Sveikata

Miegokime sveikai- ką reikia žinoti?

Pramiegame apie trečdalį gyvenimo, tad savijauta labai dažnai priklauso nuo to, ar ilsimės patogioje lovoje, ant puikaus matraco. Patikėkite: matracas- tikrasis mūsų geros sveikatos, mūsų ramių ir saldžių sapnų palydovas…

Svarbiausia lovos dalis

Kaip suderinti miegamojo baldų grožį bei jų funkcionalumą? Susipažinkime su bene svarbiausiu lovos atributu- čiužiniu. Juk būtent šis paprastas, dažniausiai stačiakampis daiktas ir susijęs su itin svarbia funkcija- poilsiu.

Iš sveiko žmogaus kūno per naktį išsiskiria beveik 0,5 litro skysčių, sergant- dar daugiau, dėl to matracas, tarnavęs 5- 7 metus, būna sugėręs daug prakaito, sūrymo.

Higienos specialistai rekomenduoja keisti matracą kas septynerius metus ir naudotų neliesti vaikams. Miegodami ant senų sutrintų matracų jaunieji šeimos nariai gali iškreipti stuburą arba susirgti kaulų ligomis.

Tad visi, norintys miegoti sveikai ir patogiai, žino, ką derėtų ypatingai apžiūrėti kuo atidžiau rinktis- lovos čiužinį. Juk kokį įsigis, ant tokio ir teks ilsėtis netrumpą gyvenimo tarpsnį. Nuo to ir priklauso miegamojo funkcionalumas.

Matracas ir stuburo ligos

Miegamojo baldai- madingi ir brangūs, tačiau rytais nubundame su skaudama nugara, nepatenkintos ir nelaimingos… Patikrinkite čiužinį: gal jis deformuotas, sulaužytas? O galbūt jis naujas, tačiau prastas?

Bet ar žinote, kad nuo matraco priklauso ir tai, ar susirgsite (nugaros, stuburo, dubens ligomis?

Geras matracas turėtų be jokių mūsų pastangų susilieti su kūnu, lengvai prisiderinti prie įvairiausių formų, nevaržyti judesių. Kad ir kaip atsigultume- kniūbsčios, aukštielninkos, ant šono, turime jausti puikių atramų. Juk lovoje norime jaustis saugiai.

Matraco elastingumas, ergonomiškumas turėtų būti toks, kad svoris pasiskirstytų visame plote. Rinkitės kuo didesnį čiužinį, nes naktį kūno padėtį keičiame 40- 60 kartų, vadinasi, reikia daug erdvės, kad gerai pailsėtume.

Image by svetlanasokolova on Freepik

Stambioms ir plunksnelėms

Ne visos esame lengvos, ne visi ir sunkūs, taip ir matracų gaminamu skirtingų.

Žmonėms. kurie sveria kur kas daugiau nei turėtų, geriausia miegoti ant kietesnių matracų. Bet jei esate labai lieknos ir lengvos arba sveriate tiek, kiek priklauso, galite rinktis minkštesnius. Vadinasi, ir komfortiškesnius.

Vaikams, senesniems, taip pat ir nestoriems žmonėms geriausiai tiktų minkšti.

Itin kietas čiužinys atrodo nepatogus, nes kietame paviršiuje nugarkaulis neišsitiesia ir neatsipalaiduoja. Dėl pernelyg kieto paviršiaus kartais suskausta pečius arba klubus, nes miegant tose vietose koncentruojasi kūno svoris.

Pernelyg minkštas matracas būna nugarai per silpna atrama, todėl ji įlinksta, o raumenys ir raiščiai suspaudžiami. Jei nuolat gulėsite nepatogiai, galite patempti raiščius.

Tai peršasi viena išvada- geras minkštas matracas yra toks pat patogus miegoti, kaip ir geras kietas matracas, jeigu žmogus prisiderina jį pagal savo svorį ir kūno formas.

Iš ko gaminami matracai?

Jeigu jus domina ne vandens čiužinys ir ne pagamintas iš latekso, o klasikinis- su spyruoklėmis, pirmiausia, jis turėtų būti kokybiškas, visos dalys (karkasas ir visi viršutiniai sluoksniai)- iš kokybiškų medžiagų.

Konstrukcija buvo kuriama ne vienerius metus, tačiau ji ir toliau tobulinama. Tuo rūpinasi ir dizaineriai, ir higienos specialistai

Kiekvienas matraco užpildo sluoksnis atlieka specialią funkciją. Tvirtas neaustinis audinys atskiria spyruoklinį karkasą nuo minkštų užpildo medžiagų. Nuo jų tvirtumo ir priklauso, ar greitai mūsų šonai pajus aukštyn besiveržiančias spyruokles

Porolono, latekso ir kokoso plaušų prikemšamas storiausias matraco sluoksnis, nuo kurio ir priklauso forma bei paviršiaus lygumas.

Ši lovos dalis turi skleisti šilumą ir gerai sugerti drėgmę, todėl užpildams pasirenkamos putliosios neaustinės medžiagos. Gamybai naudojamos medvilnė, vilna, Iinas, poliesteris, kokoso plaušas. Tos, kurios mėgsta miegoti vėsiau, turėtų rinktis kokoso plaušo užpildus, nes jų šilumos varža- mažesnė. Miegosite tarsi ant senovinės krosnies, jeigu jūsų matrace bus storas vilnos arba medvilnės sluoksnis.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker