Grožis

Madonos treniruotės ir mityba

Madonna Louise Veronica Ciccone

 Ūgis: 165 cm;
Svoris: 53 kg;
Gimimo data: 1958 m. Rugpjūčio 16 d

Legendinė Madona vis dar išlieka pasauliniu sekso simboliu nuo praėjusio amžiaus 80-ųjų. Daugelį metų ji eksperimentavo keisdama savo įvaizdį bei muzikinius žanrus, išbandė save įvairiose meno srityse ir visuomeninėje veikloje, pakeitė daugybę gerbėjų, tačiau jos kūnas visuomet buvo ir liko nepriekaištingas. Net ir dabar jos  fizinė forma kelia pavydą net ir jaunoms merginoms. Kaip ir jaunystėje, ji vis dar gali pasigirti tvirtais klubais, ryškiomis raumeningomis rankomis, plonu juosmeniu ir plokščiu pilvu. Tai leidžia jau puikiai atrodyti vien su apatiniu trikotažu.

Ypatingą susižavėjimą ši žvaigždė sukelia savo pasirodymų metu- 2-3 valandas, ji gali energingai šokti, atlikdama sudėtingus judesius, tai pat šokdama dainuoti bei išlaikyti idealų kvėpavimo ritmą. Žinoma, norint būti tokios formos, reikia reguliariai treniruotis.

Kūną puoselėjo nuo jaunystės

Sportas Madonos gyvenime buvo nuolatinis palydovas. Mokyklos ir studijų universitete metais ji užsiėmė šokiais – dalyvavo pasirodymuose, gastroliavo su trupe. Po gimdymo, 1996 m., dainininkė susidomėjo aštanga joga, kuri tapo nauju išbandymu kūnui, bet atgaiva sielai. Sudėtingos dinaminės asanos kartu su kvėpavimo pratimais sudegina daugybę kalorijų, sustiprina raumenis,  vysto lankstumą ir  sutvarko nervus.

Vėliau jos fiziniu paruošimu pradėjo rūpintis „žvaigždžių” fizinio parengimo trenerė Tracy Anderson, kuri Madonai sudėliojо ypatingą pratimų metodiką, apjungusią kultūrizmo, fitneso ir choreografijos elementus. Klasikinėms jėgos treniruotėms Tracey nepritarė, nes manė, kad raumenys turi ne tik gražiai atrodyti, bet ir efektyviai funkcionuoti.

Šiuo metu pop žvaigždė treniruojasi su Nicole Vinhoffer – profesionalia šokėja, fitneso guru ir sporto klubų tinklo Hard Candy Fitness kūrybos direktore. Sporto klubų tinklą įkūrė pati Madona, o  pavadinimas paimtas iš jos išleisto albumo.

Madonos treniruotės

Šiandien Madona gali būti laikoma tikra fitneso profesionale – jos sporto klubų tinkle, daugelis klientų treniruojasi pagal dainininkės sukurtas treniruočių programas. Kita vertus, pati ji patiki savo fizinį parengimą tiems, kurie yra tikrai pasišventę šiai sričiai. Nicole Winhoffer yra būtent toks žmogus.

Madonai ji sukūrė unikalią išskirtinę metodiką, apjungiančią pilateso, kalanetikos, klasikinio baleto, jėgos treniruočių ir net kovos menų elementus. Treniruojasi dainininkė 5-6 kartus per savaitę, o kiekvienoje jos treniruotėje kompleksiškai mankštinasmis visi raumenys bei gerinamos jų funkcionalinės galimybes. Kaip pavyzdį, apžvelkime vieną Madonos treniruotės dalį, apie kurią Nicole išsamiai papasakojo vienoje iš televizijos laidų. Ji atlieka šiuos pratimus:

* Pritūpimai su štangos virbu, vertikaliu spaudimu viršutiniame taške (kojos, sėdmenys, pečiai)
* Rankų atmetimas atgal, laikant štangos virbą už nugaros, pasilenkus (pečiai, tricepsai)
* Pakaitinis kojų lenkimas prie krūtinės atsirėmus į žemę ištiestomis rankomis (presas, nugara)
* Šoniniai įtupstai pasukant viršutinę kūno dalį (sėdmenys, kojos, šoniniai pilvo preso raumenys)
* Kojų kėlimas atgal, rankomis atsirėmus į grindis (sėdmenys)
* Žingsniavimas ant step-platformos (kojos, sėdmenys)

Toks pratimų kompleksas paprastai sudaro tik vieną populiariosios žvaigždės treniruotės dalį. Ji pradeda savo treniruotes nuo jogos, kad persijungtų nuo kasdienių rūpesčių ir susikoncentruotų ties darbu su kūnu, taip pat apšildytų raumenis. Treniruočių pabaigoje, Madona atlieka kardio pratimus – tai gali būti energingas plaukimas baseine, dviračių arba šokių programos, kurias sukūrė Tracy Anderson. Dažnai dainininkė vietoj treniruočių sporto salėje nori važinėti dviračiu, bėgioti gryname ore, plaukioti atvirame baseine ar jodinėti.

Madona. Image by Youtube

Nicole Winhoffer teigia, kad norint taip treniruotis nereikia būti žvaigžde. Jos nuomone, kiekviena moteris turėtų skirti pakankamai laiko sau ir savo kūnui, nes nuo to priklauso ne tik grožis, bet ir sveikata bei dvasinė būsena. „Moterys per daug аukojasi. – sako Nicole. – iškeldamos kitų žmonių poreikius aukščiau savųjų, todėl jos visiškai negalvoja apie save. Padarykite taip- ryškiai pasižymėkite kalendoriuje datą ir pasiskirkite sau užduotį: tapti ženkliai patobulinta savęs versija iki pažymėtos datos. Tada kasdien darykite atitinkamus veiksmus, kad pasiektumėte išsikeltą tikslą- netgi maži žingsneliai padės sustiprinti tikėjimą savimi.

Madonos dieta: meniu, pagrindiniai principai

Daininkės pomėgiai keitėsi kiekvienais metais- pokyčiai palietė ir gastronominius jos gyvenimo aspektus. Madonos mityba visada priklausė nuo jos gyvenimo būdo ir treniruočių. Dainininkė jau seniai įsitraukė į vegetarų gretas, o tais laikotarpiais, kai buvo būtina ypač kruopščiai prižiūrėti figūrą (pavyzdžiui, prieš filmuojant dainų videoklipus) Madona laikėsi griežtos baltymų dietos.

Šiandien pop žvaigždė pradėjo planuoti savo mitybos racioną iš kitos pusės. Šiuo metu ji laikosi makrobiotinės dietos – tai yra unikali mitybos sistema, kurios šaknys siekia Japonijos dvasines praktikas. Ši dieta visiškai neleidžia vartoti mėsos, saldumynų, rafinuotų produktų, kepto ir aštraus maisto. Per dieną Madona išgeria apie 2-3 litrus šviežio vandens.

Pagrindinę vietą Madonos meniu užima kruopos, pupelės, daržovės, vaisiai. Baltymus ir riebalus Madona gauna iš žuvies, o „razina” jos racione yra jūros dumbliai, aprūpinantys žvaigždės organizmą vitaminų ir mikroelementų gausa.

Madonos dienos mitybos pavyzdžiu galėtų būti šis meniu:

Pusryčiai: stambi avižų košė – 150 g, bananai – 2 vnt, šviežiai spaustų apelsinų sultys- 300 ml.
Pietūs: Apkepta lašiša – 200 g, rudieji ryžiai – 150 g, šviežios daržovių salotos – 200 g
Vakarienė: Apkeptas upėtakis – 200 g, jūros dumbliai – 200 g, braškės – 300 g

Vidutinis dainininkės dienos kalorijų kiekis sudaro 1600-1700 kcal, kas visiškai atitinka jos svorį, amžių ir apkrovų kiekį.

Gyvenimo stilius

Net jei Jūsų netraukia dainuoti ar šokti, jūs vis tiek rasite, ko pasimokyti iš  Madonos. Visų pirma, tai nuostabi valios stiprybė, susilaikymas, kryptingas tikslo siekimas ir sugebėjimas skleisti savo grožį  būnant bet kokio amžiaus.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker