Sveikata

Kaip įveikti nemalonius netikėtumus

Galvos skausmas

Medikai teigia, kad vasarą padažnėjantys migrenos priepuoliai gali būti susiję su saulės spindulių skleidžiama radiacija. Tačiau per karščius galvos skausmas dažniau kamuoja ne tik sergančias migrena. Galvą gali įsiskaudėti, jei ilgai būni saulėje, vartoji nepakankamai skysčių. „Gydymas“ paprastas- dėvėk galvos apdangalą, akinius nuo saulės ir daug gerk. Jeigu jauti, kad be vaistų neišsiversi, išgerk ir jų, bet po to kurį laiką venk saulės. Nes kai kurie skausmą malšinantys vaistai (pavyzdžiui, populiarusis ibuprofenas) didina odos jautrumą. Tada saulė gali sukelti odos hiperpigmentaciją, bėrimą, net nudegimą.

Kuo, be vaistų, malšinti galvos skausmą

  • Išgerk puodelį stiprios juodosios ar žaliosios arbatos su žiupsneliu mėtų.
  • Šaukštą raudonėlio užplikyk puse litro vandens. Praaušusį skystį nukošk ir kelis kartus perpilk galvą (pasilenkusi virš kito indo). Po to suvilgyk rankšluostį likusiame užpile ir aprišk juo galvą.
  • Šaukštą jonažolės užplikyk stikline vandens. Po keliolikos minučių nukošk ir gerk po ketvirtadalį stiklinės 2- 4 kartus per dieną.
  • Gerk bruknių arba šermukšnių sultis.

Blogas burnos kvapas

Jei nori išvengti šio atgrasaus vasaros „palydovo“, venk visko, kas džiovina burnos gleivinę: saldžių gazuotų gėrimų (ypač su saldikliais), alkoholio, net burnos skalavimo skysčio (nes jame taip pat yra alkoholio). Mat išsausėjusioje gleivinėje sparčiai dauginasi bakterijos, kurios ir skleidžia nemalonų kvapą.

Lūpų pūslelinė

Ją sukeliantį virusą medikai vadina „herpesu“. Teigiama, kad jįturi daugelis žmonių. Kol virusas snaudžia, jokių išorinių požymių nematyti. Bėda ta, kad vasarą jis nelinkęs snausti: saulė, tiksliau- ultravioletiniai spinduliai „pažadina“ herpeso virusą. Kaip išvengti lūpų pūslelinės? Būdama saulėje lūpas nuolat tepk higieniniu pieštuku su UV spindulių filtru (arba įsigyk tokį filtrą turinčius lūpų dažus). Pajutusi niežėjimą ir dilgčiojimą prie lūpų, tą vietą iš karto pradėk tepti viruso dauginimąsi stabdančiu tepalu („Zovirax“, „Aciclovir“). Juo anksčiau pradėsi jįnaudoti, juo trumpiau vargins šis negalavimas.

Image by karlyukav on Freepik

Apsunkęs kūnas

Karštu oru kraujagyslės, ypač į paviršinės, išsiplečia, kad vėsintų kūną. Dėl to gali jaustis „ištinusi”. Juo labiau kad tokiomis sąlygomis organizmas linkęs sulaikyti skysčius. Pasirūpink, kad maiste būtų tinkamas kalio ir natrio santykis. Natris sulaiko skysčius ląstelės viduje, o kalis atvirkščiai- skatina jų išsiskyrimą. Dažniau valgyk bananų, brokolių, pieno produktų (ypač tomis dienomis, kai jautiesi apsunkusi)- juose gausu kalio. Venk sūraus maisto. Juk druska- tai beveik grynas natris.

Nutrintos pėdos

Kelionėje dera avėti patogiais batais. Tačiau kai tenka daug vaikščioti, ypač per karščius, ir šie kartais „išduoda”- nutrina iki pūslių ar net žaizdą. Ką daryti? Pasinaudok ilgų distancijų bėgikų patirtimi: nutrintas vietas gausiai ištepk vazelinu, apsimauk medvilnines kojines ir apsiauk patogiausius batus. Jei iškilo pūslių, nebandyk jų pradurti, tik užklijuok tinkamo dydžio pleistro gabalėliu.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker