Grožis

Kaklo odos priežiūra

 Rūpinamės savo veido oda, plaukais. Kaklą paprastai pamirštame. O jam, kaip ir iškirptės sričiai, būtina skirti tiek pat daug dėmesio. Rūpinimasis kaklu – tai gimnastika, masažas ir kaukės. Kaklo oda labai švelni ir jautri. Jeigu ja tinkamai nepasirūpinsite, sulaukus 25 metų jau atsiras pirmosios raukšlelės. Kadangi ant kaklo beveik nėra riebalinio sluoksnio jo raumenys nusilpsta greičiau nei veido ar kitų kūno dalių.

  Įpročio jėga

 Senovės egiptietės, kad išsaugotų lankstų ir grakštų kaklą, nešiojo ant galvos sunkumus ir dėl to turėjo gracingą laikyseną. Moteris, kurios laikysena graži, vaikšto išdidžiai iškelta galva ir atrodo jaunesnė.

Kaklas neišduos amžiaus, jeigu atsikratysite kai kurių blogų įpročių- neskaitysite gulomis ir nemiegosite ant aukštos pagalvės (dėl to net jauniems žmonėms atsiranda skersinių raukšlių). Tačiau, kad ir kokie būtų įpročiai, kad kaklo oda nevystų, ja reikia nuolat rūpintis.

 Kasdienė priežiūra

 Kaklą prauskite įprastu būdu- vėsiu vandeniu su muilu, o po šios procedūros nuskalaukite jį vandeniu su citrinų sultimis, kad oda suminkštėtų. Jeigu kaklo oda labai sausa ir jau linkusi vysti, ji valoma priemonėmis, skirtomis ypač jautriai odai.

 Nusipraususi pasitepkite kaklą dieniniu kremu, kurį naudojate veidui. Pirmiausia patrinkite kremą tarp delnų ir, truputį atmetusi galvą, slystančiais dešinės rankos judesiais patepkite kairiąją kaklo pusę, o kairiosios rankos delnu – dešiniąją kaklo pusę. Judesių kryptis- tik iš apačios į viršų, nuo raktikaulių smakro link. Paskui atlikite švelnų masažą: delnais truputį paplekšnokite kaklo šonus, o smakrą, kur daugiausia riebalų, patapšnokite pirštais.

 Vakare valydamasi veidą, nepamirškite kaklo. Kad oda jaustų visišką komfortą, po valymo patepkite ją riebiu maitinamuoju kremu, kurį paskirstykite pirštų galiukais švelniais judesiais nuo kaklo apačios smakro link. Po kelių minučių, kai kremas susigers, jo perteklių nuspauskite servetėle.

 Kontrasto nauda

 Kaklo oda nevys ir neatsiras dvigubo pagurklio, jeigu du kartus per savaitę uždėsite kontrastinius kompresus. Jie turi gaivinamąjį ir tonizuojamąjį efektą, pagerina kraujo apytaką. Tankią servetėlę arba rankšluostį sušlapinkite pakaitomis tai karštu, tai šaltu vandeniu ir dėkite ant pasmakrės ir kaklo, keisdama servetėlę penkis šešis kartus. Karštą kompresą  laikykite 1-2 minutes, šaltą- 4- 5 sekundes. Pradėkite ir baikite procedūrą šaltu kompresu.

 Atminkite, kad sergant skydliaukės ligomis, terminiai kompresai draudžiami. Apsiribokite šiltais kompresais su vaistažolių nuovirais. Rankšluostį sudrėkinkite liepžiedžių, arbatos, mėtų, šalavijų nuoviru arba pienu. Gerai nuspauskite ir apvyniokite kaklą 15- 20 minučių. Padaužykite pasmakrę rankšluosčiu, jo vidurį sudrėkinusi vėsiu sūriu vandeniu. Po kompreso arba padaužymo kaklo ir pasmakrės odą pasitepkite kremu.

 Tiesiog aliejus

 Pamaitinti kaklo odą, suteikti jai elastingumo ir stangrumo galite paprasčiausiu augaliniu aliejumi. Vatos tamponu, sumirkytu šiltu aliejumi, patepkite kaklą, apvyniokite jį į keturias dalis sulankstytu minkštu medvilninio audinio gabalu. Iš viršaus uždėkite popieriaus bei vatos sluoksnį, kad ilgiau laikytųsi šiluma. Praėjus pusvalandžiui įšilusi oda sugers aliejų kaip kempinė.

 Apsivyniojimo procedūra

 Apsivyniojimas šiltais arba vitaminų kompresais padeda išsaugoti švelnią kaklo odą ir padaryti ją šilkinę.

 Apsivyniojimo agurkų mase procedūra. Perpjaukite pernokusį agurką, išimkite sėklas ir pusiau skystą masę užsidėkite  ant kaklo, iš viršaus pridenkite marlės arba plono audinio sluoksniu ir palaikykite 15- 20 minučių. Agurkų sultys išlygina raukšles. Kitas variantas- sudėliokite smulkiai supjaustytų agurkų gabalėlius ant audinio ir apsivyniokite kaklą. Procedūros trukmė- 20 minučių, po to kaklo odą patepkite maitinamuoju kremu.

 Varškė su apelsinais. Du šaukštus riebios varškės sumaišykite su pusės apelsino sultimis ir 1 šaukštu alyvuogių (arba kitokio) aliejaus. Mišinį truputį pašildykite, uždėkite ant marlės ir apsivyniokite kaklą. Iš viršaus uždėkite tankaus audinio servetėlę. Po 15-20 minučių kompresą nuimkite, kaklą nuplaukite šiltu vandeniu ir patrinkite liepžiedžių antpilu arba losjonu.

 Pati sau masažuotoja

 Masažas- būtina kaklo odos priežiūros dalis. Jis stangrina ir jaunina kaklo odą. Vakare nuvalytą odą patepkite regeneruojamuoju kremu ir švelniai masažuokite kaklą 5-10 minučių. Kremas greičiau susigers, jei:

 1. Kelis kartus iš apačios į viršų kaklą paglostysite abiem delnais: kairiąja ranka- dešiniąją pusę ir atvirkščiai.

 2. Atmesite galvą truputį atgal ir pirštų galiukais nupiešite kelias smulkias spirales pasmakrėje- nuo skruostikaulių centro link, paskui keletą kartų paglostysite linijas visu delnu.

 3. Atliksite kelis plačius spiralės pavidalo judesius kaklo šonuose pirštų pagalvėlėmis dešiniąja ranka iš kairės į dešinę, o kairiosios rankos pirštais- priešingai.

 4. Keletą kartų švelniai paglostysite kaklo šonus nuo peties ausies lezgelio link: kairiuoju delnu- dešiniąją kaklo pusę, paskui dešiniuoju delnu- kairiąją kaklo pusę; keiskite rankas 4- 5 kartus.

 Du kartus per savaitę atlikite kaklo masažą specialiu masažiniu šepečiu. Prieš masažą patepkite pasmakrę, kaklą ir pečius riebiu kremu arba augaliniu aliejumi. Paskui masažą šepečiu pradėkite sukamaisiais judesiais nuo krūtinės šoniniais kaklo paviršiais ausies lezgelio link, nuo krūtinės per petį nugaros link ir nuo nugaros atgal prie krūtinės. Procedūros trukmė – 5 minutės.

 Atminkite: jeigu nugaros, kaklo oda spuoguota, masažiniu šepečiu naudotis negalima.

 Visiškai nesudėtingus pratimus kaklui galite atlikti rytą prieš pusryčius arba sėdėdama darbo vietoje. Kiekvieną pratimą pakartokite 3- 4 kartus, pamažu didindama jų skaičių iki 10 -12 kartų.

 1. Atsisėdusi prie stalo, atsiremkite alkūnėmis ir pasiremkite kumščiais kaklą. Palenkite galvą į priekį, įveikdama stiprų rankų pasipriešinimą. Įtempkite visus kaklo raumenis.

 2. Lenkite galvą kairėn ir dešinėn, trukdydama galvos judesiams rankomis prispaustomis prie smilkinių.

 3. Atloškite galvą atgal, priešindamasi ant sprando suimtomis rankomis.

 4. Sukinėkite galvą kairėn ir dešinėn, žiūrėdama per petį atgal.

 5. Staigiai atmeskite galvą atgal, praverkite burną. Įtempusi smakro raumenis, stipriai sukąskite žandikaulius, kad apatinė lūpa šiek tiek pridengtų viršutinę.

 6. Nuleiskite lūpų kampučius (paniekos kaukė) ir įtempkite kaklo raumenis. Ištempkite lūpas vamzdeliu ir, įtempusi kaklo raumenis bei aiškiai artikuliuodama, ištarkite garsus O – U – A – Y.

 8. Paimkite į dantis kokteilio šiaudelį (arba pieštuką) ir, ištempusi į prieki smakrą, rašykite ore skaičius 0, 1, 3, 8.

 9 Ištiesinkite pečius, galvą nuleiskite ant krūtinės. Palenkite galvą kairėn kiek galite, atmeskite atgal, paskui palenkite dešinėn ir vėl prie krūtinės. Pakartokite atvirkštine tvarka.

 10. Ištieskite krūtinę, padėkite rankas ant pečių ir spausdama juos pasistenkite kuo stipriau ištempti kaklą. Tokioje padėtyje įkvėpkite, skaičiuodama iki 10, o paskui iškvėpdama atsipalaiduokite.

 Patarimai

 ■ Kaklo odą prausiant vėsiu vandeniu ir atliekant masažą minkštu šepečiu pagerėja odos kraujo apytaka.

 ■ Puikiai tonizuoja ir vėsus dušas – jo čiurkšlėmis masažuokite kaklą iš visų pusių.

 ■ Jeigu ilgai sėdite pasilenkusi dirbdama arba skaitydama knygą- nepamirškite kartais atmesti galvos atgal, kad kaklas pailsėtų.

 ■ Sausai kaklo odai naudingi mėtų, ramunėlių, rugiagėlių, liepžiedžių, rožių žiedlapių, beržų pumpurų antpilai, naudojami kaip kompresų žaliava.

 ■ Atlikdama bet kokias kaklo odos procedūras, labai atsargiai elkitės su skydliaukės sritimi -kaklo priekinio paviršiaus centru. Čia leistini tik lengvi prisilietimai, nes įkyrus spaudimas gali išprovokuoti skydliaukės hiperfunkciją.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker