Patarimai dažančioms plaukus
Einate į parduotuvę, perkate jums patikusius plaukų dažus ir dažotės jais plaukus. Tačiau ne visada esate patenkinta rezultatu: spalva išėjo visiškai ne tokia, kokios tikėjotės. O ir plaukai atrodo negyvi. Kad plaukų dažai nekrėstų nemalonių netikėtumų:
1. Pirkite tik žinomų firmų produkciją. Tai kainuoja brangiau nei nežinomos kilmės dažai, bet juk šykštus moka du kartus. Prasta produkcija gali nudeginti galvos odą, sužaloti plaukus ir sukelti alergiją.
2. Jeigu mėgstate eksperimentuoti su savo išvaizda dažnai keisdamos plaukų spalvą, nebūtina pirkti patvarių dažų- jums labai tiks atspalvį suteikiančios priemonės. Jos ne tik nekenkia plaukams, bet ir juos apgydo, sustiprindamos plaukų struktūrą ir suteikdamos blizgesio.
Su atspalvį suteikiančiomis priemonėmis jūs galite duoti valią savo vaizduotei. Atspalvį suteikiančios priemonės atlaiko 6-8 plovimus. Jeigu liko senų dažų pėdsakų, kaip tik šios priemonės padės atgaivinti spalvą. Jos nudažo net žilus plaukus, jeigu jų nedaug. Tačiau jei esate brunetė, radikaliai nenusišviesinsite plaukų. (Prireiks stipresnių dažų.)
3. Jei esate tamsiaplaukė, o norite tapti šviesiaplauke, neapsieisite be balinamųjų dažų. Balinamosios priemonės arba iš dalies pašalina plaukų pigmentą, arba visiškai panaikina spalvą. Taigi jos naudojamos tik tada, kai reikia iš esmės pakeisti plaukų spalvą. Tačiau nepiktnaudžiaukite, galite sužaloti plauko struktūrą. Todėl niekada nelaikykite jų ilgiau nei nurodyta instrukcijoje, kitaip plaukai taps panašūs į plaušinę.
Jei būtinai norite tapti blondinė, galite šviesinti ne visus plaukus, o tik atskiras sruogas. Tuomet žalosite plaukus minimaliai. Vis dėlto šią procedūrą geriau atlikti kirpykloje. Jeigu jūsų plaukai blankūs, pamėginkite plaukų dažus su augaliniais komponentais. (Jie veikia plaukus tausojamai.) Šie dažai nušviesina dviem trim tonais net tamsiai rudus plaukus.
4. Jei mėgstate patvarius dažus, rinkitės juos su mažu amoniako kiekiu. Dažymo procesas bus labai malonus: nei stipraus kvapo, nei galvos odos peršėjimo.
5. Užsitepusi ant plaukų dažus, neuždenkite jų polietileniniu maišeliu. Plaukai turi kvėpuoti. Priešingu atveju galite pažeisti ir plaukų šaknis, ir galvos odą. Šiltnamio reikia tik natūralios kilmės dažams chna ir basmai: dažai giliau prasiskverbia į plauko struktūrą ir spalva būna patvaresnė.
6. Jeigu dažai dar laikosi, bet išlindo šaknys, pirmiausia uždažykite šaknis. Užtepkite ant jų dažų ir likus maždaug 5 minutėms iki dažymo pabaigos paskirstykite likusius dažus per visą plaukų ilgį.
7. Visuomet griežtai laikykitės instrukcijos ir neberkite į dažus, jūsų manymu, trūkstamų ingredientų.
8. Rinkitės dažų atspalvį apgalvojusi, kokia bus dominuojanti plaukų spalva. Tai ne taip paprasta kaip atrodo. Apžiūrėjusi savo plaukus saulės šviesoje, pamatysite, kad jie yra tam tikro atspalvio: raudono, geltono ar mėlyno. Išsiaiškinusi pagrindinę savo plaukų spalvą, lengviau parinksite tinkamus dažus. Mažai kas susimąsto, kad maišomi su plaukų pigmentu dažai gali suteikti netikėtą atspalvį. Pavyzžiui, jūsų plaukai – apygelsviai, o jūs norite tapti blondinė su pelenų atspalviu. Jeigu dažysitės pelenų spalvos dažais, tai greičiausiai tapsite žalsva.
Jeigu sunku nuspręsti, koks atspalvis bus sumaišius dvi spalvas, įsiminkite vieną taisyklę: rinkitės tonu šviesesnį atspalvį nei norite. Būsite garantuota, kad vietoj rusvos netapsite tamsiai ruda arba juoda. Jeigu jūsų plaukai pavargo nuo nuolatinio dažymo, leiskite jiems kurį laiką pailsėti arba naudokitės natūraliais dažais. Jie puikiai veikia galvos odą, pristabdo plaukų slinkimą. Plaukams suteikia rudą su auksiniu, raudoną atspalvį. Kai kurios moterys, norėdamos sustiprinti šių dažų poveikį, dažo plaukus tris keturias valandas, tačiau pakanka valandos ar pusantros.
10. Nepamirškite, kad dažomiems plaukams būtina papildoma priežiūra, todėl dažniau naudokitės maitinamaisiais balzamais, gydomosiomis kaukėmis, kurias galite pasiruošti ir savarankiškai.