Odos priežiūra

Jautrios odos priežiūra

 Šis odos tipas, panašiai kaip ir sausa oda, pasižymi mažomis poromis, švelnumu ir lygumu. Jautri oda visada yra linkusi sausėti. Ji ne tik gamina mažai riebalų, bet ir iš prigimties yra labai plona ir turi mažai pigmento.

 Taigi šio tipo odą paprastai turi šviesios, blyškios odos žmonės šviesiais ar rusvais plaukais. Tai paveldima, tačiau jeigu oda daug metų patiria žalingą aplinkos poveikį (šaltis, vėjas, saulė, kenksmingos medžiagos), ir ja netinkamai rūpinamasi, anksčiau buvusi sausa laikui bėgant gali tapti jautri- ją ima niežtėti, tempti, atsiranda rausvų dėmių. Dvasinė būsena odą taip pat atitinkamai veikia. Pavyzdžiui, jautriai odai yra būdinga tai, kad, patekus į stresinę situaciją arba supykus, ant veido, kaklo ir iškirptės srityje gali tuojau pat atsirasti raudonų dėmių.

Dažnai būna taip, kad jautrią odą sudirgina pernelyg rūpestinga, intensyvi priežiūra. Be to, ją erzina dažnas jos priežiūrai skirtų produktų kaitaliojimas. Vis dėlto daroma būtent ši klaida, nes manoma, kad jautriai odai esą reikalinga papildoma riebalų ir drėgmės dozė. Taigi šio kaprizingo odos tipo priežiūros slaptažodis yra „tausojimas”.

 Jautrios odos priežiūra

 Rytais atgaivinkite odą drungnu vandeniu ir užtepkite švelnaus dieninio kremo. Yra daug šio tipo odai skirtų priežiūros priemonių, turinčių lengvai, raminančiai veikiančių medžiagų, pavyzdžiui, pantenolio, gauto iš medetkų. Rinkdamiesi kosmetiką, žiūrėkite, kad preparato biologiškai aktyvių medžiagų įvairovė būtų kuo mažesnė. Būna tokios kosmetikos, kuri susideda daugiau negu iš keturiasdešimties komponentų. Tikimybė, kad viena iš šių substancijų jautriai odai netiks, yra ypač didelė. Todėl prižiūrintiems jautrią odą patariama: geriau mažiau. Jeigu pasitepusios dieniniu kremu naudojate dekoratyvinę kosmetiką, ji turi būti riebi; biri arba kompaktinė pudra yra pernelyg sausa.

 Vakarais atsargiai nuvalykite odą švelniu, jautriai odai skirtu sintetiniu plovikliu, nušluostykite veidą ir suvilgykite jį alkoholio neturinčiu tualetiniu vandeniu. Paskui pasitepkite naktiniu kremu jautriai odai. Ypač tinka, pavyzdžiui, švelnus taukmedžio sviestas. Tai yra natūralūs riebalai, gauti iš palmių vaisių.

Image by senivpetro on Freepik

 Skubi pagalba sudirgintai odai

 Į išorinį dirginimą, pavyzdžiui, neįprastą, naują kosmetiką arba nervinį krūvį,- jautri oda greitai reaguoja niežuliu, tempimo pojūčiu ir raudonomis dėmėmis. Tada geriausia pagalba būna šalto (žinoma, ne ledinio, o gaiviai vėsaus) vandens kompresas. Švarus minkštas rankšluostis sušlapinamas šaltame vandenyje, išgręžiamas ir dedamas ant veido. Leiskite sau porą minučių atsipalaiduoti, užmerkite akis. Kai nuimsite rankšluostį, nenusausinkite, nenušluostykite veido- tegu nudžiūsta. Kad išvengtumėte vėl atsirandančio tempimo pojūčio, pasitepkite (geriausiai jūsų įprastu) kremu veidui. Paprastai po to oda numušta, karščio pojūtis ir raudonos dėmės dingsta.

 Venkite intensyvaus dirginimo

 Kiek tik galėdami, venkite visko, kas gali sudirginti jūsų odą. Nebūkite ilgai saulėkaitoje, naudokite dideliu šviesos apsauginiu faktoriumi (ŠAF ne mažesnis negu 20) pasižyminčią kosmetiką. Ypač jautrioms odos vietoms rekomenduojamas saulės blokatorius. Panašių dalykų prireikia ir šaltą žiemą: būna specialių nuo šalčio saugančių kremų, kuriais reikėtų pasitepti kiekvienąkart ruošiantis eiti į lauką.

 Be išorinių veiksnių pasitaiko ir vidinių dirgiklių, galinčių varginti jūsų odą. Tai ne tik psichologiniai sunkumai, bet ir maiste esančios medžiagos, pavyzdžiui: aštrūs prieskoniai, alkoholis ir kofeinas. Tikrai bent kartą visi esame pastebėję, kad itin jautriems žmonėms išgėrus vos vieną taurę vyno ar suvalgius labai aštrų patiekalą staiga veidą išmuša raudonos dėmės. Jūs turėtumėte saugoti odą ir nuo tokių dirgiklių. Jautri oda, jeigu ji nuolat prižiūrima švelniai, atsargiai ir gerai, pamažu gali pasikeisti, tapti atsparesne. Paprastai ji tampa gana sausa. Tačiau šį trūkumą galima puikiai kompensuoti aukštos kokybės preparatais.

 Jeigu oda yra smarkiai sudirginta, du kartus per savaitę galima pasidaryt raminamąją kaukę. Jam specialiai naudojamos šios biologiškai aktyvios medžiagos, pavyzdžiui: bisabololis (iš ramunėlių aliejaus), šalavijai arba liepžiedžiai. Tačiau atsargiai: kiekviena biologiškai aktyvi medžiaga, kuri paprastai būna labai lengvai organizmo pasisavinama ir neerzina odos, jautriai odai laikinai gali netikti.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker