Odos priežiūra

Kodėl odai drėgmė tokia svarbi

70 % odos sudaro vanduo. 12% viso vandens kiekio yra tik šimtųjų milimetro dalių storumo raginiame sluoksnyje. Šis junginys iš negyvų, suragėjusių ląstelių turi lemiamos reikšmės drėgmės kiekiui odoje.

 Kosmetine odos priežiūra siekiama išlaikyti raginio sluoksnio elastingumą, o tai pirmiausia reiškia drėgmės kiekio stabilizavimą. Tuo būdu apsaugome ir žymiai didesnius vandens rezervus, esančius viršutiniame odos sluoksnyje bei jungiamajame audinyje.

 Patikimiausia priemonė, padedanti išlaikyti optimalų drėgmės kiekį raginiame sluoksnyje, be jokios abejonės, yra drėkinamieji preparatai. Anksčiau jie darydavo poveikį vos kelias valandas, o naudodamos dabartinius preparatus galime tikėtis, jog jie efektingai veiks visą dieną.

Nuolat juos naudojant, lauktina ilgalaikio poveikio. Jei užtepėme drėkinamojo preparato, o po dviejų trijų valandų pajutome poreikį vėl patepti odą kremu, preparatą reikia keisti. Gali būti, kad jame yra pakankamai drėkinančių medžiagų, bet per mažai riebalų. Tokie preparatai puikiai tinka riebiai odai, o sausai odai reikia emulsijų, turinčių užtektinai riebalų ir dėl to padedančių išlaikyti drėgmę. Pasirodė, kad ypač efektyvūs biokatalizatoriai yra liposomos, nanosferos ir talasferos. Puikiai veikia ir ceramidai (cerebrozidai, sfingolipidai), kurie specialiai skirti išlaikyti drėgmei odoje. Dėl kenksmingų išorinių veiksnių, tokių kaip saulė, sausas oras, dėl neteisingos priežiūros ir dėl neišvengiamo odos senėjimo proceso mažėja natūralios vandens atsargos. Jei turite sausą odą, reikėtų vengti visko, kas (iš išorės ir iš vidaus) dar daugiau ją sausina. Pavyzdžiui:

 ■ Alkoholio. Jis vienas didžiausių drėgmės žudikų, nes atima iš audinio mineralus ir tuo būdu sumažina jo gebėjimą kaupti vandenį.

 ■ Vidurius laisvinančių ir skysčius varančių vaistų. Jie taip pat išplauna iš organizmo mineralus ir kartu drėgmę iš odos.

 ■ Saulės. Ji dvigubai kenkia odos drėgmės atsargoms, nes ne tik išdžiovina raginį sluoksnį, bet ir savo ultravioletiniais spinduliais, galinčiais įsiskverbti giliai į audinius, sukietina kolageno skaidulas jungiamajame audinyje; dėl to jos kaupia mažiau vandens ir anksčiau sukietėja.

 ■ Centrinio šildymo ir oro kondicionierių. Sausą odą turintys žmonės turėtų įsigyti higrometrą ir palaikyti „normalią” oro drėgmę įvairiais oro drėkintuvais bei kambarinėmis gėlėmis (ypač tinka viksvuolės).

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker