Grožis

Kojoms reikia specialios priežiūros

 Organizmas kartais elgiasi nepriklausomai nuo mūsų norų: kai nereikia, veidas dažniausiai parausta, pažastyse atsiranda prakaito tvaikas, o visų baisiausia- prakaituoja kojos, skleisdamos ne patį maloniausią kvapą.

 Ši bėda aktualiausia šaltuoju metų laiku, kai dėvime pašiltintą avalynę. Visą dieną bėgiojame iš vienos įstaigos į kitą, iš vieno miesto galo į kitą, vakare užsukusios į svečius dažniausiai tikimės, kad šeimininkai neprašys nusiauti batų.  Taigi, jei moterys kojomis rūpinsis taip pat, kaip ir veidu bei rankomis, panašių bėdų niekada nekils.

  Maudynės rytą ir vakare

 Beveik kiekvienas iš mūsų žino, kad prieš einant miegoti kojas būtina plauti ir net neabejoju, jog taip elgiasi. Tačiau ar daug tokių, kurie kojas plauna ir rytą. Paklausite, o kam? esu tikra, kad tokių klausimų nekyla kiekvieną rytą plaunant pažastis, juk jos per naktį suprakaitavo. Kojos naktį po antklode taip pat prakaituoja, tik mes mažiau į tai kreipiame dėmesio. Tačiau, jei rytą neturite laiko viso kūno nuprausti po dušu, bent jau kojas nuplaukite ir būtinai su muilu. Po šių procedūrų kiekviena savimi besirūpinanti moteris turi turėti gaivinantį dezodorantą pėdoms. Parduotuvėse dabar galima rasti įvairiausių dezodorantų, tačiau mes patariame atidžiai pasižiūrėti siūlomos prekės sudėtį. Labiausiai pėdoms tinka dezodorantai, kurių sudėtyje yra eterinio aliejaus. Rytinei kojų gaivinimo procedūrai taip pat tinka pėdoms skirta pudra arba kremas, svarbu, kad ši kosmetika būtų iš žolelių. Atlikusios tokią rytinę procedūrą galite būti  ramios- jūsų kojos bus apsaugotos nuo prakaitavimo ir grybelio visą dieną.

 Avalynės keitimas

  Dirbančioms moterims patariame darbo vietoje turėti lengvesnę avalynę ir ja persiauti. Tačiau mažiau savo kojomis besirūpinančios moterys keisdamos avalynę darbe gali susilaukti ir nemalonių savo kolegų užuominų bei žvilgsnių, nes iš žieminės avalynės ištrauktos suprakaitavusios kojos privers ne vieną aplinkini suraukti nosį. Šiuo atveju nebepadės jokie dezodorantai ar kitokios priemonės.

  Pavargusioms kojoms- vonelės

  Po sunkios darbo dienos grįžusios moterys, nusispyrusios batus, pirmiausia turėtų atlikti vandens procedūras kojoms ir jas patepti kremu. Pavargusioms, skaudančioms kojoms atpalaiduoti ir nuovargiui pašalinti labiausiai tinka vonelės. Jūros druskos voneles galima atlikti keletą kartų per savaitę. Vietoj druskos galima įpilti šalavijų (veikia antiseptiškai), dirvinių asiūklių (gerina kraujotaką), ramunėlių (gydo suerzintą odą,) levandų (gaivina) nuoviro. Nuovirą labai paprasta pasigaminti, tereikia šaukštą pasirinktų vaistažolių užpilti 2 stiklinėmis vandens ir palaukti, kol pritrauks. Paskui nukoštą nuovirą supilti į vonelę. Kai kurie specialistai pataria paraudusias ir sušalusias kojas mirkyti šaltame vandenyje su citrinos sultimis.

 Šveitimas ir masažas

 Po vonelės siūlome naudoti šveičiamąjį kremą. Šis kremas labai tinkamas, nes nuima seną odos sluoksnį (negyvas ląsteles), taip odai lengviau kvėpuoti. Be to, pėdos bus lygios ir Švelnios. Dar viena itin maloni procedūra- pėdų masažas, jis gerina kraujotaką. Be kita ko, kojose yra daugybė taškų, kuriuos tinkamai masažuojant atpalaiduojamos ne tik kojos, bet ir visas kūnas. Kojas pamirkius vonelėje bei nušveitus kremu, šiek tiek įspauskite kojų kremo į delną, patartina, kad kremas būtų su avokado aliejumi, ir masažuokite pėdas sukamaisiais judesiais. Nepamirškite pirštų bei tarpupirščių. Jei tingite pasidaryti masažą ir negalite įkalbėti, kad jį padarytų jūsų vyras, tiesiog patepkite kojas kremu. .

 Liaudies patarimai

 Norint atlikti kiekvieną procedūrą, būtina turėti tam reikalingas priemones, tačiau dar ir šiais laikais ne kiekviena moteris gali tai sau leisti. Taigi norinčioms turėti švelnias pėdas moterims siūlome namų sąlygomis pasigaminti šveičiamąjį kremą.

Tiesiog reikia turėti kavos tirščių- tinka surinkti per visą dieną gertos kavos likučiai. Po vonelės kavos tirščius uždėkite ant pėdos, apsukite maišeliu bei užsimaukite šiltesnes kojines. Su maišeliais ir kojinėmis ant kojų pabūkite kelias valandas. Paskui nuėmusios tirščius, kojas nuplaukite ir patepkite maitinamuoju kremu. Jei jūsų kojos pažeistos, skilinėja būtina nusipirkti vaistinėse siūlomų vaistų.

 Nuolatinė priežiūra

 Kiekvienas grožio specialistas jums patvirtins, kad pas pedikiūrininkę moterims būtina apsilankyti kartą per mėnesį. Tik ji geriausiai sutvarkys jūsų pėdas ir nagus. O po savaitės pasirodžiusius negražumus galima susitvarkyti ir pačioms.  Lietuvos moterys dažniausiai intensyviai kojas tvarkosi šiltu metų laiku- vasarą, kada kojos matomos, o atėjus žiemai, kai kojos paslėptos, pedikiūras pamirštamas. Nesvarbu, kad niekas nemato. Tvarkingos, gražios kojos pirmiausia daug malonumo teikia pačiai moteriai. Taigi toms, kurios žiemą nusprendė nesilankyti pas pedikiūrininkes, patarimas – žiemą venkite lakuoti kojų nagus, leiskite jiems pailsėti ir kvėpuoti. Kojų nagams labai sveika, jei retkarčiais juos padengsite apsauginiu pagrindu.

 Kvapo neišguisi

 Visoms moterims pravartu žinoti ir tai, kad į iki šiol nešiotus batus įsigėrusio kvapo neišvysite. Apskritai batus patartina kiekvieną dieną vėdinti ir džiovinti. Tačiau batu negalima džiovinti ant radiatorių, tai galima daryti tik batus padėjus šiek tiek atokiau. Šiuo metu parduotuvėse galima rasti priemonių, kurios naikina batuose esantį kvapą, tačiau neapsirikite- nė viena iš siūlomų priemonių nepadės, jei batai yra pašiltinti.

 Kitas ne mažiau svarbus dalykas- kad ir kaip prižiūrėsite kojas, jų neapsaugosite, jei keletą keletą dienų iš eilės nešiosite tas pačias neskalbtas kojines. Visiškai nesvarbu, kokios yra jūsų kojinės- medvilninės ar sintetinės, jas būtina keisti ir skalbti kasdien.

 Jei negalite įpirkti priemonių nuo pėdų prakaitavimo, jums padės kamparo spiritas, bičių pikis. Prakaituojančias pėdas apšlakstykite kamparo spiritu arba pamirkykite kojas vandenyje su keliolika lašų bičių pikio. Pėdas taip pat galima mirkyti vandenyje, į kurį įlašinta eterinio rozmarinų, čiobrelių, levandų aliejaus.

Linų sėmenys puikiai minkština ir gydo su trakinėjusią kulnų odą. Šiai procedūrai atlikti reikėtų pusę stiklinės linų sėmenų pavirinti dviejuose litruose vandens. Perkošus įlašinti dvi kapsules aliejinio vitamino A+E. Atvėsusi ame nuovire pėdas reikėtų mirkyti apie 20 minučių.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker