GrožisOdos problemosSveikata

Kai veidas visada raudonuoja

 Veido raudonis, išsiplėtusios kraujagyslės – tai problema, su kuria susiduria vis daugiau moterų, nepriklausomai nuo jų amžiaus ar odos tipo. Truputį plačiau apžvelgsime šią problemą :

  Kokios moterys dažniausiai kenčia dėl išsiplėtusių kraujagyslių?

 Su šia problema dažniau susiduria žmonės, turintys šviesią I ar II tipo odą. Kraujagyslių pakitimai dažniausiai atsiranda apie 30-40 metus. Yra žinoma, kad moterys su išsiplėtusiomis kraujagyslėmis dažniau serga migrena, jos labiau prakaituoja, dažniau serga dirgliosios žarnos sindromu, skundžiasi delnų ir padų šalimu.

Todėl mokslininkai siūlo išskirti naują odos tipą – kraujagyslinį. Pirmieji simptomai pastebimi moteriai sulaukus 20 metų, ypač jei intensyviai deginamasi saulėje.

Kas sąlygoja raudonio atsiradimą?

 Paraudus veidui, moterys dažnai mano, kad tai alerginė reakcija j netinkamą kosmetiką. Dėl vietinių ir bendro pobūdžio veiksnių atsiranda priepuolinis paraudimas veido, krūtinės srityje. Dažniausiai paraudimą išprovokuoja saulė, stresas, aukšta ir žema oro temperatūra, alkoholis, aštrūs patiekalai, mankšta, sauna, per sausas ar per drėgnas oras, kosmetika.

 Taip pat paraudimą gali sukelti vaistai: kortikosteroidai, antihipertenziniai, plečiantis kraujagysles ar mažinantys cholesterolio kiekį. Šie visi veiksniai didina kraujagyslių sienelių trapumą, todėl jos plečiasi. Tokie laikini reiškiniai vėliau tampa nuolatiniai ir raudonai nuspalvina vis didesnius plotus.

 Kaip rūpintis rausti linkusia oda?

 Atsiradus pirmiems odos raudonio simptomams labai svarbu tinkamai prižiūrėti odą.

 Taip pat patartina vengti saulės, temperatūros svyravimo (saulė, sauna, šaltis), ilgalaikio vėjo poveikio, buvimo sausose patalpose, aštraus maisto, alkoholio. Svarbu tinkamai pasirinkti kokybišką kosmetiką.

 Linkusios rausti veido odos nerekomenduojama trinti rankšluosčiu, valyti kelis kartus per dieną tonikais arba kitais skysčiais – tokios procedūros gali sudirginti odą. Negalima naudoti ir mechaninių šveitiklių.

 Makiažui valyti geriau naudoti skystas prausimosi priemones ir pienelį jautriai odai. Labai svarbu naudoti apsauginį kremą nuo saulės spindulių su filtru, ne mažesniu kaip SPF 30. Jeigu oda su išsiplėtusiomis kraujagyslėmis tinkamai neprižiūrima, paraudimo procesas progresuoja, vėliau gali atsirasti raudonų spuogų.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker