Grožis

10 kovos su raukšlėmis būdų

Raukšlės nėra neišvengiamos. Odos specialistai mano, kad daugeliui odos pokyčių išvengti tereikia šiek tiek žinių ir tam tikrų pro­cedūrų. Štai dešimt patarimų, kuriuos vertėtų įsiminti, nesvarbu, kiek jums metų.

1. Saugokite odą nuo saulės

Saulės spinduliai- pavojingiausias odą sendinantis veiksnys. Apsauginiu kremu odą turėtumėte tepti kiekvieną dieną visais metų laikais, tada oda nepradės be laiko senti, be to, nenudegs. Šaltą žiemą saulės spinduliai tokie pat akty­vūs kaip ir karštą vasarą, todėl saugotis jų reikia visą laiką.

2. Nerūkykite

Rūkymas greitina senėjimą: oda netenka deguonies, lėčiau susidaro naujos ląste­lės. Oda papilkėja, praranda skaistumą, o aplink burną gali atsirasti raukšlių, nes užkietėję rūkaliai, traukdami cigaretės dūmą, nuolatos rauko lūpas.

Image by nensuria on Freepik

3. Gerai valykite odą

Daugybė nebejaunų moterų nebeišvalo savo odos taip gerai, kaip derėtų, nes mano, kad nuo to oda sausėja ir atsiran­da raukšlių. Tačiau, kad oda spindėtų jaunyste ir gaiva, būtina nuo jos nuvaly­ti negyvas ląsteles, nešvarumus ir dažus. Nereikia naudoti aštrių valiklių- dau­gumai moterų puikiai tinka valomieji kremai, kurie paskui nušluostomi vata. Jei jūsų oda labai sausa, pabandykite užtepti riebaus valiklio ir pamasažuoki­te veidą. Kelias minutes valiklį palaiky­kite ant odos, paskui jo perteklių nuplaukite šiltu vandeniu.

4. Gerai drėkinkite veidą

Kasdien tepkite veidą drėkikliu arba kartą per savaitę imkitės rimtesnės pro­cedūros. Galite užsidėti maitinamąją kaukę arba storai užtepti įprasto drėkiklio ar naktinio kremo. Palikite jį ant veido 5-10 min., paskui nušluostykite servetėle. Kad poveikis būtų didesnis, kremą tepkite ant drėgnos odos.

5. Pagyvinkite kraujotaką

Nusipirkite švelnaus grandiklio ir, kad oda nuolatos būtų švelni ir lygi, kartą per savaitę nusivalykite juo veidą. Be to, nuo šios procedūros į paviršinį odos sluoksnį pritekės daugiau kraujo- oda pasidarys rausva, greičiau atsinaujins ląstelės. Tokį pat rezultatą gausite, šva­riu skutimosi šepetėliu išmuilinusi veidą putojančia priemone.

6. Slėpkite raukšles

Raukšles galima paslėpti neseniai išras­tomis priemonėmis: šviesą atspindin­čiais makiažo pagrindo preparatais, maskuojamaisiais preparatais ir pudra. Juose yra švytinčių dalelyčių, kurios at­muša šviesą nuo veido. Dėl to raukšlės mažiau pastebimos, o jūsų oda atrodo stebėtinai skaisti.

7. Nuolatos palepinkite odą

Odai reikia ne tik nuolatinės priežiū­ros- ne pro šalį retkarčiais ją ir pale­pinti: pamasažuoti, patepti serumu ir senėjimą stabdančiu kremu. Šitas papil­domas priemones reikėtų naudoti nuo­latos, nes oda nuo jų tampa kur kas gra­žesnė.

8. Paisykite oro

Dėl labai šalto arba karšto oro oda ne­tenka jai būtinos drėgmės, pasidaro sausa ir kur kas jautresnė. Taip pat odą paveikti gali ir centrinis šildymas. Todėl nuolatos drėkinkite odą, o preparatą rinkitės pagal metų laiką.

Pvz., žiemą jums tikriausiai prireiks riebesnio kremo, kuris apsaugos nuo šalčio ir nešals ant odos paviršiaus. Kai karšta, odai geriau tinka neriebūs kre­mai. Kad jie geriau veiktų, prieš tai odą galite patepti keliais lašais serumo.

9. Būkite švelni

Tepdama ant odos kosmetikos preparatus arba dažydamasi, jos netampykite. Ypač jautri apyakių oda- čia pirmiausia išryškėja senėjimo požymiai. Smarkiai braukiant, oda gali išsitempti ir susiraukšlėti. Todėl visada braukykite labai švelniai ir, jei tik įmanoma, aukštyn, o ne žemyn. Be to, nenaudokite prepara­tų, nuo kurių oda peršti, dega, darosi jautri. Jei tik pajutote ką nors panašaus, iškart liaukitės naudojusios tą prepara­tą ir įsigykite švelnesnį.

10. Protingai dažykitės

Šiais laikais odai naudingi ne vien tik odos priežiūros preparatai. Dabar dau­gelyje makiažo preparatų yra UV filtrų ir maitinamųjų komponentų. Jie odą ne tik gražina, bet ir teigiamai veikia. Taigi išbandykite šiuos gaminius- tai ypač verta, jei dažotės visai dienai.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker