Grožis

Akys ir oda aplink akis

Kai kurie žmonės akis galbūt apibūdina kaip sudėtingą regos organą, kiti sako, kad akys- sielos veidrodis. Teisūs ir tie, ir anie. Be to, akys- pati gražiausia ir išraiškingiausia veido dalis, leidžianti ne tik suvokti mus supantį pasaulį, bet ir apie mus pačius pasakyti kartais dau­giau, nei patys norėtume.

 Oda aplink akis- labai plonytė, daug plo­nesnė nei viso veido. Ji sausesnė, į ją patenka mažiau kraujo, poodinių riebalų sluoksnelis- ypač plonas.

Kadangi oda aptraukia kaukolės akiduobę, ji neturi kaulinio pamato ir dėl nuolatinių judesių lengvai išsitempia bei greičiau raukšlėjasi. Būtent oda aplink akis sensta pirmiau­sia, raukšlelėmis išduodama amžių. Pirmosios atsiranda mimikos raukšlelės, simpatiški juoko spinduliukai, kurie su metais gilėja ir nebe­atrodo tokie mieli.

Su oda aplink akis reikia elgtis labai atsar­giai, netampyti jos valant makiažą. Akis būtina saugoti nuo saulės spindulių, kurie pažeidžia kolageno pluoštus ir dėl to atsiranda anks­tyvųjų raukšlelių. Saulėtomis dienomis iš namų neikite be tamsių akinių, kurių stiklai nepraleidžia ultravioletinių spindulių. Pasirink­damos akinius žiūrėkite, kad jie būtų ne tik gražūs, madingi, bet ir patogūs: nesunkūs, nekristų nuo nosies, jų kojelės- reikiamo ilgio, nespaustų ausų.

Jeigu esate trumparegė ir, norėdama ką nors geriau įžiūrėti, visąlaik prisimerkiate, o vaikš­čioti su akiniais kažkodėl varžotės, rinkitės- ar raukšlės, ar vis dėlto akiniai. Yra dar viena išeitis- kontaktiniai lęšiai. Be savo tiesioginės funkcijos, jie gali keisti akių spalvą.

Image by cookie_studio on Freepik

Odą aplink akis reikia prižiūrėti itin atidžiai, nes dažnai ji būna labai jautri. Daugeliui galbūt tinka ir visos veido odos priežiūros priemonės; kitos moterys tušą nuo blakstienų nuplauna paprastu muilu- ir nieko. Bet tai- tik iki tam tikro laiko. Geriau naudotis specialiomis, švelniomis priemonėmis.

Oda aplink akis ir pačios akys- lengvai pažeidžiamos. Akyje yra daug nervų galūnių, tad ir menkiausia dulkelė labai jaučiasi. Jeigu į akį kas nors įkrito, viršutinį voką atsargiai patempkite pirmyn, paskui truputį žemyn, pamirksėkite, paplaukite akį vandeniu ar tiesiog paašarokite. Ašaros visąlaik drėkina akies apvalkalą, be to, jose yra antibakterinės medžiagos lizocimo.

Atsiradus uždegimui, pačioms gydytis nerei­kėtų. Lašų akims nepasikonsultavus su gydy­toju taip pat nevertėtų naudoti. Vienuose yra antibiotikų, kituose- hormonų. Savarankiškai juos pasirinkus, uždegimas gali tik sustiprėti.

Akių uždegimas gali atsirasti dėl daugelio priežasčių. Tai gali būti alergija, konjunktyvitas, miežis ar erkutė, tad prieš imdamasi liaudiškų priemonių, geriau pasitarkite su gydytoju.

Kalbant apie kasdienę odos aplink akis priežiūrą, reikėtų prisiminti: kad ir koks bran­gus bei prašmatnus būtų kremas paakiams, rau­kšlių visam laikui jis nepašalins, o tik kuriam laikui patemps odą. Antra, jį sunaudoti reikia per tris, daugiausia- per keturis mėnesius. Atsiminkite, kad kremas dėl nuolatinio kontakto su oru ir pirštais oksiduojasi bei genda, todėl jeigu jį naudosite pernelyg ilgai, užuot padėjęs, kremas pradės kenkti. Būtent todėl kremas akims fasuojamas mažais indeliais ar tūbelėmis po 5-15 ml (tūbelėms reikėtų teikti pirmenybę). Jeigu pasenusį kremą išmesti gaila, juo galima tepti rankas ar pėdas- nepakenks.

Jautrią odą prižiūrėti gana sunku. Yra firmų, gaminančių specialią kosmetiką vien tik jautrios, lengvai sudirginamos odos priežiūrai, tačiau reikia prisiminti vieną bendrą taisyklę: vienai moteriai tas pats kremas tinka, o kitai nuo jo patinsta vokai.

Išsirinkti savo odai tinkantį kremą ir prie­mones makiažui nuplauti teks bandymų ir klaidų keliu, o jų pasirinkimas- didžiulis. Gaminami ir įvairūs losjonai, koncentratai ampulėse, kaukės odai aplink akis (viršutinis judrus vokas niekada niekuo netepamas), kaukės- geliai, kaukės- kremai, kaukės- pleistrai, kurie trumpam gerai išlygina odą.Pabrinkti ir užtinti akys gali dėl įvairių prie­žasčių. Norint pašalinti akių patinimą, rytais galima dėti kompresus iš arbatos maišelių (juos reikia užplikyti, o paskui šaldytuve atšaldyti) arba iš anksto paruošti ramunėlių ar šalavijų nuoviro, nukoštą skystį sušaldyti, ledo kubelius suvynioti į nosinę ar marlės servetėlę ir dešimčiai minučių pridėti prie akių. Gerai padeda kompresai iš žalių bulvių. Bet kas gali garantuoti, kad ta bulvė buvo auginama be nitratų?

Maišeliai po akimis gali atsirasti ir vaikystėje dėl paveldėtos apatinių blakstienų sandaros.

Šiuo atveju, nevienodai pasiskirsčius poodi­niams riebalams, po akimis atsiranda išvaržos, kurių arbata ar bulve tikrai nepavyks pašalinti. Apatinių vokų išvaržą galima pašalinti transkonjuktyvia blefaroplastika. Rezultatas išliks kelerius metus.

Šalinant mimikos ir amžiaus raukšles gali­ma apsieiti ir be chirurginio įsikišimo. Smulkios raukšlelės išnyksta naudojant injekcinius preparatus, o gilesnės raukšlės šalinamos dermabrazija ar lazeriu.

Nuo pervargimo, streso, blogos savijautos po akimis gali atsirasti tamsūs ratai. Dažniausiai tai- užsistovėjusio kraujo ir limfos padariniai. Tada akys atrodo įkritusios, pavargusios. Šiuo atveju nepadės ir stebuklingoji bulvė ar arbatos paketėlis, nebent tik šiek tiek. Galima naudoti specialius kremus, tačiau geriausias vaistas- gilus, ilgas miegas, o po jo- pasivaikščiojimas gryname ore.

Tamsius ratilus po akimis užmaskuoti len­gviau nei raukšles. Tam nebūtinas makiažas, pakaks specialaus kremo ar pieštuko. Tokiame kreme akims gali būti įvairių priedų, jis gali tonizuoti, bet tai gali būti ir paprasta deko­ratyvinė kosmetika. Ją reikia tepti žemiau vidinio akies kampo, tik mėlynes, nesiekiant išorinio kampo, kad kremas su dažais nesu­sikauptų klostėse ir neparyškintų raukšlių.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker