Kaip pašalinti nepageidaujamus plaukus
Moterys visais laikais norėjo turėti dailų ir glotnų kūną. Net senovės romėnės ir graikės šalino plaukus nuo nepageidaujamų kūno vietų priemone, pagaminta iš cukraus, vandens ir citrinos sulčių. Šiandien kosmetologija siūlo daugybę plaukų šalinimo būdų, tačiau pravartu žinoti ir jų atsiradimo priežastis.
Plaukų atsiradimo priežastys
Plaukai ant veido atsiranda lytinio brendimo metu, fiziologiškai tik vyrams. Moterims veido ir barzdos plaukai gali želti po klimakterinio periodo arba sutrikus lytinių hormonų – estrogenų ir androgenų– pusiausvyrai, sergant kiaušidžių, gimdos ligomis. Plaukuotumas gali padidėti taip pat sergant hipofizės, antinksčių ligomis. Visais atvejais būtina konsultuotis su šeimos gydytoju ar endokrinologu.
Tačiau pažastyse, ant kojų, rankų augantys plaukai taip pat yra nepageidaujami, nors tai – visai natūralus dalykas.
Šalinimo būdai
Skutimas – paprasčiausias būdas atsikratyti nereikalingų plaukų. Plaukeliai skutimosi peiliuku nupjaunami ties odos paviršiumi. Tai greitas, pigus, neskausmingas būdas pašalinti plaukus nuo kojų ar iš pažastų, tačiau jie per keletą dienų atauga ir ilgainiui tampa dar tvirtesni bei storesnį. Jei skusite plaukus, naudokite skutimosi putas ar želė, kad plaukeliai suminkštėtų, po to patepkite odą drėkinamuoju kremu.
Pešiojimas. Pešiojant pincetu plaukeliai išraunami po vieną. Pešioti geriausiai nedidelius plotelius (pvz. antakius), norint suteikti jiems atitinkamą formą. Kad procedūra būtų mažiau skausminga, pešiojamą vietą atvėsinkite ledo gabalėliu.
Depiliaciniai kremai- pats lengviausias būdas pašalinti plaukeliams nuo kojų, pažastų, bikini srityse. Šie kremai naikina plaukus visame plauko kanale, todėl jie atauga daug vėliau. Kremas tepamas ant švarios ir sausos odos plonu sluoksniu ir paliekamas 5-10 min., kol plaukai truputį susiraito. Kremą reikia užtepti specialia mentele (saugant rankas), nes jame yra cheminių medžiagų, kurios „ėda“ odos paviršinį sluoksnį.
Kremas pirmiausiai nuvalomas mentele, po to nuplaunamas drungnu vandeniu. Į kremo sudėtį įeina taip pat bioaktyvios medžiagos, pvz. persikų, ramunėlių, arbatmedžio aliejai, kurie saugo odą nuo sudirgimo. Depiliacinių kremų negalima vartoti išsimaudžius karštoje vonioje ar nudegus saulėje. Visada įsitikinkite, ar preparatas nesudirgins odos ir nesukels alergijos – išbandykite jį ant mažo odos lopinėlio. Po paros, jei oda rami, galite šalinti plaukus.
Depiliacinės putos gerai šalina ilgesnius, kietesnius plaukus. Jos užpurškiamos ant švarios ir sausos odos ir po 10-15 min. nuplaunamos šiltu vandeniu. Putos labai stiprios, jos greitai ištirpina plaukus. Tinka šalinti plaukus pažastų, kirkšnių srityse, tačiau jas reikia atsargiai naudoti moterims, kurių oda šviesi, plona ir jautri.
Balinimas – efektyvus būdas retiems, tamsiems plaukams ant veido šviesinti, kai norime, kad nereikalingi plaukeliai nekristų į akis.
Dažniausiai naudojamas 5-10 proc. koncentracijos vandenilio peroksidas. Jis ardo plauką. Galima naudoti ir 3 proc. vandenilio peroksidą, įdėjus į 50 ml jo tirpalo 1 tabletę hidropecito ir 2- 3 lašus amoniako tirpalo. Plaukai tepami 2-3 kartus, kiekvieną kartą leidžiant jiems išdžiūti. Tai kartojama 2-3 kartus per savaitę, kol plaukeliai nublunka. Jie tampa nematomi 2- 6 savaites. Dažniausiai blukinami ant viršutinės lūpos želiantys plaukeliai. Tik prieš pradedant šią procedūra, būtina įsitikinti, ar vandenilio peroksidas neerzina odos.
Depiliacija karštu vašku- efektyviausias ir dažniausiai naudojamas būdas plaukams nuo veido, kojų ir kitų vietų šalinti. Į vaško sudėtį įeina bičių vaškas, dervos, raminamieji eteriniai aliejai (rožių, azuleno, arbatmedžio, perlų ir t.t.) Tokiu būdu šalinant plaukus, kartu išraunamas ir plauko svogūnėlis, todėl nauji plaukeliai atauga tik po 2-6 savaičių.
Vaškas pašildomas, užtepamas ant odos, uždengiamas specialia juostele ir staigiu judesiu nulupamas prieš plaukų augimo kryptį kartu su plaukeliais. Vaško likučiai nuimami specialiu valikliu, oda patepama kremu. Pirmą dieną po depiliacijos negalima maudytis, būti paplūdimyje, soliariume, dėvėti ankštų drabužių. Odai būtina ramybė, nes po procedūros būna šiek tiek sudirgusi ir paraudusi.
Vasarą labai svarbu papildyti organizmą mikroelementais- kaliu ir magniu. Kalio ir magnio reikia kiekvienai organizmo ląstelei, o ypač tų organų, kurie visą laiką intensyviai dirba, pavyzdžiui, širdies raumeniui. Vasarą paprastai daugiau laiko leidžiame aktyviai keliaudami, sportuodami ar dirbdami įvairius lauko darbus. Didesnis fizinis aktyvumas, karštas oras skatina prakaitavimą, o kartu su prakaitu organizmas netenka ir kalio bei magnio. Tada žmogui gali atsirasti nemalonių pojūčių: silpnumas, padidėjęs nervingumas, blogas miegas, pykinimas, galvos svaigimas, neritmiškas širdies plakimas, raumenų mėšlungis, rankų, kojų tirpimai. Jei norime, kad sportas, aktyvus poilsis ir darbas sode ar darže teiktų tik malonumą, verta organizmą papildyti kaliu ir magniu.