Grožis

Grožio klaidos- smulkios, bet pastebimos

Kartais moters grožį ir patrauklumą lemia, regis, visiškai nereikšmingos smulkmenos. Galbūt jos nekrinta į akis, tačiau papildo nepriekaištingą įvaizdžio visumą. Subėgęs į raukšleles paakių kremas, šerpetojanti blizgesiu paryškintų lūpų oda ar neestetiškai želė sulipinti plaukai moters pastangas atrodyti nepakartojama paverčia niekais akimirksniu. Kaip išvengti smulkių, bet pastebimų grožio klaidų?

Nors ir ne matomiausia kūno vieta

Papilkėjusi, raukšlėta ir suragėjusi alkūnių oda byloja, kad laikas imtis jos priežiūros. Geriau­sia priemonė- kremas su vaisių rūgštimis. Suskeldėjusią bei šiurkščią padų odą, be reguliaraus jos šveitimo, būtina minkštinti kremais, kurių sudėtyje yra šlapalo.

Praustis būtina, tačiau…

Žiemą kuo dažniau norisi pasilepinti šiltoje vonioje, kuri gerai atpalaiduoja, pakelia nuotaiką ir sušildo. Tačiau vertėtų žinoti, kad maudynės karštame vandenyje, pernelyg dažnai naudojami kūno plovikliai sausina odą. Be to, gali pakenkti nepakankamas nusausinimas po prausimosi. Kūno oda taip pat gali išsausėti nuo kelių sluoksnių šiltų, ją erzinančių drabužių. Šaltuoju metų laikotarpiu ilgas maudynes vonioje iškeiskite į 10- ies minučių drungną dušą, naudokite švelnias drėkinamąsias prausimosi priemones. Nusišluosčiusios kūną ištepkite drėkinamuoju pieneliu arba emulsija. O jei vis dėlto esate iš tų, kurios nemėgsta dažnai panirti į šiltą vonią, įpilkite į ją šiek tiek odą minkštinančio bei riebinančio vonios aliejaus.

Pleišėjančios nagų odelės

Neretai šaltuoju metų laiku nagų odelės ima šerpetoti ir tampa skausmingos. Taip dažniausiai atsitinka dėl vitaminų (ypač A ir B) stygiaus bei dėl išsausėjimo. Pleišėjančias nagų odeles venkite šalinti mechaniniu būdu, t. y. nekarpykite. Pirmiausia minkštinkite ir sudrėkinkite jas specialioms odelių minkštinamosiomis bei maitinamosiomis priemonėmis- kremais arba aliejais, kurie minkština pleišėjančias odeles ir pristabdo jų augimą, dezinfekuoja ir mažina paraudimus. Rankas panašiais atvejais trumpai pamerkite į šiltą vandenį su trupučiu druskos arba ištepkite šaukšteliu šilto aliejaus su keletu lašų jodo.

Image by mdjaff on Freepik

Geltonuojantys nagai

Jeigu naudojate savaiminio įdegio kremą, jis, nekruopščiai nuplautas, ne tik ant odos, bet ir ant nagų palieka gelsvą atspalvį. Be to, nagai gali tapti gelsvi dėl jūsų mėgstamo spalvoto nagų lako. Jo sudėtyje paprastai būna spalviklių ir polimerų, kurių žymės matyti net tada, kai ryškų manikiūrą esate jau senokai pamiršusi. Vienintelė išeitis- prieš tepant nespalvotu laku nagus būtinai padengti specialiu lako pagrindu. Jį patariama naudoti ir tuomet, kai dažniau dažote šviesaus atspalvio laku. Į lako pagrindo sudėtį įeina įvairių regeneruojančių ir stiprinančių medžiagų, kad nagai augtų stiprūs, sveiki ir nelūžinėtų.

Sulipę plaukai atrodo nekaip

Jei plaukai yra ploni ir švelnūs, balzamu reikėtų tepti tik pačius galiukus, o ne visą galvą. Sutepti balzamu plaukai tampa sunkūs, šukuosena priglunda prie galvos. Be to, plaukus žiemą neretai stipriai suslegia ir galvos apdangalai. Panašiais atvejais balzamą vertėtų pakeisti purškiamąja kauke ar purškiamąja priemone su keratinu, o šukuoseną formuoti nestiprios fiksacijos laku ar želė. Reikėtų vengti plaukų vaško ir riebaus plaukų kremo. Plonų plaukų nepatariama auginti ilgesnių kaip iki pečių. Jų ilgis turėtų derėti su purumu.

Nevienoda plaukų spalva

Turite susitaikyti su tuo, kad nuolat dažydamos plaukus, ypač- nuo natūralios jūsų plaukų spalvos gerokai besiskiriančiu atspalviu, būsite priverstos reguliariai dažyti ataugančių plaukų šaknis. Jei tai pernelyg vargina, įsigykite dažomąjį šampūną, putas ar balzamą, kurie šiek tiek padeda išlyginti dažytų ir ataugančių ties šaknimis plaukų spalvą. Besišakojantys plaukų galiukai dažniausiai- ilgaplaukių ir garbanių rūpestis. Plaukus nuo šakojimosi šiek liek gali apsaugoti specialios priemonės, pavyzdžiui, plaukų galiukų stiprinamasis serumas, tačiau geriausia išeitis- juos pakirpti.

Šaltuoju metų laikotarpiu nuo žvarbaus vėjo, šalčio šiek tiek apsaugo ir kokybiška, atitinkanti odos tipą kreminė pudra.

Pavojingas ne tik šaltis

Esant šaltam orui patariama drėkinamuosius kremus pakeisti maitinamaisiais apsauginiais. Tačiau žiemą odą taip pat būtina drėkinti, mat rimtas išmėginimas jai yra ir šaltis, ir sausas patalpų oras. Net tradiciškai riebia laikoma oda žiemą gali išsausėti, todėl labai svarbu ne tik šalinti riebų jos blizgesį, bet ir naudoti jai tinkamą drėkinamąją priemonę. Tiesa, drėkinamaisiais kremais veidą rekomenduojama tepti vakare arba būnant patalpose. Drėkinamasis kremas nepadarys žalos, jei juo tepsite veidą likus kelioms valandoms iki išėjimo. Atsisakyti šio kremo reikėtų nebent tuomet, kai ištisą dieną tenka praleisti lauke arba kai spigina 25° C šaltis. Tarp kitko, žiemą geriausia atsikratyti pigmentinių dėmių ir balinti veidą, nes saulės aktyvumas šiuo metu mažiausias.

Pasirinkite tinkamiausią kremą

Žiemai skirti vadinamieji barjeriniai kremai ypatingi tuo, kad jų sudėtyje esančios specialiosios medžiagos prasiskverbia į gilesnius sluoksnius ir sulaiko drėgmę pačiose odos ląstelėse, todėl ji nenušąla. Pasitepus veidą šiais kremais į gatvę galima eiti ir šaltą dieną, nes augaliniai aliejai bei susmulkinti iki molekulių dydžio riebalai nestingsta šaltyje ir apsaugo odą nuo žvarbaus oro, neleidžia išgaruoti drėgmei. Šie kremai, dar vadinami šalčio kremais, veiksmingai apsaugo, kartu sulaiko drėgmę odoje.

Smulkios raukšlelės lūpų nepuošia

Dažniausiai tai- rūkančių moterų grožio rykštė. Prižiūrėdamos lūpas turėtumėte odą aplink jas retkarčiais švelniai pamasažuoti šveičiamuoju kremu (valydamos veidą smulkiagrūdžiu kremu) ir naudoti specialią priemonę nuo raukšlių.

Dažydamos lūpas nepamirškite, kad blizgūs dažai išskysta greičiau nei matiniai. Lūpų makiažas bus patvaresnis, jei apibrėšite jas kontūriniu pieštuku arba prieš dažydamos patepsite drėkinamuoju kremu. Jei lūpos nušerpetojo, venkite sodrių ir ryškių dažų, kurie dar labiau paryškina paviršiaus nelygumą. O jei ant lūpos atsivėrė žaizdelė, tačiau norite pasidažyti, ją „užklijuokite” kiaušinio baltymo pievele.

Plaukeliai ant veido nereikalingi

Jeigu tai tik keli plaukeliai, galite juos pašalinti pincetu. Tačiau jei plaukeliai atauga nuolat, pasiryžkite elektrolizės procedūrai kosmetikos salone. Paveikti elektros srovės, jie turėtų išnykti visam laikui. Pasitaiko, kad praėjus kelioms savaitėms po šios procedūros plaukeliai gali ataugti (tai visiškai įmanoma).

Susilpnėjusias blakstienas atgaivinsite tušu, praturtintu proteinais, keratinu ar pantenoliu.

Tuomet turėtumėte vėl apsilankyti kosmetikos salone, kadangi pešiodamos savarankiškai tik pasidarysite daugiau rūpesčių. Jei plaukelių yra daugiau nei, tarkim, dešimt, geriausia juos pašalinti lazeriu. Šis būdas ypač pasiteisina tuomet, kai veido oda šviesi, o plaukeliai tamsūs. Po šios procedūros plaukeliai negadins veido jeigu ne visą laiką, tai bent kelerius metus.

Tušo gabaliukai ant blakstienų

Jei paskutinį kartą tušą pirkote prieš pusę metų- tai ženklas, kad turite jį pakeisti nauju. Pasenęs tušas- dažniausia gumuliukų atsiradimo ant blakstienų priežastis.

Blogiausiu atveju makiažą įmanoma išgelbėti tušą šiek tiek praskiedus mineraliniu vandeniu (vandeniui atsparų- akių lašais). Jei tušo trupiniai jau pakibę ant blakstienų, nesunkiai jų atsikratysite kosmetine vata, suvilgyta akių valikliu, braukdamos išilgai blakstienų.

Neleiskite paakiams išsausėti

Švelni, bet išsausėjusi paakių oda, užtepta maskuojamuoju pieštuku, kartais gali nuvilti labiau nei juo visai nepatepta. Taigi norimo rezultato galite ir nesulaukti. Patepus maskuojamuoju pieštuku sausas odos vietas, dar labiau išryškėja jų nelygumas, o korektorius neretai susibėga į paakių raukšleles. Užuot naudojusios šią priemonę, tokiais atvejais rinkitės švelniai rožinio atspalvio makiažo pagrindą arba kreminę pudrą, tačiau užtepkite labai plonu sluoksniu.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker