Grožis

Ką daryti, kad kojos būtų gražios?

Vasarą daugiau vaikš­čiojame, todėl kojos labiau pavargsta. Tin­kamai jomis pasirūpinu­si išvengsi daugelio negalavimų. Nepamiršk ir „grožio” procedūrų- depiliacijos, pedikiūro, įdegio kremų.

Oda be jokio plaukelio

Kiekvienas depiliacijos būdas turi savų privalumų ir trūkumų. Kokį pasirinkti? Tai priklauso nuo tavo odos, įpročių ir… piniginės storio.

Vienkartiniai skutimo peiliukai

Jais plaukus šalinti paprasčiausia ir pigiausia. Deja, procedūrą tenka atlikti gana dažnai- plaukeliai atauga jau po dviejų dienų, nes nepašalinamos jų šaknys. Be to, taip depiliuojant lengva susižeisti.

Patarimai

Nenaudok muilo! Nes jis dirgina odą. Nusipirk specialias putas arba želė, kuri suminkština plaukelius ir palengvina skutimą. Geriausi- moterims skirti vienkartiniai peiliukai. Po depiliacijos nepamiršk patepti kojų specialiu raminamuoju kremu.

Jei iš karto po skutimo kojas patrinsi kūno talku, pudra arba vaikiškais pabarstais, neišryškės raudoni taškeliai.

Elektriniai depiliatoriai

Plaukeliai atauga maždaug po 3 savaičių- besisukantys peiliukai juos išrauna su svogūnėliais. Tiesa, tai gana skausminga procedūra, ypač pirmuosius kartus. Prieš skutimą nereikia kremo- skutama sausa oda. Po to kojas patepk švelniu balzamu su alaviju.
Patarimai

 • Elektrinio depiliatoriaus nenaudok, jei išsiplėtusios kojų venos arba kapiliarai.
 • Jei plaukeliai labai ilgi, iš pradžių apkirpk juos žirklutėmis.
 • Nešalink plaukų prieš pat menstruacijas, nes oda būna jautresnė skausmui.
 • Elektrinio depiliatoriaus nenaudok stovėdama po dušu. Tai pavojinga!

Pleistrai su vašku

Gana veiksmingas depiliacijos būdas. Pakanka juos pašildyti tarp delnų, priklijuoti prie odos ir po minutės nuplėšti prieš plaukelių augimo kryptį. Deja, depiliacija vašku nėra beskausmė. Tačiau ilgalaikė- plaukeliai atauga tik po 2- 3 savaičių ir kaskart silpnesni.

Patarimai

Jei anksčiau plaukus skutai, po pirmos depiliacijos vašku oda bus šiurkšti. Neišsigąsk- po 2- 3 kartų pasidarys gerokai švelnesnė.

Image by Racool_studio on Freepik

Kleopatros receptas

Iš kelių šaukštelių cukraus, trupučio citrinos sulčių ir aliejaus sumaišyk tirštą košelę ir užtepk ant kojų. Kai išdžius, sukietėjusią plėvelę nuplėšk kartu su plaukeliais.

Šiltas vaškas

Procedūra atliekama kosmetikos kabinete. Ji beveik neskausminga, nes depiliuoįamos vietos patepamos šaldantį efektą turinčiu kremu. Palyginti su kitais išvardytais depiliacijos būdais, šio efektas ilgalaikis, nes plaukai pašalinami su svogūnėliais. Be to, vaškas keičia plauko struktūrą, jis pasidaro plonesnis, šviesesnis, minkštesnis. Per pusę metų, t.y. po 10-12 procedūrų (iš pradžių- kas dvi savaitės, paskui- kartą per mėnesį) galima išnaikinti apie 70 % plaukų.

Patarimai

Šiltu vašku šalinti plaukelių negalima, jei ant kojų yra didelių apgamų, sergi psoriaze, egzema, dermatitu, išsiplėtusios venos. Po procedūros 3 dienas negalima būti saulėje ir kaitintis soliariume, taip pat- maudytis.

Elektrolizė- plaukų šalinimas elektros srove. Šią procedūrą gali atlikti tik specialistas. Jis plona adata įdurta į plauko maišelį ir elektros srove išdegina patį svogūnėlį. Procedūra labai veiksminga; maždaug 50 % plaukelių nebeatauga. Tačiau skausminga.

Putos ir kremai

Juose yra keratino- pagrindinę plaukų statybinę medžiagą tirpdančių dalelių. Procedūra neskausminga, bet efektas trumpalaikis (mažiau nei 5 dienos). Be to, gali sudirginti odą.

Patarimai

Jei turi polinkį į alergiją, nenaudok depiliacinių putų ir kremų arba atlik jautrumo testą: trupučiu preparato patepk alkūnės linkį. Kitą dieną patikrink, ar oda toje vietoje neparaudo.

Po depiliacijos cheminėmis priemonėmis kojų netepk kremu, turinčiu alkoholio. Kitą dieną po depiliacijos nesidegink: nei saulėje, nei soliariume. Taip išvengsi odos sudirginimo.

Kaip daryti pedikiūrą

 1. Pirmiausia žirklutėmis nukirpk nagus, šiek tiek suapvalindama jų kampučius.
 2. Dilde (geriausia- vienkartine) nudildyk jų kraštus.
 3. 10-15 min. pėdas mirkyk šiltame vandenyje su muilu arba dušo želė.
 4. Suragėjusią kulnų odą nutrink pemza.
 5. Specialiu mediniu arba plastikiniu įrankiu nustumk odeles nuo nago plokštelės.
 6. Pėdas patepk -maitinamuoju kremu (kartu daryk ir masažą).
 7. Prieš lakuodama nagus padenk bespalviu lako pa­grindu.
 8. Kiekvieną nagą lakuok vienu arba dviem pasirink­ to lako sluoksniais.
 9. Keletą minučių palauk, kol lakas išdžius, tada užtepk jį sutvirtinančio emalio.
Image by kroshka__nastya on Freepik

Įdegusios be saulės

Įdegusios kojos- gražu. Kol jos nespėjo natūraliai įrusti saulėje, pasinaudok įdegio kremais.

Prieš tepdama preparatą kojų odą nuvalyk šveičiamuoju kremu. Po to patepk drėkinamuoju balzamu. Įdegio kremas geriau įsigeria į drėgną odą, rusvas atspalvis ilgiau išlieka.

Įdegio kremą tepk nuo pėdų iki šlaunų plonu sluoksniu. Kojų pirštus, kulkšnis ir kelius patepk tik truputį ir iš karto nusausink servetėle. Mat šiose vietose odos raginis sluoksnis storesnis ir sugeria daugiau preparato. Nedelsk nusiplauti rankų, kad neparuduotų delnai.

Ištepusi kojas lukterk mažiausiai 15 minučių, dar geriau- pusvalandį. Tada gali drąsiai rengtis- drabužiai neišsiteps.

Išsiplėtusios venos

Priežastys. Silpnos, plėstis linkusios venos yra paveldimos. Bet ar tai peraugs į sveikatai ar net gyvybei pavojingą ligą, priklausys nuo tavo gyvenimo būdo. Venos linkusios plėstis, kai kojos ilgą laiką būna toje pačioje, nelabai patogioje padėlyje, pavyzdžiui, jei tenka nuolat dirbti stovint arba sėdint nepatogiai sulenkus kojas. Venos gali plėstis, jei turi antsvorio arba esi nėščia (kraujagyslėse padidėja spaudimas) Kraujagyslės gali pasidaryti per daug elastingos ir veikiant kontraceptinėse piliulėse esantiems hormonams. Turi reikšmės ir tai, kaip rengiesi. Aptemptos pėdkelnės, ankšti džinsai, per siauri batai sutrikdo kojų kraujotaką.

Požymiai. Kol venos dar neišsiplėtusios, blauzdose justi sunkumas, ypač vakarais. Kartais kojos gali patinti. Vėliau prasideda raumenų spazmai, dilgčiojimas Jei liga, vadinama varikoze, progresuoja, pažeidžiami venų vožtuvai. Tada gali atsirasti krešulių, kurie sukelia ne tik trombozę, bet ir gyvybei pavojingą plaučių emboliją. Tada tenka ryžtis radikaliai procedūrai- į venas švirkščiama vaistų, kurie susiaurina jų spindį.

Patarimai

 • Venk visko, kas trikdo kraujo apytaką: nesikaitink saulėje, nenaudok kremo nuo celiulito, atsisakyk kontrastinio dušo, karštų vonių, saunos.
 • Kasdien 10 min. braidyk vandenyje- jei ne upėje, ežere ar jūroje, nors… vonioje: prisileisk kuo šaltesnio vandens, kad apsemtų kojas iki blauzdų vidurio.
 • Mankštinkis. Ypač patartina važinėti dviračiu bei riedučiais, plaukioti.
 • Miegok šiek tiek pakėlusi kojas.
 • Atprask sėdėti užkėlusi koją ant kojos.

Išsiplėtę kapiliarai

Priežastys. Priešingai nei išsiplėtusios venos, raudonų gyslelių tin­klas yra tik kosmetinis trūkumas. Dėl to gali būti kal­tas paveldėjimas arba darbo sąlygos- kai tenka visą dieną stovėti.

Požymiai. Kai kraujagyslės nepa­kankamai elastingos, kraujotaka ilgainiui su­trinka. Kraujas kaupiasi kapiliaruose. Ant šlaunų, blauzdų ir kulkšnių išryš­kėja melsvai raudonų gys­lelių tinklas. Po kurio lai­ko dėl išsiplėtusių kapilia­rų kojose gali atsirasti sunkumo jausmas, pradė­ti plėstis venos.

Patarimai

 • Keletą kartų per dieną pasėdėk aukštai iškėlusi kojas. Sportuok: vaikščiok, plaukiok, važinėk dviračiu.
 • Stenkis išvengti vidurių užkietėjimo, nes nuo to padidėja kraujospūdis, kraujagyslėse, jos tarsi „išsitampo”.
 • „Švelniausias” būdas paslėpti nedailų gyslelių tinklą- kojas kas penkias dienas tepti vandeniui atspariu įdegio kremu. Kiti būdai radikalesni, kai prireikia gydytojo pagalbos. Dažniausiai išsiplėtusiems kapiliarams gydyti švirkščiami vaisiai, sulipinantys kapiliarus. Naujausias būdas- gydymas lazeriu. Šį patikėk tik patyrusiam specialistui. Nevykęs gydymas lazeriu gali paskatinti venų plėtimąsi.
Image by fabrikasimf on Freepik

Nutrinti užkulniai

Priežastys. Dažniausiai taip atsitinka, kai avi per ankštą arba nau­ją avalynę. Taip gali atsitikti ir per stipriai pemza nutrynus suragėjusį odos sluoksnį.

Požymiai. Ant užkulnių arba pirštų atsiranda paraudimų arba skausmingų kraujuojan­čių žaizdelių.

Patarimai

 • Ant sausos žaizdelės užklijuok pleistrą- netrins toliau. Jei gali, kelias dienas avėk laisvą, keliais numeriais didesnę avalynę (pavyzdžiui, teniso batelius).
 • Pirkdama naujus batus paprašyk ir specialaus odą minkštinančio skysčio. Juo papurkšk tas vietas, kur jauti, kad spaudžia, ir tuoj pat apsiauk.

1 2Kitas puslapis
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker