Sveikata

Jei kamuoja mėšlungis…

Tikriausiai kiekviena esame patyrusi nemalonius raumenų spazmus. Paprastai sakoma: „Man koją (ar ranką) sutraukė mėšlungis”. Skausmingi raumenų susitraukimai sveiką žmogų gali ištikti bet kuriuo paros metu: ir dieną, ir naktį…

Kur slypi šių nemalonių ir varginančių spazmų priežastis? Gydytojai traumatologai aiškina, kad dažniausiai tikroji mėšlungio priežastis yra raumens pervargimas (kai tenka daug fiziškai dirbti, sportuoti ir pan.). Mat raumuo pervargsta, kai išsieikvoja kalcio, kalio, natrio ir kt. jonai. Pagal visus biofizikos ir fiziologijos dėsnius, nė vienas raumuo susitraukdamas negali be jų apsieiti. Kai jonų pradeda trūkti, raumenį ištinka spazminiai susitraukimai. Tai- ne liga. Užtenka organizmą pamaitinti mikroelementais (kalciu, kaliu, natriu, magniu, chloru), ir mėšlungis nustoja varginęs.

Image by Freepik

Galima pasirinkti: arba gerti mineralinio vandens su mikroelementais, arba vartoti vitaminų, savo sudėtyje turinčių minėtų medžiagų. Jei griebsimės ir vieno, ir kito, galime perdozuoti. Todėl tik laboratoriškai išsityrus minėtų elementų kiekį kraujyje ir sužinojus apie jų trūkumą, galima abiem būdais mėginti praturtinti organizmą. Perdozavimas nėra nekaltas dalykas. Pavyzdžiui, jei organizme bus per daug kalcio, gali prasidėti viso kūno raumenų traukuliai.

Jums koją sutraukė mėšlungis? Išmėginkite šį metodą: pasistiebkite ant pirštų galų. Raumenų spazmai turėtų praeiti. Paprastai jie nekenksmingi.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker