Sveikata

Liekninamieji preparatai

Vidurius laisvinantys vaistai

Daugelis laisvinamųjų veikia tik storąją žarną. Chroniško vidurių užkietėjimo kamuojamas žmogus (beje, dažniausiai dėl netinkamos mitybos ir nejudraus gyvenimo būdo) iš tiesų pasijunta geriau. Tačiau neverta puoselėti vilčių sulieknėti. Nes kol maistas pasiekia storąją žarną, organizmas jau būna pasisavinęs beveik visas maisto medžiagas.

L- karnitinas

Viena naujesnių liekninamųjų priemonių. L-karnitinas skaido riebalus ir paverčia juos energija. Deja, preparatas lieknina tik ilgai ir intensyviai sportuojant. Jei mažai judėsi, jis nepadės. Beje, organizmas paprastai pats „gamina” reikiamą karnitino kiekį. Daug jo gaunama valgant mėsą. Todėl teoriškai karnitino gali trūkti tik vegetarams.

Apetito „slopintojai”

Šiuose medikamentuose yra medžiagų, veikiančių smegenų alkio ir sotumo centrą. Jie veikia ir slopinamai, ir stimuliuojamai vienu metu. Žmogus jaučiasi darbingesnis ir kartu- dirglesnis. Nuo apetitą slopinančių vaistų gali smarkiai plakti širdis, atsirasti nerimas, nemiga, pakilti kraujospūdis, padidėti prakaitavimas. Ilgiau pavartojus gali atsirasti priklausomybė. Todėl dauguma šių vaistų parduodama tik su receptais. Jeigu radai tokių, kuriems recepto nereikia, vis tiek pasikonsultuok su gydytoju. Nepamiršk, kad nustojus vartoti šiuos preparatus, apetitas vėl bus koks buvęs.

Skysčius varančios arbatos

Kiekvienas antsvorio kilogramas organizme sulaiko vis daugiau vandens. Priežastis- insulino perteklius. Nustatyta, kad pagal visas instrukcijas gerdama speciali arbatą, gali netekti viso labo 1- 2 % kūno masės. T. y. jei sveri 100 kg, „sulieknėsi” 1- 2 kilogramais. Beje, skysčių išsiskyrimą skatina ne tik specialūs žolių mišiniai ar vaistai, bet ir beveik visos šiek tiek ataušintos vaistažolių arbatos.

Image by prostooleh on Freepik

Mikroelementai

Ypač populiarūs- chromas ir cinkas. Tam tikras šių mikroelementų kiekis iš tiesų būtinas normaliai organizmo veiklai. Tačiat nemanyk, kad juo daugiau jų „suvalgysi”, juo sparčiau lieknėsi. Perteklių organizmas paprasčiausiai pašalina. Jeigu nebadauji, nesilaikai mažiau nei 1000 kcal turinčios dietos, nei chromo, nei cinko neturėtų trūkti. Nemažai chromo yra alaus mielėse, brokoliuose, miežiuose, kepenyse, grybuose. Cinko gausu mėsoje kruopose, riešutuose, jūros gėrybėse.

Kuo pakeisti…

  • Skysčius varančias arbatas. Vartok mažiau druskos ir daugiau kalio (jo yra bananuose, džiovintuose abrikosuose, bulvėse, žiediniuose kopūstuose, avokaduose, ankštinėse daržovėse).
  • Jūros dumblių preparatus. Pasistenk, kad jodo netrūktų maiste: pirk tik joduotą druską, dažniau valgyk jūros žuvies, džiovintų jūros kopūstų, pirk gatavas jūros kopūstų salotas.
  • Apetito „slopintojus“. Verčiau prieš valgį mažais gurkšneliais išgerk stiklinę vandens, suvalgyk šviežių daržovių salotų (be riebių padažų), įprask valgyti neskubėdama ir gerai sukramtyk kiekvieną kąsnį.
  • Vidurius laisvinančius vaistus. Valgyk daugiau balastinių medžiagų turinčio maisto, per dieną išgerk ne mažiau kaip 2 litrus skysčių ir daugiau judėk.
  • Karnitiną. Valgyk neriebų maistą ir daugiau judėk.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker