Odos priežiūra

Soliariumai- gražu, bet ar sveika

Ko darganotą rudens dieną labiausiai trokštate? Karštos arbatos su medumi? Šokolado? O gal saulės? Nebūtina tuoj pat krautis lagaminų ir skristi į šiltuosius kraštus. Pasidžiaugti dirbtinės saulės spinduliais, pasisemti geros nuotaikos galima ir Lietuvoje.

 Po soliariumo gerėja nuotaika

 Būtent tamsiuoju ir niūriuoju metų laiku labiausiai išpopuliarėja soliariumai. Čia moterys mėgina susigrąžinti šilumą ir gražų odos įdegį. Soliariumas – dirbtinis ultravioletinių spindulių šaltinis. Pasilepinus dirbtinės, kaip ir tikros, saulės voniose, gerėja nuotaika, savijauta, pamirštami rūpesčiai, mažėja depresija, spinduliai tonizuoja organizmą.

 Nemažai moterų svajoja gėrėtis šokoladinės spalvos oda ištisus metus, bet abejoja, ar sveika degintis soliariumuose. Kas mažiau kenkia odai- saulė ar soliariumas? Į šį klausimą mėgina atsakyti ir soliariumų vadovai, ir gydytojai. Tačiau vienos nuomonės nėra.

 Medikai įsikibę argumento: jeigu saugomės kaitrios vidudienio saulės, reikėtų vengti ir soliariumų. Grožio studijų specialistai įrodinėja, kad šiuolaikinės soliariumų lempos nepavojingos ir laiku keičiamos. Bet kai kurios moterys nepaiso jokios nuomonės ir dėl grožio rizikuoja net sveikata.

 Ko tik nepadarysi dėl grožio! Ypač jeigu mylimas vyras vis primena, kad esi išblyškusi, primygtinai siūlo nueiti į soliariumą ir dar nuperka abonementą.

 Prieš atostogas parengia odą

 Soliariumų lempos, kaip ir saulė, skleidžia ultravioletinius spindulius. Juos sudaro trijų tipų lempos: A, B ir C. Giliausiai per epidermį skverbiasi A tipo spinduliai, kurie skatina melanino gamybą, todėl oda įgauna rusvą atspalvį. B tipo spinduliai skatina vitamino D gamybą, naikina įvairias bakterijas, dezinfekuoja, tačiau nuo jų pertekliaus oda gali stipriai parausti. Šių spindulių perdozavimas sukelia odos nudegimą, pūsles, uždegimus. Pavojingiausi trumpieji C spinduliai, tačiau juos sulaiko ozono sluoksnis.

 „Kaitintis soliariume gerokai saugiau nei paplūdimyje, nors žinai, kiek ir kokių spindulių gausi. Be to, soliariumai skleidžia išgrynintus UVA spindulius, kuriuose nėra ilgųjų A tipo spindulių, darančių daugiausia žalos. Gamtoje A ir B tipų spindulių santykis ir intensyvumas priklauso nuo įvairiausių veiksnių: dienos meto, oro užterštumo, atspindžio nuo vandens, sniego ar smėlio. Soliariume A ir B tipų spinduliai suderinti ir dozuojami”, – neabejoja soliariumų vadovai.

 Pastebimas įdomus reiškinys – poilsiautojai, pieš vykdami atostogų į Pietų šalis, plūsta į soliariumus parengti kūno, kad saulės poveikis būtų kuo švelnesnis.

 Rezultatas – per trumpesnį laiką

 Soliariumų šeimininkai primena, kad, norint gražiai įdegti paplūdimyje, reikia daug laiko, o dirbtiniai spinduliai norimą rezultatą leidžia pasiekti per daug trumpesnį laiką.

 Kiek kaitintis saulėje ir soliariume, priklauso nuo kiekvieno žmogaus odos tipo. Pavojingiausia degintis pirmojo odos tipo – šviesiaplaukiams, šviesios odos ir šlakuoto veido žmonėms. Jų oda- labai jautri saulei ir sunkiai įdega.

 Per parą galima tik kartą lepintis soliariume. Tą dieną reikėtų vengti saulės atokaitos. Oda gražiai paruduos po dešimties soliariumo seansų per keturias savaites.

 Po to pakanka vienos dirbtinės saulės vonios per savaitę, kad įdegis išliktų. Per metus rekomenduojama ne daugiau kaip 30 seansų. Pirmasis turėtų trukti ne ilgiau kaip 7-10 minučių.

 Būtina naudoti kremą

 Turinčioms daug apgamų, strazdanų, vaikystėje stipriai nudegusioms saulėje ir toms, kurių šeimos nariai sirgę melanoma ar kitokiomis odos ligomis, vartojančioms kai kuriuos vaistus naudotis soliariumais nerekomenduojama. Todėl universalių receptų, kiek galima juose degintis, nėra. Tai lemia ne tik odos tipas, bet ir sveikata.

 Degintis soliariumuose negalima diabetu, tuberkulioze, kraujagyslių, jungiamųjų audinių bei onkologinėmis ligomis, vilklige, saulės dilgėline sergantiems žmonėms.

 Prieš deginimąsi soliariumuose patariama naudoti kremus, kuriuos siūlo soliariumų studijos. Kremuose esantys vitaminai antioksidantai neutralizuoja laisvuosius radikalus, apsaugo odą nuo žalingo spindulių poveikio ir raukšlių atsiradimo, suteikia sodrų ir ilgiau išliekanti įdegį, skatina melanino susidarymą. Po soliariumo būtina naudoti specialų kremą, kuris drėkina odą, saugo ją nuo išsausėjimo ir raukšlių. Dėl kremo poveikio įdegis laikosi ilgiau.

 Nudegusi oda greičiau sensta

 Degindamiesi saulėje turime pasirinkimą: galime būti trumpesni laiką saulėje ar šešėlyje, apsisaugoti kremais, ir vis tiek oda įgaus gyvesnį, rudesnį atspalvį. O soliariume spinduliai veikia per mažą atstumą ir trumpą laiką, labiau kenkia odai – gali atsirasti pigmentinių dėmių, kurios kartais suvėžėja, oda išsausėja, greičiau sensta. Kiekvienas žmogus gali pasirinkti, kada ir kaip jam senti – teigia medikai.

 1999 metais prancūzai ėmėsi griežtų priemonių, kad soliariumų šalyje būtų kuo mažiau, nes yra saugesnių šiuolaikinių kosmetikos priemonių. Prancūzai uždraudė soliariumuose naudoti nuo ultravioletinių spindulių saugančius kremus, bet pasiūlė kitą procedūrą – odos bronzavimą. Tokia procedūra atliekama jau ir Lietuvoje, grožio centruose. Viso kūno oda nušveičiama, ant veido uždedama vienokia drėkinamoji kaukė, ant kūno – kitokia, po to atliekamas bronzavimas kremu, ir oda paruduoja. Po 4- 6 valandų be kempinės reikia nusiprausti duše. Kitą dieną moteris gali eiti j soliariumą, pirma pasitepusi kūną drėkinamuoju kremu. Po saulės vonių reikia naudoti daug skysčių. Toms, kurios nusprendė vis tiek eiti j soliariumą, patariama bent užsukti į kosmetikos kabinetą ir atlikti efektyvias drėkinamąsias kūno procedūras prieš soliariumą ir po jo.

 Medikai teigia, kad žmonės, kurie soliariumą renkasi tikėdamiesi, kad dings spuogai ar oda nebebus tokia riebi, klysta. Pagerėjimas – tik laikinas, nes priežastys nepašalinamos. Verčiau rinktis gydomąsias kosmetikos priemones, kurios odos problemas išspręs ne dviem mėnesiams, bet visam laikui.

Image by cookie_studio on Freepik

 10 pagrindinių taisyklių, kurių reikėtų laikytis pasiryžusioms degintis soliariumuose

 1. Jeigu esate labai įdegusi saulėje, nesinaudokite soliariumu.

 2. Prieš eidama į soliariumą, nesinaudokite parfumerija, dezodorantais, nes jie gali sukelti odos paviršiaus pigmentų sutrikimą.

 3. Fotoalergiją gali sukelti ir tam tikrų rūšių arbata. Prieš seansus nepatartina gerti jonažolių, citrusinių vaisių arbatos.

 4. Prieš pradėdamos degintis, švariai nuvalykite odą, kad neliktų kremo, pudros, lūpų dažų likučių. Dėl nenuvalyto makiažo veidą gali nusėti raudonos dėmės ar net pūslelės.

 5. Nebijokite pasitikslinti, ar nepasibaigė lempų galiojimo laikas, nes tokios yra pavojingos ir jas draudžiama naudoti.

6. Kai kurie vaistai padidina žmogaus organizmo jautrumą šviesai, todėl atidžiai perskaitykite vaistų vartojimo instrukciją. Negalima degintis soliariume, jei vartojate antibiotikus bei hormoninius preparatus.

 7. Deginantis soliariume, patariame užmerkti akis ir užsidėti apsauginius akinius.

 8. Priklausomai nuo odos tipo, nebūkite soliariume ilgiau, negu jums pataria medikai ar soliariumų darbuotojai.

 9. Po deginimosi soliariume, reikėtų atkurti prarastą odos drėgnumą, nes nuo spindulių oda sausėja.

 10. Svarbiausia – soliariume degintis saikingai!

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker