atsižvelkite į savo figūros ypatumus.

Juodą suknelę sujuosusi puošniu diržu, kuklų drabužį akimirksniu paversite vakarine eilute. Tačiau nepamirškite, kad šis aksesuaras – ne tik puošmena, bet ir priemonė figūrai modeliuoti, todėl rinkdamasi jį būkite labai atidi.

Apvalaini klubai. Jei apatinė kūno dalis stambes­nė už viršutinę (siauri pečiai, lie­kna talija, platūs klubai, apvalūs sėdmenys ir stambios šlaunys), jokiu būdu nejuoskite diržu klu­bų. Nebent trokštate pabrėžti plačiausią kūno vietą. Jums labiausiai tinka ant liemens juosiami diržai. Venkite itin plačių ir labai siaurų, rinkitės vidutinius – maždaug 2 cm plo­čio. Labai platus arba siaurutis diržas tik dar labiau paryškins didelį skirtumą tarp klubų ir liemens.

Platus liemuo. Jei liemuo platus, būtų neprotinga tai dar labiau pabrėžti. Jūsų užduotis- nukreipti dėmesį į klubus. Taigi diržu turėtumėte juosti ne taliją, o klubus – atro­dysite aukštesnė ir grakštesnė. Drąsesnėms turime kitą pasiūly­mą: jei mėgstate vilkėti po krū­tine parauktus drabužius, pamė­ginkite šią vietą apjuosti diržu. Kad liemuo atrodytų lieknesnis, o klubai platesni, galite griebtis ir tokios gudrybės: užsisegti pūstą sijoną, o liemenį papuošti vidutinio pločio diržu. Niekada nepirkite per trumpo diržo. Jei jį susegsite tik per paskutinę sky­lutę, žvelgiant iš šalies, atrodys, kad liemuo daug platesnis, nei yra iš tiesų.

Liaunas liemuo

Jei esate liekna it nendrė ir turite liauną liemenį, būtinai jį pabrėžkite plačiu diržu. At­rodo, kad ši madinga tenden­cija sukurta būtent jums, nes kitokio sudėjimo moterims labai platūs diržai retai tinka. Jūsų drabužinėje turėtų atsi­rasti vietos įvairiausio pločio, skirtingų spalvų ir medžiagų diržams, kuriuos galėtumėte derinti prie bet kokios apran­gos. Kadangi esate liekna, diržą galite juostis tiek ant plonyčio audinio suknelės, tiek ant megztinio ar švarkelio. Ir visai nesvarbu, kokį aksesuarą pasirinksite. Svarbiausia, kad jis būtų ten, kur reikia, – ant liauno liemens.

Dar šis tas

 • Jei jūsų liemuo labai ilgas, rinkitės kuo platesnį diržą: figūra atrodys proporcingesnė. Jums taip pat tiks akse­suaras iš kelių plonų dirželių. Vienu metu galite segėti 2- 3 diržus.
 • Toms, kurių liemuo trum­pas, rekomenduojama diržu juosti ne taliją, o šiek tiek žemiau. Diržas turėtų būti tokios pat spalvos kaip dra­bužis. Jei vis dėlto norite dir­žu apjuosti liemenį, rinkitės kuo siauresnį.
 • Didelės krūtys vizualiai sutrumpina liemenį, todėl reikėtų vengti itin plačių dir­žų ir korsetų.
 • Jei jūsų kojos trumpos, diržas ant klubų ilgio joms
 • tikrai nesuteiks. Siluetas vizualiai pailgės, jeigu diržą segėsite šiek tiek virš liemens linijos.
 • Jei esate smulki ir žemo ūgio, atsisakykite plačių diržų su didelėmis, gausiai dekoruotomis sagtimis. Tokia puošmena jus užgožtų. Jeigu norite atrodyti aukštesnė, rinkitės tokios pat spalvos kaip drabužis diržą.
 • Stambioms moterims labai svarbu pasirinkti tinkamo pločio diržą. Siauras papras­čiausiai pradingtų, o itin pla­tus atkreiptų dėmesį į kūno apimtis. Taigi geriausiai įsigy­ti vidutinio pločio aksesuarą.
 • Diržas turi idealiai tikti. Pernelyg stipriai suveržtas, įsirėžęs į šonus išsyk pridės papildomų kilogramų.

Apie dydžius
Perkant diržą, būtina jį pasimatuoti. Išsirinkti tinkamą ilgį padės užrašai etiketėje. Diržo dydis paprastai būna nurodytas centimetrais arba raidėmis. Atminkite: šis aksesuaras turėtų būti bent 5 cm ilgesnis už jūsų liemens apimtį, kad galėtumėte užsisegti jį per trečią- ketvirtą skylutę.

Spalva ir medžiaga

Diržams gaminti dažniausiai naudojama natūrali arba dirb­tinė oda, tekstilė, brezentinės juostos, plastikas ir tamprūs audiniai. Šiltajam metų laikui verta įsigyti iš odos juostelių ar virvelių pintą aksesuarą.
Neretai diržai dekoruojami metalo kniedėmis, grandi­nėlėmis, kutais, apsiuvami įvairiaspalviais karoliukais ir blizgiais žvyneliais, apklijuoja­mi plunksnomis. Labai dažnai dekoruojama tik diržo sagtis: apklijuojama kristalais ar plas­tiko detalėmis.

Ryškių spalvų, blizgių medžia­gų, gausiai dekoruoti diržai pa­ prastai derinami su laisvalaikio apranga. Rinkdamasi diržą prie darbo kostiumo, pirmenybę teikite ne puošnumui, o kokybei. Diržas turėtų būti gana kuklus, bet pagamintas iš itin geros kokybės medžiagų.

Kad pirkinys nenuviltų

 • Pirmiausia apsispręskite, kokia turėtų būti pasirink­ to diržo paskirtis: gal jis reikalingas tik kelnėms ar sijonui prilaikyti, o gal ieš­kote puošnios detalės, kuri paįvairintų jūsų aprangą?
 • Pabandykite įsivaizduoti, kur pritaikysite diržą. Ar versite tik į džinsus, ar į darbo kostiumą, ar bandysite priderinti prie vakari­nės aprangos?
 • Jei ieškote universa­laus diržo, kuriuo juositės bevelk kiekvieną dieną, rinkitės klasikinį neutralios spalvos, patogų ir geros kokybės.
 • Rengiatės pirkti diržą, kurį versite į kelnes ir sijo­nus? Būtinai pamatuokite visų drabužių kilpelių plotį ir išsirinkite tokį, kuris tiktų prie įvairių drabužių.
 • Jei ieškote geros ko­kybės gaminio, kurį ilgai
 • Nešiotumėte, pasvarstykite apie natūralios odos diržą. Pirkdama atkreipkite dėme­sį į aksesuaro kraštą. Dirb­tinės odos bus tvarkingai užlenktas į vidų ir apsiūtas arba priklijuotas. Iš natūra­lios odos pagaminto diržo kraštas paliekamas neap­dirbtas.
 • Patikrinkite sagties ada­tėlę: jos galas neturėtų būti labai aštrus, kad nesugadin­tų drabužių.
 • Apžiūrėkite, ar diržo galas neatspuręs. Jei jis užsibaigia metaline detale, patikrinkite, ar ji tvirtai su­ spausta.
 • Atidžiai apžiūrėkite vi­sas diržo apdailos detales. Ar metalo kniedės tvirtai užspaustos, ar karoliukai ir žvyneliai kruopščiai prisiūti.
 • Jei planuojate diržu puoš­tis tik retkarčiais, jis gali būti ir prastesnės kokybės, tačiau labai dekoratyvus: ryškių spalvų ar gausiai de­koruotas.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker